KYK Wifi Giriş – Çıkış Nasıl Yapılır? KYK Wifi Kota Sorgulama

Bu İçeriğe Oy Ver post

Kyk Wifi GirişKYK Wifi Çıkış Nasıl Yapılır? KYK Wifi Kota Sorgulama işlemleri nereden yapılmaktadır. Merak ettiğiniz tüm soruların cevabı bu yazımızda.

Yurtta kalan öğrencilerimize KYK Wifi hizmeti sağlamakta.Bu hizmet tamamen ücretsizdir. Sisteme öğrencilerimiz giriş ve çıkış nasıl yapılır bu ücretsiz hizmetten nasıl yararlanılır gibi birçok öğrenci tarafından soruluyor merak ediliyor.

Ücretsiz olarak sunulan bu hizmet öğrencilerin ihtiyaçları arasındadır. KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) tarafından verilir. Yerleştiğiniz yurttaki modem adı KYK Wifi’dir. Sadece tek bir cihazı modeme bağlayabilme şansınız vardır.Giriş yaptığınız takdirde internet tarayıcısında doğrulama sayfasın çıkacaktır.

Bu sayfaya kullanıcı adı ve şifre girmeniz gerekmektedir. KYK yurdundaki tüm öğrenciler kimlik numaralarını, başka ülkenden gelen öğrenciler ise pasaport numaralarını girmelidirler. Kullanıcı adını bir daha değiştirme hakkınız yoktur.

KYK Wifi Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır? 

Eğer öğrenci ilk kez KYK Wifi şifresi alacaksa e-Devlet üzerinden de yapabilirsiniz. Bu şifreyi yurttan başka ilgili birimden alamazsınız. Girişinizi gerçekleştirebilmek için verdiğimiz bağlantılara tıklayınız.

 •  Öncelikle önünüze çıkan “Kimliğimi Doğrula” butonuna tıklayınız.
 • Önünüze gelen boşluklara T.C. numaranızı ve e-Devlet şifrenizi yazınız.
 • “Sisteme Giriş Yap” a tıklayınız.
 • Karşınıza gelen “GBS Wifi Şifre İşlemleri” bağlantısına basınız.
 • Açılan sayfada “GBS Yurdunda Kalan Öğrenci” kısmını seçin ve “Devam Et” butonuna tıklayın. Sırayla;
 • Taahhüt Onayı
 • Başvuru Formlarını doldurun.
 • Sonrasında sayfaya geri geldiğinizde işlemleriniz tamamlanmış olacaktır.

KYK Wifi şifre alma işlemi için TIKLAYINIZ!

KYK Wifi Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Şifre değiştirmek için KYK internet adresine girişi gerçekleştirerek “Şifre Değiştir” kısmından işleminizi tamamlayabilirsiniz. Şifreniz bunlara uygun olmalıdır; 

 • Şifrenizde En az 1 rakam, 1 büyük harf ve 1 küçük harf bulunmalıdır.
 • Şifreni en az 6 harf ile en fazla 10 harf olması gerekir
 • Girdiğiniz şifrede Türkçe’ye özgü harfler olmalıdır.

KYK Wifi şifre değiştirme işlemleri için TIKLAYINIZ!

KYK Wifi Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Bu sistemde KYK Wifi şifremi unuttum kısmı bulunmadığı için sizleri biraz uğraştırabilir.

Böyle bir durumla karşılaştığınızda görevli kişi ile iletişime geçmelisiniz. Memura şifrenizi unuttuğunuzu söyleyerek sıfırlamasının isteyebilirisiniz. Görevli memur size kolay bir şifre girecektir. Verdiği şifre ile sisteme girişi gerçekleştirerek size bahsettiğimiz kuralları uygulayıp kendinize yeni bir şifre bulup girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Önemli olan şifreni unutmayacağınız ve kurallara uygun olması ayrıca unutmamanız için de bir yerlere not almanızı öneririz.

KYK Borcu Yapılandırma

KYK Wifi Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?

KYK Wifi giriş için oturum açmak istiyorsanız wifi.kyk.gov.tr internet sayfasında bulunan giriş yapma sayfasından şifreyi girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için öncelikli olarak KYK yurduna kayıtlı olmanız şarttır.

Yurtlardan birinde kalıyorsanız eğer Wifi için idareye başvurup internetle ilgili olarak talepte bulunabilirsiniz. Böylece imza atarak şifrenizi alabilirsiniz ayrıca yurt idaresinden alınan o şifre ön tanımlıdır. Girişi gerçekleştirdiğinizde eski şifreyi yeni oluşturacağınız şifre ile değiştirmeniz lazım.Yukarıdan da anlatıldığı gibi e-Devlet üzerinden de şifre alma imkanınız vardır.

 • Sisteme girişiniz gerçekleşirken telefonu mobil ağdan yani kendi internetinizden çıkarın wifi ağını açın.
 • Genellikle yurtlarda bulunan bu internet ağının adı aynıdır. ”KYKWIFI” ağına bağlanmanız gerekir.
 • Ardından sistem sizi tarayıcı ağına yönlendirecektir.
 • Karşınıza çıkan sayfada kullanıcı adı ve şifrenizi girin.

KYK Wifi giriş işlemleri için TIKLAYINIZ!

KYK Wifi Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır?

KYK Doğrulama işlemi en çok sorulan sorulardan biridir.Bu sayfanın açılmaması sık sorulan sorular arasındadır. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için internet sayfasına sorunsuz bir şekilde girişinizi gerçekleştirmeniz gerek.

 • Öncelikli olarak KYK Wifi bağlantısına bağlandığınızdan emin olup kendi mobil internetinizi kapatın.
 • Sonrasında telefonunuzda başka uygulamaların açık olup olmadığını kontrol edin açıksa kapatın.
 • Ve doğrulama sayfasını tekrar açmayı deneyin.
KYK Wifi Giriş – KYK Wifi Çıkış – KYK Wifi Kota Sorgulama

KYK Wifi Nasıl Bağlanılır? 

Bu sistemi kullanabilmek için resmi sitesine giriş yapmalısınız. Ekranda çıkan sayfaya kimlik numaranızı ve kendi şifrenizi girdikten sonra açılan sayfada “Aktif Servis: SINIRSIZ_İNTERNET” kısmına gidip “Başlat” bölümüne basın. Böylelikle kablosuz internet kullanımız başlamış bulunacaktır.

KYK Wifi Bağlanma Sorunu Nasıl Çözülür?

Wifi’ ye bağlanmakta sıkıntı yaşıyorsanız oturumunuzu kapatınız. Eğer sisteme giriş hakkınız bittiyse o yüzden giremiyor olabilirsiniz. Hem bilgisayarınıza hem telefonunuza aynı ad ile giriş yapmayınız. Mobil ağa bağlı iseniz bilgisayarınızda bağlanmakta zorluk çekebilirsiniz.Bu sorunu giderebilmek için;

 • Öncelikle cihazınızda açık olan oturumu kapatınız.
 • Sonrasında bilgisayarınızdan KYK ağına bağlanarak geri oturumunuzu açınız.
 • Kendi telefonunuzdan kapadıktan sonra bağlantı sorunu bilgisayarınızdan giderilmiş olacak.

KYK Wifi Çıkış İşlemi Nasıl Yapılır?

KYK Wifi Çıkış yapma işlemi ise öğrencilerin karşısına çıkan problemler arasındadır.Böyle bir sıkıntı yaşamamak için;

 • KYK sitesine girişiniz gerçekleştikten sonra önünüze çıkan sayfayı kapamayınız.
 •  Yurdunuzdan uzaklaştığınız esnada veya başka bir ağa bağlanmak istediğinizde ağdan çıkış yapmanız söz konusu değildir.Sebebi ise Wifi ağına internet bağlantısı ile ulaşmanız mümkün değildir. Bu sebepten dolayı adresten başka bir bağlantı kullanarak giriş ve çıkış işlemlerini yapmanız söz konusu olamaz.
 • Çıkmak istediğinizde “çıkış” yazan butona tıkladığınız halde bile sayfadan çıkışınız gerçekleşmiyorsa bu sorun tarayıcınızdan kaynaklı bir sorun olabilir. Bu yüzden tarayıcınıza en güncel sürümü yükleyerek sisteme giriş ve çıkışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğer KYK ağına hem bilgisayar hem telefondan bağlanmak istiyorsanız bu işlemi aynı anda gerçekleştiremezsiniz sistem buna engel olur. Bu yüzden bir cihazdan diğer bir cihazınıza geçerken doğrulama sayfasından çıkışı doğru bir şekilde gerçekleştirin.
 • Zaman aşımına uğramış oturum olabilir ana sayfaya geri dönüş yapmanız ve sisteme tekrara giriş yapmanız gerekir. Geri girdiğinizde yine bir işlem yapamıyorsanız doğrulama kısmından tarayıcıyı açınız.

KYK Wifi Çıkış Yapma Linki Nedir?

KYK Wifi çıkış yapmak için alttaki bağlantıya basınız. Ekrana gelen sayfadan çıkış kısmına tıklayıp işlemi tamamlayabilirsiniz. Önemli olan  ve dikkate almanız gereken yerler ise şunlardır:

 • Eğer başka bir Wifi adresine bağlı iseniz bu adrese ulaşmanız mümkün değildir.
 • Daha önce de bahsedildiği gibi 3G ile bu sayfaya ulaşamazsınız.

KYK Wifi çıkış işlemleri için TIKLAYINIZ! 

KYK Wifi Pasifleştirme Ne Demek?

Sisteme giriş yaptığınızda “Kullanıcı Aktif Değil” yazısı çıkıyor ise hesabınız otomatik olarak pasifleştiği anlaşılmaktadır. Bu sorunu gidermek için idareye başvurmanız gerekmektedir. Hesabınızı tekrar kullanılabilir hale getirmelerini rica ediniz. Sonrasında KYK Wifi girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

KYK Portal Yetki Hatası Ne Demek?

Eğer “KYK hizmetini kullanabilmek için yetkiniz bulunmamaktadır” şeklinde bir hata veriyorsa bu durum sizden kaynaklanan sorun değilir. Yaklaşık olarak 2-3 saat aralığında yaşanan problem çözülür.

KYK Wifi 256k Internet Service Ne Demek?

Ayda 16GB limitsiz kullanımının kotasının bitmesiyle tekrar yenilenene kadar 256k limitiyle sınırlanan internettir. 

KYK Wifi Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ne kadar kota kalmış ne zaman yenileniyor diye merak eden öğrenciler öğrenmek için wifi.kyk.gov.tr adresinden kullanıcı adı ve şifresi ile birlikte girişi gerçekleştirdikten sonra “Kota Bilgileri” kısmına tıklayıp buradan bu tür bilgilere erişim sağlayabilirler. Kotanın yenilenmesi her ay başı yapılır.

KYK Wifi kota sorgulama işlemleri için TIKLAYINIZ! 

KYK Wifi Nasıl Hızlanır?

Yurtlarda internete aynı anda bağlanıldığında yoğunluktan ve yavaş olduğundan birçok öğrenci bu durumdan şikayet etmekte. Öğrencilerin yurtta bulunduğu saatlerde özellikle sosyal medya kullanımı fazla olduğu zamanlarda internet hızında düşme yaşanır. Genellikle bağlantıda kopmalar veya yavaşlama gibi sorunlar yaşanır.Bu gibi durumlarda internet hızını yükseltmek için şunları yapabilirsiniz :

 • İsterseniz ağa bağlı kalmaya devam edebilirsiniz.
 • Bağlantı kurduğunuzda arka plandaki gereksiz gördüğünüz uygulamaları kaldırabilirsiniz.
 • İşlem gördüğünüz tarayıcıya reklam önleyici kullanabilirsiniz. Bu sayede girdiğiniz yerlerdeki reklamları size göstermeyerek daha az yükleme sağlamış olur. Uyguladığınız bu çözüm sitelerin daha hızlı erişebilirlik sağlamasını kolaylaştırır.

Yorum yapın