Tablet Başvurusu Formu Nasıl Doldurulur?

5/5 - (1 vote)

Tablet Başvurusu Formu Nasıl Doldurulur? Sizler için e-devlet tablet uygulaması hakkında genel bilgiler hazırladık. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere 500.000 ücretsiz tablet dağıtıldı. İhtiyaç sahibi aile tespit edilerek bu ailelerin çocuklarının ailelerin gelir durumu, ailedeki çocuk sayısı ve özel okullara devam durumu dikkate alınarak adil bir şekilde dağıtılması sağlandı.

E-Devlet Ücretsiz Tablet İçin Başvuru

Depremle ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz tablet dağıtımı yapıldığına dair sosyal ağlarda ve bazı bilgi platformlarında yer alan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. E-devlet ücretsiz tablet için başvuru yapılamamaktadır. Mart 2023’ten bu yana Millî Eğitim Bakanlığı depremzedelere ücretsiz tablet vermeyi durdurdu.

Tablet Başvurusu Formu Nasıl Doldurulur?
Tablet Başvurusu Formu Nasıl Doldurulur?

Ücretsiz Tablet Dağıtımı Ne Zaman Başlayacak?

Ücretsiz tablet dağıtımı ne zaman başlayacak? 24 Mart 2023 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı ücretsiz tablet dağıtımına ilişkin bir tebliğ yayınlamamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan ücretsiz tablet dağıtımına ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından detaylı açıklamalar yapılmıştır. Nisan ayında 12. Sınıfların tablet çalışması tamamlandı. Tabletleriniz için şimdiye kadar yayınlanan Bakanın açıklamaları ile içeriğimizi sürekli güncelliyoruz. Tabletlerin ücretsiz dağıtılacağı tarihlerle ilgili bakanlık basın açıklaması yaptığında içeriğimiz güncellenecektir.

Ücretsiz Tablet Başvuru Şartları Nelerdir?


Ücretsiz tablet başvuru şartları nelerdir? Bakan Tekin, öğrencilerin ailelerinin maddi durumu, kardeş sayısı, okul başarıları gibi kriterlere göre dağılımın adil olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Anaokulu, 8. ve 12. sınıflar hariç, tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesi sırasında, tavsiye edilen ek kaynaklar, tabletler ve EBA destek noktalarının sayısını artırarak öğrencilere her zaman destek olduk. Çocuklarımız değerlidir, öğretmenlerimizdir. Servisimizin tüm birimleri bu süre zarfında size destek olmak için olağanüstü çaba harcıyor.”

“Her seviyedeki öğrencilerimize özel ek kaynaklar oluşturuyor ve paylaşıyoruz. Alternatif uzaktan eğitim sistemlerimizle öğrencilerimizi destekliyoruz. EBA TRT kanallarımızda günde 3 prova ile ders yayınları, EBA online platformunda canlı anlatımlar ve EBA destek hizmetleri ile her bir öğrencimize ulaşmaya devam edeceğiz.”

Tablet Başvurusu Formu Nasıl Doldurulur?
Tablet Başvurusu Formu Nasıl Doldurulur?

Ücretsiz Tablet

Bakanlığın öğrencilere sağladığı tabletlerde, öğrencilerin uzaktan eğitim için ihtiyaç duyduğu 25 GB’lık sınırlı internet paketi de bulunuyor. Hane geliri, öğrenci çağındaki kardeş sayısı, akademik performans gibi kriterlere göre ücretsiz tablet başvurusuz olarak da finansman sağlanmaktadır.

Öte yandan Bakan Selçuk, daha önce uygulama kurallarıyla ilgili açıklama yapmıştı. Öğrenci ve velilerin tablet talebinde bulunmalarına gerek olmadığını kaydeden Bakan Selçuk, dağıtımların aile geliri, kardeş sayısı, özel eğitim ihtiyacı gibi kriterlere göre bakanlık tarafından resmi verilere göre belirlenecek stratejiye göre yapılacağını bildirdi.

Ücretsiz MEB Tableti Nasıl Talep Edebilirim?

Ücretsiz MEB tableti nasıl talep edebilirim? Tabletler, MEB veri tabanında ihtiyaç sahibi olarak kayıtlı öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Ayrıca yoksul ve muhtaç anne babalar, belediyeye veya ikamet ettikleri yerin yardım ve dayanışma vakfına başvurarak ücretsiz tablet ihtiyacını bildirebilirler. SEM; İhtiyaç sahibi öğrencileri belirlerken, yardımlaşma ve dayanışma sandıklarından ya da belediyelerden sosyal yardım alan ailelerin çocuklarını tercih ediyor.

Yani Milli Eğitim Bakanlığı‘ndan ücretsiz tablet almak isterseniz; oturduğunuz yerdeki belediye veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile iletişime geçerek aile biriminin kaydı için başvuru formunu buradan doldurmanızı öneririz.

Yorum yapın