Zayıflatan Antidepresan İsimleri

4.6/5 - (5 votes)

Zayıflatan Antidepresan İsimleri hangisi? Fazla kilolar günümüzde pek çok kişinin sorunları arasında yer almaktadır. Buna çözüm bulmak için çözümler insanlar tarafından sık sık düşünmektedir. Zayıflatan Antidepresan İsimlerini edindikten sonra doktor kontrolünde kullanabilirsiniz. Kendi başınıza karar verip kullanmanız tavsiye edilmez.

Zayıflatan Antidepresan İsimleri

Anti-depresanların da zayıflamaya yardımcı olup olmadığı sık sık sorulmaktadır. Bu konuda,

 1. Edronax,
 2. Ritalin,
 3. Cymbalta,

Gibi anti-depresanların zayıflamaya yardım ettiği söylenmektedir. Ancak ilaçların doktorlar tarafından reçete edilmesi ve amacına yönelik olarak kullanılması gerekir. Dolayısıyla zayıflamak istiyorsanız bu konuyla ilgili olarak diyetisyene gitmeniz şarttır. Eğer psikolojik sorunlarınız bulunuyorsa bir psikolog ile görüşmeniz önerilir.

Anti-depresanlar da bu durumda, doktorun belirttiği şekilde kullanılmalıdır. Bu sayede sonuçlar elde edilebilir.

Zayıflatan Antidepresan İsimleri: Edronax

Edronax, zayıflatan sakinleştirici olarak belirtilen ilaçlardan bir tanesidir. Etkin maddesi reboksetin metansülfont olup yardımcı maddeleri,

 1. Mikrokristalin selüloz,
 2. Dibazik kalsiyum fosfat dihidrat,
 3. Krospovidon,
 4. Silikon dioksit,
 5. Magnezyum stearat şeklindedir.

Edronax beyaz, yuvarlak ve dışbükey bir yapıya sahiptir. 8 mm çapında olup ortadan bölebilmek için kırılma çizgisi yer almaktadır. Bunun sol tarafında P, sağ tarafında ise U harfi yer almaktadır. Karşıt yüzünde ise 7671 kodu mevcuttur.

Endokrin Zayıflama İğnesi Fiyatı yazımız da ilginizi çekebilir.

Edronax zayıflatan sakinleştirici olarak adlandırılmakla birlikte şiddetli ruhsal çökkünlük hissi, başlangıç akut tedavisi gibi durumlarda reçete edilmektedir. İlaç doktorun belirttiği gibi kullanılmakta olup prospektüs bilgisine göre yetişkinler için günde 8 mg önerilmektedir. Günlük doz biri sabah diğeri akşam olmak üzere ikiye bölünmek suretiyle alınmaktadır.

Zayıflatan Antidepresan İsimleri: Ritalin

Ritalin, kilo kaybına neden olan antidepresan olarak bilinen ilaçlar arasındadır. Etkin maddesi metilfenidat hidroklorür olup yardımcı maddeleri,

 1. Amonyum metakrilat kopolimer,
 2. Jelatin,
 3. Metakrilik asit-metil,
 4. Metakrilat kopolimeri,
 5. Makrogol,
 6. Şeker kürecikleri,
 7. Talk,
 8. Titanyum dioksit (E-171),
 9. Trietil sitrat,
 10. Sarı demir oksit,

Şeklindedir.

Kilo kaybına neden olan antidepresan olarak da bilinen ilaç 6 ile 18 yaş arasında olan çocuklar ve ergenlerde yararlanılmaktadır. Bununla birlikte davranış terapisi, danışmanlık, ilaç içermeyen tedaviler alındıktan sonra verilmektedir.

Ritalin doktorun belirttiği şekilde kullanılmakta olup tıbbi ihtiyaca ve hastanın yanıtına göre doz belirlenmektedir. Çocuk ve ergenler için günlük 60 mg doz tavsiye edilmektedir. İlaç genellikle sabahları aç ya da tok karnına alınmaktadır.

Ağız yoluyla alınmakta olan ilaç kapsül halinde, bir bütün olarak yutulmalıdır. Dolayısıyla ezilme, çiğneme, bölme olmadan kullanılmalıdır.

Zayıflatan Antidepresan İsimleri
Zayıflatan Antidepresan İsimleri

Zayıflatan Antidepresan İsimleri: Cymbalta

En etkili zayıflayan antidepresan olarak Cymbalta da söylenmektedir. Etkin maddesi duloksetin olup yardımcı maddeleri kapsül içeriğinde,

 1. Hipromelloz,
 2. Hipromelloz asetat süksinat,
 3. Sukroz,
 4. Şeker küreleri,
 5. Talk,
 6. Titanyum dioksit (E-171),
 7. Trietil sitrat şeklindedir.

Kapsül kılıfında ise jelatin, sodyum lauril sülfat, titanyum dioksit (E-171), indigo karmin (E-1132) ve yeşil gıda mürekkebi yer almaktadır. Yeşil gıda mürekkebi içeriğine ise siyah demir oksit sentetik (E-172), sarı demir oksit sentetik (E-172), propilen glikol ve şellak yer almaktadır.

En etkili zayıflayan antidepresan olarak belirtilen Cymbalta opak beyaz renkli bir gövdeye sahiptir. 30 mg yazmakta olup opak mavi renkli kapağında 9543 basılıdır. Yetişkinlerde depresyon, diyabete bağlı nöropatik ağrı gibi durumlar için reçete edilmektedir.

İlaç doktorun reçete ettiği şekilde alınmaktadır. Prospektüs bilgilerine göre başlangıç dozu günde 1 kere 30 mg olup ağız yoluyla alınmaktadır. Kapsül su ile beraber, bütün halinde alınmaktadır.

Eğer zayıflamak istiyorsanız ve bunun için en etkili zayıflayan antidepresan arıyorsanız bilinçsiz şekilde ilaçları kullanmamanız gerekir. Tüm ilaçların bir yan etkisi olduğu için dikkatli olmanız tavsiye edilir.

Cymbalta Prospektüs

Yorum yapın