Emekliler İçin Faizsiz Kredi

Bu İçeriğe Oy Ver post

Emekliler İçin Faizsiz Kredi veren bankalar hangileri? Katılım bankaları işleyiş açısından özel mevduat bankalarından farklı bir yapıya sahip olsalar da dönemsel olarak bazı kampanyalar düzenleyerek ihtiyacı doğrultusunda kişilere bu ihtiyaçlarını gidermesi için finansman kullanımını sağlamaktadır. Katılım bankaları bu kampanyalarda işleyiş farklılığı nedeniyle, özel mevduat bankalarından farklı bir finansman tahsis süreci gerçekleştirmektedir.

Bu bankalar arasında yer alan Albaraka Türk Katılım Bankası, tüm müşterilerine olduğu gibi, emekli müşterilerine de ihtiyaçlarını giderebileri için faizsiz kredi imkanı sağlamaktadır. Yazımızın devamında emekliler için Albaraka Türk faizsiz kredi başvurusunun nasıl yapılacağı, kredi tahsis şartlarının neler olduğu gibi bilgileri sizlere sunacağız.

Albaraka Türk Katılım Bankası adından da anlaşılacağı gibi bir katılım bankası olduğu için, faiz oranı uygulaması yerine kar oranı uygulaması üzerinden işlemler gerçekleştirilmektedir.

albaraka türk
Albaraka Türk

Albaraka Türk İhtiyaç Finansmanı Prosedürleri

Bir katılım bankası olan Albaraka Türk, normal bankalar gibi tüm ihtiyaçlara finansman kullandırma imkânına sahip değildir. Katılım bankalarının özelliği gereği satın alınacak mala ya da hizmete bağlı olarak finansman tahsisi gerçekleştirilmektedir.

Bu yüzden Albaraka Türk, finansmanı kullandırmadan önce hangi amaçla kullanılacağını öğrenmek istemektedir. Katılım bankalarının özelliği gereği, müşteriye nakit para ödenmesi mümkün olmamaktadır. Eğitim, sağlık, dayanıklı ve yarı dayanıklı mal alımı gibi çok koşullarda bu durum geçerlidir

Albaraka Türk İhtiyaç Finansmanı Özellikleri

Bir katılım bankası olan Albaraka Türk Katılım Bankası, ihtiyaç finansmanlarında 36 aya uzanan vadeler ve esnek ödeme fırsatları ile müşterilerine finansman kullanım imkanı sağlamaktadır. Banka aynı zamanda emekli olan kişilere de bu finansmanları kullanılmaktadır.

Albaraka Türk Katılım Bankası’ndan emekli olarak kredi kullanabilmek için, maaş müşterisi veya banka değişikliği yapma gibi şartlar koşmaması nedeniyle, Albaraka Türk birçok emekli tarafından tercih edilmektedir.

Emekliler İçin Kredi
Emekliler İçin Kredi

Albaraka Türk Faizsiz Kredi Hesaplaması 20 bin TL

Albaraka Türk Katılım Bankası, ihtiyaç finansmanı sağlayacağı müşterilerinden,  %0,5 oranı üzerinden finansman tahsis ücreti almasının yanı sıra, finansmanı kullanacak olan kişinin yaşı, kullandığı kredi miktarı ve vade gibi kriterlere bağlı olarak değişkenlik gösteren ferdi kaza sigortası  prim ödemesi talep etmektedir.

Talep edilen bu masraflar, kişiden kişiye ve kredi miktarına göre farklılık göstereceği için standart hesaplamanın üzerine eklenmektedir. Albaraka Türk Katılım Bankası’nda finansman kullanımı sırasında alınacak olan ferdi kaza sigorta primi, yıllık yapılacak toplam kredi taksit ödemesinin %0,13’ü kadar  olmaktadır.

Albaraka Türk Faizsiz Emekli Kredisi

Albaraka Türk Bankası’nda, emekliler için faizsiz kredi imkanı bulunmaktadır. Bu kredi ile 20.000 TL’ye kadar emeklilere kredi çekme fırsatı sunulmaktadır.  Albaraka Türk Bankası’ndan finansman başvurusu yapacak olan emeklilere, 12 ay vade söz konusu olduğunda 20.000 TL kredi için toplamda 22.500 Türk Lirası,  24 ay vade söz konusu olduğunda 20.000 TL için toplamda 24.977 Türk Lirası, 36 ay vade söz konusu olduğunda 20.000 TL kredi için toplamda 27.616 TL ödeme yapması gerekir.

Albaraka Türk Faizsiz Emekli Kredi Başvurusu

Albaraka Türk faizsiz emekli kredisi için başvuru yapmak isteyen emekli kişiler, bu ihtiyaç finansmanı ürününe başvurmak için emekli aylık dökümü, finansmana konu mal veya hizmet ile ilgili fatura ve nüfus cüzdanı ile en yakın Albaraka Türk Katılım Bankası şubesine gidip başvuru yapabilirler. Başvuru sonucu genellikle 24 saat içerisinde açıklanmaktadır. Müracaatta bulunan emekli kişilerin çekebileceğim maksimum finansman tutarının aylık ödemesi, aylık gelirinin yani emekli maaşının yarısı kadar ödeme yapacak şekilde hesaplanacaktır.

 

Yorum yapın