Kosgeb Nedir? Kosgeb Hibe Kredileri

KOSGEB, Açılımı Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olarak yapılan girişimcilerle ilgilenen bir kurumdur. Girişimcilere maddi anlamda destek sağlayan bu kurum, iş kurmak isteyen bireylere yardımcı olmaktadır. Sermaye ve anapara noktasında duyulan noksanlıkları gidermek için birtakım çalışmalar ve hizmetler sunmaktadır. Girişimcilerin iş kurma noktasında duydukları maddi ihtiyaçlara başarılı bir şekilde cevap vermektedir. Kosgeb nedir diye merak eden bireylere, ticarete atılmak isteyen girişimcilere destek sağlayan kurumdur cevabı verilebilmektedir.

Kosgeb Nedir

Türkiye ekonomisinde aktif bir role sahip olan Kosgeb, istihdam sağlama noktasında da avantaj sunmaktadır. İşsizliği giderme ve istihdam sağlama noktasında ülkeye avantaj sağlayan bu kurum ekonomiye de oldukça katkı sağlamaktadır. İş planınızı gerçekleştirmek için gerekli olan sermayeye sahip değilseniz Kosgeb ayrıcalıklarından faydalanabilir ve hayalini kurduğunuz işletmeye sahip olabilirsiniz.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından kurulan bu kurum destekleyici politikaları ve hibe kredileri ile girişimciler tarafından olumlu yönde karşılanmaktadır. Bu kurum ülke ekonomisini canlandırmak ve işsizliği azaltarak istihdamı sağlamak için girişimcilere hibe kredisi sağlamaktadır. Destek programlarına gerekli şartları sağlamanız halinde başvurabilir ve hibe kredilerinden faydalanabilirsiniz.

Kosgeb Başvuru Şartları

 

Eğer siz de bir iş kurmak istiyor fakat sermayeniz yeterli gelmiyorsa bu noktada Kosgeb destek programından faydalanmanız mümkündür. Kosgeb kredisi nasıl alınır diye merak eden bireyler için birtakım başvuru şartları bulunmaktadır. Bu şartların başında Türkiye Cumhuriyeti anayasasına göre on sekiz yaşını doldurmuş reşit bir birey olmanız gerekmektedir. Daha önce Kosgeb Kurumu tarafından sağlanan hibe kredi desteklerinden faydalanmamış olmanız gerekmektedir.

Herhangi bir terör örgütü yapılanması ile ilişiğinizin bulunmaması gerekmektedir. Sigortalı çalışan olarak görünmemeniz gerekmektedir. Bu şartları sağlamanız halinde sizler de Kosgeb hibe kredilerinden faydalanabilir ve açmak istediğiniz iş yeriniz için destek talep edebilirsiniz. Kosgeb destek projesinden faydalanmaya karar verdiyseniz bir iş planınızın olması önemlidir. Bu noktada hibe kredisini ne için istediğiniz önem teşkil etmektedir.

Girişimcilik sertifikasına sahip olmanız da aranan nitelikler arasında bulunmaktadır. İlgili kuruma iş planınızı ve projenizi takdim etmeniz gerekmektedir. Küçük ve orta ölçekli girişimcilerin işletme merkezlerini hayata geçirmelerine olanak tanıyan Kosgeb ile sizler de haylini kurduğunuz işinize kavuşabilirsiniz. Hem bireysel hem toplumsal faydayı amaçlayan Kosgeb ile günümüzde birçok kişi işletmesini faaliyete geçirmeyi başarmıştır.

Kosgeb Hibe Kredileri

Kosgeb Ayrıcalıkları

 

Kosgeb günümüzde oldukça geniş bir hizmet alanına sahiptir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca kurulan bu kurum sağladığı avantaj ve ayrıcalıklarla adından söz ettirmektedir. İşletme sahibi olmak isteyen fakat yeterli sermayesi bulunmayan bireylere hibe kredisi vererek sermaye desteği sağlamaktadır. İş kurma aşamasında olan bireylerin birtakım masraflarını da karşılamaktadır. Bu hizmetiyle bireyleri maddi olarak rahatlatmayı hedeflemektedir.

Projelerin birer hayal olarak kalmasına engel olarak hayata geçirilmesini teşvik eder. Böylece birçok proje fayda sağlamak üzere faaliyete geçirilmiş olur. İşsizliğe getirdiği başarılı çözümlerle istihdamın artırılmasına olanak tanımaktadır. Kadın girişimcilere de ayrıcalıklı fırsatlar sunarak Türkiye ekonomisinde söz sahibi olmalarını sağlamaktadır. Yeni istihdam ve iş alanlarının oluşmasına katkı sağlamaktadır. Hizmet veren mevcut işletmelerin gelişmesine, büyümesine ve daha profesyonel bir hizmet sunmasına imkân tanır. Rekabetin artmasıyla beraber hizmet kalitesinin de artmasında etkili olmaktadır.

Sağladığı birçok avantajıyla göz dolduran Kosgeb girişimcilerin bir numaralı destekçisi olmaktadır. Adından sıkça söz ettiren kurum, Kosgeb kredisi nedir, sorusuyla sıkça araştırılmakta ve sermaye desteğine ihtiyaç duyan girişimcilere teşvik sağlamaktadır. Sizlerin de aklında yeni projeler var fakat yeterli sermayeniz yok ise Kosgeb ayrıcalıklarına başvurabilir ve hibe kredilerinden faydalanabilirsiniz.

Yorum yapın