PTT 5000 Personel Alımı

Bu İçeriğe Oy Ver post

PTT 5000 personel alımı özellikle 2023 senesinde birçok kişinin merak ettiği konulardan biridir. PTT personel alımında büro ve gişe memuru, dağıtıcı elemanı, mimar, avukat, mühendis ve tekniker alımının yapılması bekleniyor. Kadrolar için başvuru tarihlerinin de 35 yaşını aşmamış olma şartı aranan ve açıklanması beklenmektedir. PTT 5000 personel alımı konusunda bazı başvuru şartları bulunuyor bu şartlar şu şekildedir,

  • Askerlikle ilgili bulunmamak
  • Türk vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından yasaklı bulunmamak
  • Yapılan yazılı veya sözlü sınavlarda başarılı olmak
  • 35 yaşından gün almamış olmak ve 18 yaşını tamamlamış olmak
  • Farklı kuruluşlara karşı mecburi hizmeti bulunmamak
  • Akıl hastalığı gibi bir durumun olmadığını sağlık raporu ile belgeleme
  • Herhangi bir emeklilik durumunun bulunmaması
  • Daha önce herhangi bir kurumdan disiplin cezası ile işten çıkarılmamış olmak

Gibi çeşitli başvuru şartları bulunuyor. Bu şartları sağlayan kişiler PTT başvuru imkanlarından yararlanabilir ve PTT kurumlarında iş sahibi olabilirler. PTT günümüzde düzenli şekilde iş imkanları sağlamaktadır.

PTT 5000 Personel Alımı 2023

PTT 5000 personel alımı 2023 senesi ile gerekli şartları taşıyan personeller kurumların uygulayacağı sınav veya mülakatlara katılım sağlayarak başarı sağlanması haline belli bir kadroda işe alınacaklar. Aynı zamanda her sene PTT kendi web sitesi üzerinden veya konuyla alakalı olarak farklı sitelerde alım yapılacak personel sayısı ile vatandaşları bilgilendirir. Bu nedenle PTT başvurularını yapmak isteyen kişiler belirtilen alanlardan başvuruları yapabilirler.

PTT’ye son atamalar 2021 senesi için açıklanan 15 bin kontenjanla alımlar oldu. Fakat pandemi itibarıyla yapılmayan atamaların 2023 senesi ile 15 bin kadro ile başlatılması ve hepsinin düzenli aralıklarla yapılmasına karar verildi. Toplamda 1623 postacı alımı, 250 uzman yardımcısı, 2625 gişe ve büro görevlisi, 200 mühendis, 155 tekniker, 82 avukat, 20 mimar alımı olmak üzere atamaların yapılması bekleniyor. 2023 senesi ile en az katlı kontenjanlar için adaylar beklenen ilanlara odaklanmış durumda.

PTT 5000 Personel Alımı 2022
PTT 5000 Personel Alımı 2023

PTT Personel Alımı 2023 Başvuru Tarihi

PTT personel alımı 2023 başvuru tarihi özellikle iş arayışında olan milyonlarca kişinin merak ettiği konulardan biridir. PTT personel alımı başvurularında 2023 dönemi İlkbahar döneminde yapılacağı iddia edilmektedir. Detaylı ve güncel personel alımı tarihleri konusunda her sene PTT kendi web sayfası üzerinden veya konuyla alakalı olan farklı haber siteleri ve resmî gazete üzerinden tarih bilgilendirmesi yapmaktadır.

PTT iş başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin takip etmesi ilk adım PTT resmî web sitesi üzerinden başvuru alanlarını tercih etmektedir. Başvuru sırasında adaylar seçenekleri alana göre tek bir seçimde bulunurken kazandıkları puanlara göre değerlendirmeye alınacakları belirtilmektedir. Başvuru sırasında adaylar seçecekleri alana göre tek bir seçimde bulurken kazandıkları puanlara göre değerlendirmeye alınacakları belirtilmektedir.

PTT Personel Alımı Ne Zaman?

PTT personel alımı ne zaman konusunda her sene PTT personel alımı yapmaktadır ve hem sınavlı hem de sınavsız olarak personel alımı yapıyor. PTT personel alımları için başvuru yapmak isteyen adaylar PTT’nin kendi web adresi ( https://www.ptt.gov.tr/Sayfalar/Kurumsal/GuncelUst.aspx )üzerinden iş başvuru formunu doldurabilirler. Formu dolduran kişiler mülakatın ardından sözlü ve yazılı sınava tabi tutulabilir ve sınavların sonuçları göz önünde bulundurularak iş başvuruları onaylayabilir.

PTT personel alımı 2023 başvuru formu doldur kısmına ulaşmak için PTT şubelerinden veya internet sitesinden forma ulaşabilirsiniz. Fakat bu formlar belirtilen personel alımı tarihleri arasında açık olur. Yetkin olan personeller iş başvuru formunuzu inceledikten sonraki aşamada sizlere ulaşırlar ve ardından yazılı veya sözlü sınav gerçekleştirildikten sonra başvuru alanına göre işe alınabilirsiniz.

Yorum yapın