Damak Diş Kullananlar Yorumları

5/5 - (1 vote)

Damak diş hastaların alt veya üst çenesinde yer alan dişlerini tamamen kaybetmesi durumunda kullanılır. Böylece daha sağlıklı dişlere ve güzel gülüşlere kavuşmak amaçlanır. Yemek yeme de daha pratik bir hal alır.

Bu tedavi yöntemine başlanmadan önce hastanın ayrıntılı bir muayenesi yapılmaktadır. Hangi dişlerin eksik olduğu, çene kemiği dokusu ve diş etleri incelenir. Ardından da uygun bir tedavi süreci belirlenir. Anestezi ile uygulandığı için ağrı ve acı yer almamaktadır.

Detaylı bir şekilde diş ve damak ölçüleri alındıktan sonra, alışması adına geçici bir protez yapılır. Kişiler öncelikle bu şekilde belirli bir şekilde yararlanır. Eğer bu uyumlu gelirse yapay dişler de buna göre hazırlanır. Süreç esnasında hastalar dinlenmekte, şikayetleri incelenmekte ve buna göre gerekli adımlar atılmaktadır.

Damak Diş Kimlere Yapılır?

Damak protez kimlere uygulanır? Bu uygulama dişlerini kaza, önemli bir hastalık ya da farklı bir sebeplerden dolayı kaybeden kişilere uygulanabilir. Basit bir süreci kapsadığı için problem de yaşanmaz.

Uygulamalarda kişilerin istekleri ve gereksinimleri ön planda tutulur. Dolayısıyla sadece kişilere özel çözümler üretilmektedir. Diş ölçüleri tek tek alındığı ve prova gerçekleştirildiği için ağza tam anlamıyla yerleştirilebilir. Hemen çıkmaması, oynamaması da pratiklik kazandırır.

Damak diş uygulamasında kişilerin alerjenleri de ön planda tutulmakta, buna göre çözümler sunulmaktadır. Hastalar istediği zaman takıp çıkartabildiği için pratik bir yapıya sahiptir.

Damak Diş Ne Zaman Devam Eder?

Damak diş ne zaman tamamlanır? Bu uygulamalar kişilere göre değiştiği için farklılıklar gözlemlenebilir. Ancak kişiler düzenli bir şekilde katılım sağlanırsa maksimum 2 ay gibi bir süreçte tamamlanmaktadır.

Ortalama 4-5 seans ardından damak dişler kullanılmaya başlanabilir. Eğer profesyonel diş hekimlerine gidilmişse 2 hafta gibi kısa bir süreçte de çözümler alınabilir. Bundan sonra yalnızca 6 ayda 1 kere düzenli olarak bakım işlemlerinin yapılması gerekir.

Damak Diş Neler Kazandırır?

Damak diş, ağzı ve diş etlerini rahatsız etmeden kullanım imkanı tanır. Temizlik ve bakım işlemleri de kişiler tarafından pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Başarılı bir uygulama, yemek yeme sürecini daha da pratik hale getirebilir. Çiğneme işlemleri sorunsuz şekilde gerçekleştirilebilir.

Bunun yanı sıra gülerken de kendinizi daha rahat hissetmenize imkan sunar. Alt veya üst damağa herhangi bir problem olmadan yerleştirilebilir. Ağız kokularına neden olmadığı için problemsiz şekilde kullanılabilir.

Ayrıca zaman içerisinde sindirim sisteminin düzene girmesine de yardımcı olur.

Damak Dişler Hareketli Mi?

Damak diş hareketli mi? Günümüzde damak dişler hareketli bir şekilde yapılabilmektedir. Böylece kişiler istediği zaman, herhangi bir zorluk çekmeden takıp çıkarabilmektedir. Eğer bakım yapacaksanız çıkartabilir, işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak hareketli olması, ağzınıza sağlam bir şekilde yerleştirildiğinde düşeceği anlamına gelmez. Bu nedenle tam anlamıyla güvenli şekilde yararlanılabilir.

“Damak Diş Kullananlar Yorumları” üzerine bir yorum

  1. Merhaba, makalenizi okudum ve gerçekten bilgilendiriciydi. Ancak, damak dişlerin hareketli olup olmadığını merak ediyorum. Bunlar da diğer dental protezler gibi hareket edebilir mi? Bilgi verir misiniz?

    Yanıtla

Yorum yapın