Nimeti Celilullah Bereketi Halilullah Yemek Duası

5/5 - (2 votes)

Nimeti Celilullah Bereketi Halilullah yemek duası yemeklerden önce ya da sonra edilen bir duadır. Alemlerin rabbi olan yüce Allah, insanlara görebileceği ve göremeyeceği pek çok nimet vermiştir. Her ne kadar bunlar sayılamayacak kadar çok olsa da yiyecek ve içecekler sadece bazılarıdır.

Nimeti Celilullah Bereketi Halilullah Yemek Duası Video

İmtihan olunan dünyada insanlar bunlar için her zaman şükretmelidir. Dolayısıyla yemek duası da bilinmeli, yemek öncesi veya sonrası okunmalıdır. Bu konuda farklı dualar yer almakta olup her biri özel şekilde internetten incelenebilir ya da din kitaplarından bakılabilir.

Her ne kadar başta zor gibi gelse de hepsi kolaydır. 1-2 kere tekrar edince ezbere zorlanmadan alınabilir. Ayrıca besmelenin her işin başı olduğu unutulmamalı, bu nedenle yemekten önce mutlaka bismillahirrahmanirrahim denmelidir.

Tuz İle Uzaklaştırma Duası da ilginizi çekebilir.

Nimeti Celilullah Bereketi Halilullah Yemek Duası

Nimeti Celilullah Bereketi Halilullah yemek duası en çok duyulan yemek dualarının neredeyse başında gelir. Ne var ki buna karşılık çoğu kişi bilmez. Eğer bunu okumak isterseniz ilk olarak nimeti Celilullah, bereketi Halilullah, şefaat Ya Rasülullah, Bismillahi açtır Allah’ım, nimeti taştır Allah’ım, cemaline ulaştır Allah’ım,  Mekke Medine’yi dolaştır Allah’ım, denir.

Bundan sonra da bu sofralar nurdur, kaza belaları, geri durdur Allah’ım, bu sofralar mamurdur bu sofralarda Halil İbrahim bereketi, bulundur Allah’ım, artsın eksilmesin, taşsın dökülmesin, bu sofranın sahibi,  yokluk kıtlık görmesin Allah’ım denir. Ardından da hayır dualar edilir, El-Fatiha dendikten sonra okunur.

Kısa Yemek Duası

Yemek duaları oldukça fazladır. Bu nedenle sadece nimeti Celilullah Bereketi Halilullah yemek duası ile sınırlı kalmanız zorunlu değildir. Bunun dışında Euzü billahi mineş-şeytanir-racim dedikten sonra şunu da okuyabilirsiniz;

 1. Bismillahirrahmânirrahim.
 2. El Hamdü Lillahillezi
 3. Et Amena Ve Sekana Ve Cealena
 4. Minel Müslimiyn,
 5. Nimeti-Celilullah, Bereketi Halilullah,
 6. Şefaat Ya Rasulallah
Nimeti Celilullah Bereketi Halilullah Yemek Duası
Nimeti Celilullah Bereketi Halilullah Yemek Duası

Görülebileceği gibi başta yemek duaları zor gibi dursa da aslında oldukça zordur. Bunun dışında ne okuyabileceğinizi merak ediyorsanız, aşağıdaki duayı da edebilirsiniz;

 1. Elhamdü Lillahillezî
 2. Et Amena Ve Sekana Ve
 3. Cealena Müslimin Elhamdü Lillahi
 4. Hamden Kesiran Mübareken
 5. Fihi Ğayra Mekfiyyin
 6. Ve La Müveddein Ve La
 7. Müsteğnen Anhü Rabbena.
 8. El-Hamdü Lillahillezi Et Ameni Hazat-Taame
 9. Ve Razakanihi Min Ğayri
 10. Havlin Vela Kuvvetin

Bu son dua Ebu Said El-Hudri tarafından aktarıldığına göre Peygamber Efendimiz tarafından bir şey yedikten sonra edilmiştir. Eğer yemek duası arıyorsanız, nimeti Celilullah Bereketi Halilullah yemek duası çerçevesinde herhangi birini okuyabilirsiniz.

Sadece sizin ezberlemeniz değil, başta çocuklarınız olmak üzere sevdiklerinize de öğretmeniz önerilir. Zira her insan Allahü Teala’nın verdiği nimetlere devamlı şükür etmelidir. Her gün sabahtan akşama kadar tüketilen besinlerin bunların sadece biri olduğu asla unutulmamalıdır.

Yorum yapın