Tuz İle Uzaklaştırma Duası

5/5 - (1 vote)

Tuz İle Uzaklaştırma Duası günümüzde kötü olduğunu düşündüğü şeylerden ya da maddi-manevi zarar gördüğünü düşündüğünü insanlardan korunmak isteyen kişilerin incelediği bir konudur. Ancak bilmeniz gereken büyü kapsamına giren şeylerin İslam dininde haram olduğudur.

Eğer kötülükten korunmak, kendinizi daha emin hissetmek istiyorsanız bunun yüce Allah’a dua edebilirsiniz. Bu bakımdan Ayete’l Kürsi, Felak ve Nas gibi sureleri her gün düzenli olarak evden çıkmadan okuyabilirsiniz.

Bununla sınırlı kalmadan gün içinde kendinizi tehlikede hissederseniz de birinin gitmesi için dua olarak okuyabilirsiniz.

Bir Kişiden Kurtulmak İçin Dua

Hayat insanlar ve çevre ile iletişim halinde ilerler. Bu nedenle kişiler yaşamları boyunca pek çok kişi ile tanışır. Ancak farklı sebeplerden dolayı bazı kişilerin kendilerinden tamamen uzakta kalmasını talep edebilir.

Bunun nedenleri her kişide farklılık gösterebilir. Tuz ile uzaklaştırma duası yerine normal dua okuyarak Allah’ın izniyle söz konusu kişileri kendinizden uzakta tutabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi Ya Mani olarak başlayan duadır;

 1. Ya Mani Kale Haza Firaku Beynı Ve Beynik Se
 2. Ünebbiüke Bi Tevıli Ma Lem Testetı Aleyhi Sabra.
 3. Ya Cebbar Vasbir Li Hukmi Rabbike
 4. Fe İnneke Bi Ayunina, Ve Sebbih
 5. Bi Hamdi Rabbike Hîne Tekum. Ya Hakim
 6. Ma Yeftehıllahü Lin Nasi
 7. Mir Rahmetin Fe La
 8. Mümsike Leha Ve Ma
 9. Yümsik Fe La Mürsile
 10. Lehu Mim Ba’dih Ve Hüvel Azızül Hakim.

Duaya besmele ile başlanmakta, ardından da amin denmektedir. Eğer birinin gitmesi için dua arıyorsanız bunu etmeniz mümkündür. İçerisinde 3 tane Esma’ül Hüsna vardır.

Bunlardan birincisi olan El-Mani dilediğini engelleyen anlamına gelir. İkincisi olan El-Cabbar ile dilediğini zor kullanarak yapabilen demektir. El-Hakim ise  hüküm verenlerin en büyüğüdür.

Ülkücü Kızı İsimleri de ilginizi çekebilir.

3 Esma İle Uzaklaştırma Duası

Tuz İle Uzaklaştırma Duası

Peki, birinin gitmesi için dua ne zaman okunabilir? İnsanlar duaları ne zaman okumaları gerektiğini de nasıl okunacakları gibi düşünmektedir.

Eğer bir kişiden kurtulmak istiyorsanız, yatsı namazlarından sonra 3 kere okuyabilirsiniz. Perşembe geceleri yatsı namazından sonra da 2 rekat iste namazı kılabilir, arkasından bu duayı edebilirsiniz. Bununla sınırlı olmadan gün içinde de aklınıza geldiği zaman edebilirsiniz.

Şayet kendinizi herhangi bir sebepten dolayı tehlike altında hissederseniz, bundan kurtulmak için de edebilirsiniz. Dolayısıyla tuz ile uzaklaştırma duası yukarıda verdiğimiz duaları okuyabilirsiniz.

Tuz İle Uzaklaştırma Duası

Birinden Kurtulmak İçin Esma’ül Hüsna

Bir kişiden kurtulmak, onun sizden uzaklaşmasını sağlamak istiyorsanız bunun için büyü yoluna başvurulmamalıdır. Dolayısıyla tuz ile uzaklaştırma duası konusunda dikkatli bir şekilde yaklaşılmalıdır.

Bunun yerine edebileceğiniz bazı esmalar vardır. Bunlar anlamları ile birlikte aşağıda yer almaktadır;

 1. Er-Rahman: Dünyada yaşayan tüm mahlukların rızkını verendir. 298 defa tekrar edilmesi söylenir. Böylece sıkıntıların gideceği belirtilir.
 2. Er-Rauf: Merhamet eden anlamına gelmekte olup 286 defa okunması önerilir.
 3. El-Kerim: İkramı bol ve cömert manasına gelir ve 270 kere tekrarlanması önerilir. Böylece kurtulmak istediği dertten kurtulacağı söylenir.
 4. El-Vahidü: Benzeri olmayan anlamına gelmekte olup 1000 kere okunması önerilir.

Birinin gitmesi için dua arıyorsanız, bunların her birini edebilirsiniz.

Video kaynağı

“Tuz İle Uzaklaştırma Duası” üzerine bir yorum

 1. Merhaba, makaleniz için teşekkür ederim! Tuz ile uzaklaştırma duasının etkili olduğunu bilmiyordum. Bir insanı uzaklaştırmak için bu yöntemi denemeyi düşünüyorum. Bu dua hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum. Hangi esma’ül hüsna isimleri kullanılmalıdır? Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.

  Yanıtla

Yorum yapın