1 Haftada 5 Kilo Aldıran Karışım

Bu İçeriğe Oy Ver post

1 Haftada 5 Kilo Aldıran Karışım – Hangi karışım kilo aldırır? Kilo vermek gibi almak da önemlidir. Özellikle  sağlık sebepleriyle sık sık bu yöntemler incelenir. Bunun dışında ideal kilodan eksik olan kişiler de nasıl alabileceğini düşünür. Her ne kadar kilo almak kolay gibi düşünülse de oldukça zordur.

Eğer çok düşük kilonuz varsa bu durum sağlık sorunlarına yol açabilir. Dolayısıyla ideal kiloya ulaşmanız özellikle tavsiye edilir. Ayrıca formdan düştüğünüzü düşünüyorsanız, birkaç kilo almak sizi daha güzel gösterebilir.

Bu noktada nasıl bir yol izlenmesi gerektiği insanların her zaman ilgi konusunu oluşturur. Bazı karışımları bilirseniz, istediğiniz kiloya rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Muzlu-Tahinli Karışım

Muzlu-Tahinli karışım, 1 haftada 5 kilo aldıran karışım seçeneklerinden biridir. Kolay bir şekilde yapılabildiği için oldukça pratiktir. Düzenli olarak tüketirseniz istediğiniz kiloya rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz;

 1. 2 kaşık tahin
 2. 2 kaşık pekmez
 3. 1 bardak su
 4. 2 adet muz

Bu malzemeleri topladıktan sonra bir mikser ile çırpmanız yeterlidir. Sonrasında günün herhangi bir zamanında tüketmeniz mümkündür. Sabah kahvaltı ve gece uykusundan 1 saat önce alınabilir. İştahı da açtığı için size yardımcı oldukça fazladır.

Erkeklerin Bayıldığı Hitap Sözleri yazımız da ilginizi çekebilir.

Ceviz İçi – Ballı Karışım

Ceviz içi ve ballı karışım kilo aldıran sütlü karışımlar içerisindedir. Eğer farklı karışımlar arıyorsanız bunları da düşünmeniz mümkündür. Hazırlamanız gereken malzemeler aşağıda yer almaktadır;

 1. Badem
 2. Hurma
 3. Ceviz içi
 4. Bal
 5. Fındık
 6. Tam yağlı süt

Bunların hepsini temin ettikten sonra sadece mikserden geçirmeniz yeterlidir. Süt istendiği kadar eklenebilir. Bal ile beraber karışılmaktadır. Uyumadan önce günlük 1.5 su bardağı içilebilir.

Bademli-Muzlu Karışım

Kilo aldıran sütlü karışımlar oldukça fazladır. Bunlardan bir tanesi de bademli – muzlu karışımdır. Kilo almak istiyorsanız, bunun için hazırlamanız gereken malzemeler aşağıda yer almaktadır;

 1. Badem
 2. Yer fıstığı
 3. Süt
 4. Muz
 5. Kaju fıstığı
 6. Bal
 7. Protein tozu

Bunu da 1 haftada 5 kilo aldıran karışım olarak kullanılabilir. Bunları hazırlayınca bir bardak soğuk süt ile 1 orta boy muz blendera alınır. İçerisine 1 yemek kaşığı kaju ve badem ekenir. Ardından yeniden mikserden geçirilir.

Ardından 2 yemek kaşığı protein tozu ekleyerek, bir daha mikserden geçirilir. Sonrasında dilerseniz kakao ile tatlandırmanız yeterlidir. 1 kaşık ekleyerek daha farklı bir tada kavuşturabilirsiniz. Her gün iki bardak tüketerek kilo alabilirsiniz. Ayrıca büyük bir enerjiye de sahip olabilirsiniz. 

1 Haftada 5 Kilo Aldıran Karışım
1 Haftada 5 Kilo Aldıran Karışım

Dondurmalı Karışım

Dondurmalı karışım da kilo aldıran sütlü karışımlar arasındadır. Eğer farklı lezzetler arıyorsanız bunları düşünmeniz de mümkündür. Bunun için önce şu gibi malzemeler hazırlanmalıdır;

 1. Süt
 2. Muz
 3. Badem
 4. Sade dondurma
 5. Bal
 6. Bebe bisküvisi

Bunları temin ettikten sonra sadece mikserden geçirmeniz gerekir.

Kilo Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

1 haftada 5 kilo aldıran karışım kadar bu süreç içerisinde nelere dikkat etmeniz gerektiği de önemlidir. Burada ilk olarak karışımların içerisine alerjiniz olan şeyleri koymamanız gerekir. Ayrıca kilo alan karışımları kullanmak, sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenmenize engel değildir.

Eğer sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenirken bu karışımları tüketirseniz, daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Bunların yanı sıra aldığınız kalorilere de özen göstermeniz önerilir. Daha fazla tüketerek istediğiniz kiloyu almanız mümkündür.

Ancak çok fazla almak istemiyorsanız, dikkatli bir şekilde beslenmeniz gerekir. Eğer çok fazla alırsanız bu sefer vermekle uğraşmanız olasıdır.

Yorum yapın