Tarım Kredi Kooperatif Marketi Personel Alımı

Bu İçeriğe Oy Ver post

Tarım Kredi Kooperatif Marketi Personel Alımı ilanlarında da farklı alanlarda olduğu gibi başvuru için bazı şartlar bulunmaktadır. Çeşitli şartları karşılayan adaylar, TKK tarafından yayınlanan iş ilanlarına internet üzerinden başvuru yapma hakkına sahiptir. Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan ve vatandaşlara kaliteli bir şekilde hizmet veren Tarım Kredi Kooperatif marketleri bünyesinde çalışmak isteyen kişiler, çeşitli şartlarla birlikte personel alımına başvuru yapabilir.Tarım Kredi Kooperatif personel alım ilanı şartlarına sahip olan kişilerin başvuru yapması mümkündür.

Tarım Kredi Kooperatif Marketleri’nin Kaç Şubesi Var?

Tarım Kredi Kooperatif Marketleri üreticiden tüketiciye doğrudan satış hedefiyle çıktıkları bu yolda; 2021 yılı Nisan ayı itibariyle 205. şubesini Ankara’da açan Tarım Kredi Kooperatif Marketleri, Mayıs ayı sonuna kadar 300, yıl sonuna kadar da 500 şube sayısına ulaşmayı hedefliyor. Bu sebeple ülkemizde perakende market sektöründe çalışmak isteyen vatandaşlarımıza da iş imkanı sağlıyor.

Tarım Kredi Kooperatif personel alımlarına başvuru yapacak adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. İlanlara başvuru yapacak kişilerin T.C. vatandaşı olması gerekmektedir. Medeni hakları kullanma ehliyeti hakkı olan kişilerin başvuru tarihinde 30 yaşını doldurmaması gerekmektedir. Bazı TKK personel alımı şartları şu şekildedir;

  • Erkeklerin askerlikle ilişiği olmaması,
  • Kamu haklarından mahrumiyetin bulunmaması,
  • Dolandırıcılık, hile ve yolsuzluk gibi suçlardan hüküm giyilmemesi,
  • Yurdun tamamında çalışmayı kabul etme
  • Hem ruhsal hem de bedensel açıdan sağlıklı olma durumu

Belirtilen şartlara uyan kişiler, TKK tarafından yayınlanan personel alımı ilanlarına başvuru yapabilmektedir. Tarım Kredi Kooperatif Personel Alımlarında genel şartların yanı sıra bazı özel şartlar da bulunmaktadır. KPSS puanı, ikamet durumu, üniversite mezuniyeti ve çeşitli yetkinliklere bağlı olarak Türkiye genelinde personel alımı yapılmaktadır.

Tarım Kredi Kooperatif Marketi Personel Alımı

Tarım Kredi Kooperatif Marketi İş Başvurusu

Farklı dönemlerde Tarım Kredi Kooperatif Marketi tarafından açılan iş ilanlarına başvurmak isteyen kişilerin yapması gereken bazı işlemler vardır. İnternet üzerinden yayınlanan iş ilanlarına başvuru için e-devlet sistemi kullanılmaktadır. Kurumun istediği nüfus kayıt örneği, mezun sertifikası ve ikametgah adresi gibi farklı evraklar e-devlet üzerinden temin edilebilir. TKK tarafından belirlenen başvuru kanalları aracılığıyla son başvuru tarihine kadar müracaat edilmesi gerekmektedir.

TKK personeli olmak isteyen kişiler için KPSS puanı oldukça önemlidir. Bu nedenle iş başvurularından önce o sene yapılan KPSS oturumuna giriş yapılması gerekmektedir. İş ilanları yayınlandıktan sonra başvuru yapan kişiler, KPSS puanına bağlı olarak mülakata katılım sağlayabilmektedir. Mülakatlar çeşitli illerde yapılmaktadır.

TKK personel alımına başvuru yapacak olan kişilerin son başvuru tarihine kadar belirtilen işlemleri yapması gerekmektedir. Eksik bilgi ve belge ile başvuru yapan kişilerin başvurusu kabul edilmeyecek. Tarım kredi personeli iş ilanları hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isteyen kişiler, internet sitesinden yayınlanan ilanları takip edebilir.

Yorum yapın