MEB Tablet Başvurusu Yap

Bu İçeriğe Oy Ver post

MEB tablet başvurusu yap uygulaması hakkında internette dolaşan çok fazla yanlış bilgi var. Özellikle başvurular online olarak yapılabilmekte ve birçok internet sitesinde hatalı bilgiler çıkmaktadır. Ücretsiz bir tablet uygulaması için çevrimiçi bir platform yoktur. Öğrenci verileri okullarda mevcuttur. Tabletli ve tabletsiz öğrencilerle ilgili tüm bilgiler okul yönetiminden temin edilebilir.

Eğer ihtiyacın varsa; Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ücretsiz tablet almazsanız, okul yönetimine bildirebilirsiniz. Tablet ihtiyacı olan öğrenciler okul yönetimi tarafından belirlenerek ilgili mercilere bildirilecek. Tablete ihtiyacı olan ve olmayanlar İlçe Milli Eğitim Bakanlığı veya okul yönetimi ile iletişime geçebilirler. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ücretsiz tablet dağıtımına ilişkin bir başvuru formu bulunmamaktadır.

Ücretsiz tablet isteme ekranı ile ücretsiz MEB tablet desteği almak için herhangi bir form doldurmanıza gerek yok. Ücretsiz tablet olması durumunda, okul yönetimi tarafından bilgilendirileceksiniz. Ders aralarında bir veya daha fazla çocuğu olan herkes ücretsiz MEB tablet desteği için başvurabilir.

Depremzedelere Ücretsiz Tablet

Milli Eğitim Bakanlığı’nın depreme yatkın illerde depremzedelere ücretsiz tablet dağıtımı diye bir uygulaması yok. Dernek Mart 2023’te depremzedelerin tablet ve bilgisayar ihtiyaçlarını belirlemek için adaylık dosyası hazırladı. Uygulamanın asıl amacı depremzedelere tablet dağıtmak değil, ihtiyaçlarını tespit etmekti. Depremzedeler için tablet talebi Eğitim Hareketliliği Tablet/Bilgisayar Destek linki üzerinden talep yapılmıştır. Başvuru süresi 1 Mart 2023 tarihinde sona ermiştir.

MEB Tabletlerin Ücretsiz Teslimatı Ne Zaman?

MEB tabletlerin ücretsiz teslimatı ne zaman? MEB tabletlerin 2023 yılında ücretsiz dağıtılacağına dair net bir bilgi ve tarih yok. Ancak en geç 2021; Milli Eğitim Bakanı, 12’nci faz ücretsiz tablet dağıtımına ilişkin bilgi verirken, 11-10 Nisan tarihleri ​​arasında 62 ilde 12-18 Nisan tarihleri ​​arasında 25GB internet paketi ile öğrencilere toplam 42 bin 873 tablet verildiğini bildirdi. 12 faz tabletlerinin dağılımı tamamlandı.

Tablet; Aralık-Ocak-Şubat-Mart-Nisan aylarında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenli olarak dağıtılmaktadır. Şu ana kadar dağıtılan tablet sayısı;

  • Milli Eğitim Bakanlığı, Ocak ayında 500.000 dağıtıldığını bildirdi.
  • Şubat 100.000 dağıtıldı.
  • Mart 68.000 dağıtıldı.
  • Nisan ayında 11. ve 12. etap tabletlerinin dağıtımı tamamlandı.
  • Nisan 2023’te ücretsiz hap dağıtımı hakkında bilgi yok.

MEB Tabletlerin Ücretsiz Dağıtımı Devam Edecek Mi?

MEB tabletlerin ücretsiz dağıtımı devam edecek mi? Milli Eğitim Bakanı‘nın açıkladığı üzere ücretsiz tablet dağıtımı Nisan ayından itibaren durdurulmuştur.

Aile geliri ve okul çağındaki kardeş sayısına göre tablet ücretsiz dağıtılacak. Bakan Selçuk’a göre tabletlerin ücretsiz olarak dağıtılabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’na tablet başvurusu yapılmasına gerek yok. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere verilen tabletlerde ayrıca öğrencilerin uzaktan eğitim için ihtiyaç duyduğu 25 GB’lık internet paketi de bulunuyor.

Hane halkı gelir düzeyi, okul çağındaki kardeş sayısı, öğrenci akademik başarısı gibi kriterlere göre başvuru yapılmadan tablet desteği sağlandı. Dağıtımın, STK’lar ve kamu-özel kuruluşlar tarafından sağlanan BT desteğine ihtiyaç duyanlara hızlı bir şekilde ulaşmak için tasarlanan bu adil dağıtım stratejisi kapsamında yapıldığı tespit edildi.

Yorum yapın