Karınca Gibi Müşteri Yağdıran Dua

Bu İçeriğe Oy Ver post

Günümüzde pek çok kişi kendi iş yerinden para kazanmaktadır. Kişinin çalışmakta olduğu sektör ne olursa olsun bol kazanç sağlamak tüm iş yeri sahiplerinin arzusudur. Bu nedenle iş yerlerine çok sayıda müşterinin gelmesi, tüm dükkan sahiplerinin yapmaya çalıştığı bir durumdur.

Her ne kadar bir iş yerine gün içerisinde gelen müşteri sayısı çeşitli faktörlerden etkilense de karınca gibi müşteri yağdıran dua ile de iş yerlerine çok sayıda müşterinin gelmesi sağlanabilir. Bu sebeple pek iş yeri sahibi kazançlarını arttıracak olan duaların neler olduğunu merak etmektedir.

Genel olarak pek çok iş yerinde çeşitli duaların yazılı olduğunu görmekteyiz. Bu dualar iş yerine kazanç sağlaması, gelen müşteri sayısının artması ve bereketin çoğalması gibi durumlar için edilen dualar olmaktadır.

Para Bolluk Bereket Duası

Para bolluk bereket duası olarak en çok bilinen dualardan biri Karınca Duası olmaktadır. Karınca duasının diğer adı da Bereket duası olduğu için evlerinde ya da iş yerlerinde paranın çoğalması ve bolluk ile bereketin artmasını isteyen kişiler bu duayı Arapça olarak evlerinin ya da iş yerlerinin duvarlarına asabilir.

Karınca duasına bu ismin verilmesi hakkında bir rivayet bulunur. Bu rivayete göre Hz. Süleyman’ın yaşadığı zamanlarda büyük bir kuraklık yaşanır. Hz. Süleyman da yanında bulunan kişiler ile birlikte yağmurun yağması için Allah’a dua etmeye karar verir.

Hz. Süleyman ile yanında bulunan kişiler yağmur yağdırması için Allah’a yakardığı sırada bir karıncanın da yağmur yağması için dua ettiğini görürler. Daha sonra yağmur yağmaya başlar ve karıncanın duası Allah tarafından kabul edilmiş olur. Bu nedenle de bereket duası olarak da bilinen bu duaya karınca duası ismi verilmiştir.

Karınca duası her ne kadar hadisi şeriflerde ya da Kur’an-Kerim içerisinde geçmeyen bir dua olsa da okunmasının hiçbir sakıncası yoktur. Aksine bu dua, okunduğu evler ve iş yerlerinde bolluk ve bereketin artmasını sağlar.

Kuvvetli Rızık Duaları

Kuvvetli rızık duaları arasında en önemlisi karınca duasıdır. Bu duayı okuyan kişinin evinde ve işlerinde rızık bol olur, kişi hiçbir maddi sıkıntı çekmez. Bu nedenle karınca duasının okunması pek çok kişi tarafından tavsiye edilir. Karınca duasının okunmasının bazı faziletleri bulunur. Bu faziletler şöyle olmaktadır;

  • Bol rızık ve helal kazanç getirir, belayı uzak tutar.
  • Bu duayı devamlı okuyan kişinin maneviyatı artar.
  • Duayı sık sık okuyanlar bol rızık sahibi olur, evlerine bereket gelir.
  • Duanın içerisinde melekler, kitaplar ve peygamberler de geçtiği için okuyan kişinin imanı tazelenir.
  • Dua içerisinde bol bol Allah’ın isimlerini zikreden kişinin kalbi imanla dolar.
  • Dua etmek ibadet olarak görüldüğü için bu duayı okuyan kişi aynı zamanda ibadet etmiş olur.
  • Bu dua özellikle cuma günleri okunduğunda faydalı olmaktadır.

Yorum yapın