Clash Of Clans 4 Seviye Köy Düzeni

5/5 - (1 vote)

Clash of Clans 4 Seviye köy düzeni nasıl kurulabilir? Telefonunuzda oynayabileceğiniz bir strateji oyunu arıyorsanız, Clash of Clans bunlardan bir tanesidir. Dünya çapında milyonlarca aktif oyuncusu ile hala canlı, dinamik bir yapısı vardır.

Eğer oyuna yeni başlamışsanız, köy düzeni oluştururken aklınızda bulundurmanız önerilen bir takım noktalar vardır. Bu oyunu daha iyi oynamanıza ve gelişmiş bir köy elde etmenize olanak tanır. Köy düzenini güzel kurarsanız, düşmanlarınız saldırdığı zaman kaynaklarınızı daha iyi bir şekilde korumanız mümkün olur.

Bu nedenle Clash of Clans 4. Seviye savunma köy düzeni oldukça önemlidir. Savunmayı iyi yaparsanız, köyünüzü daha iyi bir şekilde geliştirebilirsiniz.

İnşaat Yapıları

Küçük bir birim olan inşaat binaları ile yeni binalar oluşturulmaktadır. Her yeni inşaatçı, eş zamanlı olarak +1 daha fazla kurmanıza olanak tanır. Eğer Clash of Clans 4. Seviye en iyi köy düzeni nasıl yapılır diyorsanız, ilk olarak buna özen gösterilmelidir.

Eğer konumlandırırken haritanın en uç noktalarını seçerseniz, düşmanınız tüm binalarınızı yok etmek için yeterli zamanı bulamaz. Bu nedenle düşmanın en düşük yıldız ile saldırıdan çıkmasına neden olabilirsiniz.

Bununla sınırlı kalmadan bazı düşman askerleri otomatik olarak buraya yönelir. Böylece surlarınıza ve savunmalarınıza gidenlerin sayısı azalacağı için kaynaklarınızı korumak, düşmanla mücadele etmek daha kolaydır.

Savunmalar

Clash of Clans 4. Seviye en iyi köy düzeni nasıl kurulur diyorsanız, dikkat etmeniz gereken konulardan bir diğeri de savunmalardır. Bunları doğru bir şekilde yerleştirmek, kaynaklarınızı daha iyi korumanıza yardımcı olur.

Sıklıkla en dış hatlara en güçlü savunmalar yerleştirilse de bu oldukça yanlıştır. Çünkü bunlar yok edildiğinde arkaya gidildikçe savunmalar güçsüzleşir ve geçmek kolaylaşır. Bu nedenle savunmalarınızı dizerken en öne zayıfları, arkalara da güçlüleri yerleştirmek önerilir. Buna dikkat ederken kaynaklarınızı daha etkili korumanız mümkündür.

Clash Of Clans 4 Seviye Köy Düzeni
Clash Of Clans 4 Seviye Köy Düzeni

Depo Binaları

Altın ve iksir üreten yerlerden bunlar toplandığında depolarda saklanır. Bunlar aracılığıyla geliştirme yapılmakta, yeni binalar kurulmaktadır. Dolayısıyla önemleri oldukça fazladır ve bu nedenle düşmanlar bunlara ulaşmak ister.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Birbirimizi Ne Kadar Tanıyoruz Soruları

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Clash of Clans 10. Seviye Köy Düzeni

Bunu zor bir hale getirmek istiyorsanız öncelikle altın ve iksir kaynaklarını zamanında toplayarak, burada dolu yer bırakmamak önerilir. Depolarınız da belediye binasının yakın konumlarında olmalıdır. Bu durum düşmanın buraya ulaşmasını daha zor bir hale getirir.

Surlar ile bunları çevirebilir, etraflarına savunmalar kurabilirsiniz. Böylece düşman için kaynaklarınıza ulaşmayı daha zor bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca yeni bir depo almayı düşünüyorsanız, önce savunmalarınızı güçlendirmeniz ve haritanın orta yerinde yeterli boş alanı bırakmanız tavsiye edilir.

Eğer planlı bir şekilde düzen oluşturursanız, daha iyi bir çözüm almanız mümkündür. Tüm bunlara dikkat ederseniz, Clash of Clans 4. Seviye savunma köy düzeni daha iyi bir şekilde kurulabilir.

Clash of Clans indirmek için TIKLAYIN

Yorum yapın