Tigem Sertifikalı Tohumluk Fiyatları: Arpa, Buğday, Tritikale ve Yulaf Tohum Fiyatı Ne Kadar?

3.7/5 - (3 votes)

Tigem sertifikalı tohumluk fiyatları: Arpa, buğday, tritikale ve yulaf tohum fiyatı ne kadar konusu tarımla uğraşan birçok kişiyi ilgilendiriyor.

Tigem, tarımla geçimini sağlayan kişilerin hem kaliteli hem de yerli tohumları temin etmesi için çalışmalar yapıyor. Tarım ürünlerinin fiyatları her sene değişiyor. 2022 yılı sertifikalı tohumları Tigem üzerinden satın alabilirsiniz. Tigem sertifikalı tohumları, kooperatiflere bağlı satış mağazalarından kolayca alınabiliyor.

Tigem Tohum Fiyatları

Tigem tohum fiyatları her sene değişiyor. Tigem sertifikalı tohumları kendisine bizzat bağlı olan ortaklardan alıp daha sonra tohumları son teknolojili makinelerle üretiyor. Tigem tohumlukları bizzat sertifikalı olarak üretiliyor. Aynı zamanda bu tohumluklardan bazıları yurtdışına ihracatta edilmektedir. Tigem; arpa, buğday, trikale ve yulafların sertifikalı olması tüketiciye birçok avantaj sağlıyor. Özellikle tohumların güvenli olup olmadığını sahip olduğu sertifikasından daha net anlayabilirsiniz.

Tigem Tohum Fiyatları
Tigem Tohum Fiyatları

Çiftçiler tohumlarla üretim yaparken birçok sorunla karşılaşıyorlar. O sorunların başında da tohumları aldıkları yerde muhatap bulamamaları diyebiliriz. Aşılı şeklinde tabir edilen tohumlar genellikle aşısız ve kalitesiz çıkıyor. Çiftçi tohumu toprağa ektikten sonra çürür ve kesinlikle ürün vermez. Bu boşuna hem emek hem de zaman harcanması demektir. Onun için tohumları kaliteli yerlerden almak gerekiyor. Üretici belgesi veya tohumluk satışı yapan bayiliklerden satın alınması sizin için daha avantajlı olur.

Tigem; Arpa, Buğday, Tritikale ve Yulaf Fiyatları

Tigem; arpa, buğday, tritikale ve yulaf fiyatları 2022 şu şekildedir:

  • Arpa fiyatı yaklaşık olarak; 0.08 TL (kg)
  • Buğday ortalama, 0,10 TL (kg)
  • Tritikale ortalama 0,08 TL (kg)
  • Yulaf fiyatıysa yaklaşık 0.08 TL (kg)

Tohumluk fiyatları ortalama olarak;

  • Arpa ve buğday; 20 TL,
  • Tritikale; 6 TL,
  • Yulaf; 6 TL şeklinde ifade edebiliriz.

Sertifikalı arpa tohumu fiyatları 2022 başta olmak üzere buğday, yulaf ve tritikale tohumlarının üretiminin haricinde kullanımı da dikkat çekiyor. Arpa, buğday, tritikale ve yulaf üretiminde Tigem tarafından verilen desteğe aynı zamanda %100 ilave yapılmıştır. Bu tohumların özelliği; üstü, orijinal ve temel olmaları diyebiliriz.

Güncel Gübre Fiyatları ile ilgili yazımızı okumak için tıklayın.

Yorum yapın