Morgdaki Ölüler Ne Hisseder?

1/5 - (1 vote)

 Morgdaki ölüler ne hisseder? İnsanlar bu sorunun cevabını genel olarak merak ederler. Hemen hemen herkes hayatı boyunca bunu bir kere düşünmüştür. Şöyle ki ölen kişi öldüğünü anlar mı şeklinde bir konu için tıp dünyası çok ilginç bir araştırma yapmış ve bir insanın kalbi durduğunda da bir süreliğine etrafında olup biten her şeyden haberdar olduklarını belirtmişlerdir. Hatta ölen bir kişi öldüğü an doktorların o kişinin öldüğünü söylediğini bile duyduğu söyleniyor. Çünkü ölüm sırasında bilinç açık olup bir süre daha ölen kişi sesleri duyabiliyor ve kendi öldüğünün haberini alabiliyor.

Ölen bir kişi daha sonra morga götürüldüğü zaman da bir süre daha bu anı yaşayıp etrafında olup bitenleri hissedebilir. Öldükten sonra morga götürülmek ile ilgili ölen bir kişiden herhangi bir haber alamayacağımıza göre bu bilgiyi tahminlerle yürütebiliriz. Muhtemelen bir insan öldüğünü fark ettiği zaman morgda da kişinin psikolojik durumuna bağlı olarak değişkenlik gösteren bir hissiyat olacaktır diye düşünebiliriz.

 İlk Ölen İnsan Öldüğünü Nasıl Anlar?

 İlk ölen insan öldüğünü nasıl anlar konusunda da tahmini bir şekilde düşünecek olursak bir insan kendisine ölüm gibi bir şeyi Muhtemelen yakıştıramaz ve bunu reddedebilir. Bilim adamlarının yapmış olduğu araştırmalara istinaden etrafında bir süre olan biteni gören ve duyan bir kişi öldükten sonra kendisine öldü denilmesine belki de inanamaz ve bunu bir rüya, daha doğrusu kâbus zannedebilir. Bilinci henüz daha kapanmamışsa ölmüş olduğunu da duyduğunda buna inanmaması son derece normal olarak düşünülebilir. Neden diye soracak olursanız çünkü bir kişi sonuç olarak ölmüşse bilincinin de açık olup olmadığını düşünemeden bilinci açık olduğu halde ölmüş olduğu konusunda kendi içinde itiraz edip bunu reddedebilir.

 Morga götürülmüş olan bir kişi ölmüş olduğu halde bir süre bilinci açıkken neden burada olduğunu sorgulayıp kendisini buraya kapattıklarını bile düşünebilir. Ancak bir insanın ölümünden sonra ruhu cesedinden ayrılır ve bir insanın öldüğünü anlama anı tam olarak cansız bir bedenden ruhunun çıkması ile gerçekleşir. Dini açıdan bakıldığı zaman bu süreç içerisinde bir insanın öldüğünü anlaması ruhun cansız bedenden çıktığı sırada mümkün olduğu biliniyor.

Morgdaki Ölüler Ne Hisseder
Morgdaki Ölüler Ne Hisseder

 İnsanlar Öldükten Sonra Hareket Eder Mi?

 İnsanlar öldükten sonra hareket eder mi konusunda da son derece büyük bir merak söz konusudur. Sonuç olarak herkes bir gün öleceğini bilir ve bu şekilde yaşar. Bununla birlikte de öldükten sonra ne olacağı konusunda da insanlar üzerinde genel bir merak söz konusu olacaktır.

 Bilim insanları bir araştırma yapmış ve ölüler üzerinde insan vücudu çiftliği ya da ölüler çiftliği diye anılan bu araştırmaya bakarak söyleyecek olursak kameralara yansıyan bir takım görüntüler olmuştur. Bu araştırmaya göre 70 adet ölünün cansız bedeni bir araya toplanmış ve çürüme aşamaları izlenmiştir ve bedenler çürürken hareket ettikleri gözlemlenmiştir.

Yorum yapın