En Etkili Düşmanı Kahreden Dua

5/5 - (1 vote)

Sizlere maddi ya da manevi olarak kötülük yapan kişilerin hak ettiklerini bulmaları için okuyabileceğiniz dualar bulunur. Bu dualar en etkili düşmanı kahreden dua ve birçok esma olarak belirtilebilir.

Okuyacağınız dualar ile size kötülük yapmış kişilerin cezalandırılması için Allah’a yalvarmış olursunuz. Allah her şeyi gördüğü ve bildiği için sizlerin bu dualarını kabul eder ve size kötülük eden kişileri cezalandırır.

Düşmanlarınızı alt etmek için okuyabileceğiniz esmalar da bulunmaktadır. Bu esmalar arasında en kuvvetli olanının El Müntakim olduğu söylenir. Bu nedenle El Müntakim esmasını her gün düzenli olarak okuyan kişi Allah’ın koruması altına girmiş olur ve kimse ona kötülük yapamaz.

Haksızlıklar karşısında haksızlığa uğrayan kişi çeşitli dualar okuyarak gönlünü ferah tutabilir. Bir kişi size zarar verdiyse onun verdiği bu zararı Allah’ın adaletine sığınarak atlatabilirsiniz. Allah, hiçbir kulunun haksızlığa uğramasına izin vermez.

Düşmanın Belasını Bulması İçin Dua

Düşmanın belasını bulması için dua okumak istiyorsanız da okuyabileceğiniz dualar vardır. Bu dualardan biri de Duha suresi olarak belirtilir. Yatsı namazının ardından 7 defa okunacak olan Duha suresi, size kötülük yapan düşmanlarınızın belasını bulmasını sağlayacaktır.

Ancak Duha suresinin genel olarak çarşamba günleri okunmasının daha faydalı olacağı söylenmektedir. Bu sebeple bu sureyi okumak isteyen kişilerin bunu çarşamba günleri yatsı namazından sonra yapması çok daha faziletli olacaktır.

Duha suresi 4 hafta yani 1 ay boyunca çarşamba günleri okunduğu takdirde sizlere kötülük yapmış insanların hak ettiklerini bulması için son derece etkili bir dua okumuş olursunuz. Bu sureyi ezberden de okuyabilirsiniz. Ancak duanın Türkçe mealini okumanız da yeterli olacaktır. Önemli olan kalbinizin temiz olmasıdır.

3 Günde Düşmanı Helak Eden Dua

Her ne kadar insanlar kendilerine kötülük yapan birinin hemen bunun bedelini ödemesini istese de Allah her şeyi gören ve bilen olarak doğru zamanın gelmesini bekler. Bu nedenle size kötülük etmiş düşmanlarınız için 3 günde düşmanı helak eden dua okuyarak onların anında cezalandırılmasını isteseniz de bazen beklemeniz gerekmektedir.

Bu sebeple düşmanlarınıza karşı intikam hırsı ile aceleci davranarak bir şey elde edemezsiniz. Bunun yerine size yapılan haksızlığın Allah tarafından görüldüğünün ve bilindiğinin farkında olmanız çok daha hayırlı olmaktadır.

Yapılan haksızlıklar karşısında Allah’a sığınmak en iyi yöntemdir. Düşmanlarınızdan korunmak ve gönlünüzü ferahlatmak için Allah’a dua etmeniz, sizler için en hayırlı olandır. Kötülük yapılan kişi her ne kadar kötülüğü yapana beddua etmek istese de bu durum İslam dininde hoş karşılanmaz.

Beddua etmek yerine Allah’a sığınmak, düşmanlarınızı Allah’a havale etmek sizler için daha iyidir. Allah, kimsenin yaptığı kötülüğü yanına bırakmaz. Sizlere haksızlık eden kişiler de elbet bir gün haksızlığa uğrarlar.

Yorum yapın