Nvidia Denetim Masası Açılmıyor

Bu İçeriğe Oy Ver post

Nvidia denetim masası açılmıyor PC üzerinde meydana gelip gelebilecek en büyük yazılım sorunlarından biri olarak görünebilir. Neden diye soracak olursanız çünkü bu durumda PC için yapmanız gereken en ufak işlemleri bile yapmak hiçbir şekilde mümkün olamaz ve bu denetim masası bir panel üzerinde durum pek çok komutu yönetecek olan bir paneldir.

Nvidia Denetim Masası Neden Açılmıyor?

Nvidia denetim masası neden açılmıyor? Gibi bir sorunun cevabını vermek için ilk başta bilgisayarınızın yazılım sorunu yaşayıp yaşamadığından emin olmanız gerekir. çünkü bir yazılım hatası söz konusu ise bu noktada nvidia denetim masası açılmaz ve bu sebepten dolayı da bir takım işlemlerin yapılması söz konusu bile olamaz.

Arka planda çalışan bir takım dosyalar neticesinde ekran kartında da bir sorun meydana gelmiş olabilir. Bunun yanı sıra da bilgisayarda meydana gelmiş olan bir virüs söz konusu ise bu durumda da denetim masasının durulmuş olması da denetim masasının çalışmama nedenleri arasında yer alır.

Nvidia Denetim Masası Nasıl Açılır?

Nvidia denetim masası nasıl açılır diye soracak olursanız ilk başta hemen sol alt köşeye geçiş yaparak buradaki kontrol panelini açmak gerekli olacaktır. Bu işlemi başlatma sembolünün içeriklerinde bulmak mümkün olacaktır. Bazı bilgisayarlarda, kullanıcıların ayarlamalarına bağlı olarak değişkenlik göstermek suretiyle üst kısma da bu panel taşınmış olabilir. Ayrıca arama bölümüne ya da direkt olarak bilgisayarım bölümüne de denetim masası yazarak arama yapabilirsiniz.

Nvidia Denetim Masası Açılmıyor
Nvidia Denetim Masası Açılmıyor

Nvidia Denetim Masası Yeniden Yükleme

Nvidia denetim masası yeniden yükleme nasıl yapılır konusunda da bir teknik destek gerekli olabilir. Bir takım kısa yollar sayesinde de bu tür bir işlem son derece hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilir. Bu işlem için;

  • Klavyeden R tuşuna basın devmgt yazarak msc. yazın
  • Aygıt yöneticisine gidin
  • Aygıt sürücüsünü kaldırıp yeniden yükleyin

Bu işlemlerin yanı sıra bir takım farklı yöntemler kullanarak da bu sorunu son derece kolay bir şekilde çözmek mümkün olacaktır. Mesela bunlardan biri her zaman için kayıt defteri onarma işlemidir. En yüksek çözünürlüğü ayarlamak gibi bir yöntemden de faydalanmak mümkün olacaktır.

Nvidia Denetim Masası Çözüm Önerileri

Nvidia denetim masası çözüm önerileri için ekran kartı ya da ana kartı kontrol etmekte fayda vardır. Genel olarak bu tip durumlarda ana kart ya da ekran kartın içerisinde meydana gelmiş olan bir sorundan ötürü bu tip bir sorun yaşanmış olabilir. Bu sebepten dolayı da denetim masası çalışmıyor olabilir. Bu durumda ana kart ya da ekran kartı yenilendiği zaman bu sorun da ortadan kaldırılmış olur. Aynı zamanda da yazılımı sürüp tekrar geri yüklemek de denetim masasının kurtarılması bakımından son derece faydalı bir çözüm olacaktır.

Yorum yapın