Daflon Kullananlar Yorumları

Bu İçeriğe Oy Ver post

Daflon Kullananlar Yorumları, günümüzde pek çok kişi tarafından incelenmektedir. Ancak ilaçlar bilindiği üzere doktorlar tarafından, kişilere özel bir şekilde reçete edilir. Dolayısıyla kullanıcı yorumları bazı durumlarda yanıltıcı olabilir.

Örneğin kişiler doktorların belirttiği konulara özen göstererek kullanmamışsa, yararını görmeyebilir ve böylece olumsuz görüşler bildirebilir. Hatalı kullananlar da sizi yanlış yönlendirebilir. Dolayısıyla bu gibi konularda bilinçli bir şekilde hareket etmeniz şarttır.

Ayrıca doktor reçetesi olmadan kullanmamanız gereken bir ilaçtır. Bilinçsiz almak, yan etkilerin görülmesine neden olabilir. Peki, Daflon Kullananlar Yorumları nasıl?

Daflon Kullananlar Yorumları

Daflon Etkin ve Yardımcı Maddeleri Neler?

Daflon 500 mg ne işe yarar? Bu ilaç farklı durumlarda reçete edilmektedir. Bu bakımdan doktorunuz, size şu gibi durumlarda bunu reçete edebilir;

 1. Venöz bacak ödemi
 2. Gece gelen kramplar
 3. Hemeroid krizlerine ait fonksiyonel belirtilerin tedavisi
 4. Venöz tonüs yetmezliği
 5. Kronik venöz yetersizliği
 6. Ağırlık ve şişkinlik hissi

Daflon 500 mg’ın etkin maddesi incelendiğinde mikronize flavonoid fraksiyonu olduğu görülür. İçerdiği yardımcı maddeler ise aşağıda bulunmaktadır;

 1. Jelatin
 2. Kırmızı Demir Oksit
 3. Sodyum Lauril Sülfat
 4. Titanyum Dioksit
 5. Sarı Demir Oksit
 6. Metilhidroksipropil Selüloz
 7. Magnezyum Stearat
 8. Mikrokristalin Selüloz
 9. Sodyum NiAsta Glikolat
 10. Talk
 11. Gliserol
 12. Makrogol 6000
 13. Magnezyum Stearat

Daflon 500 mg içerisinde bulunanlara alerjiniz varsa alınmaması gerekir

Eczanelerde Satılan Prostat İlaçları yazımız da ilginizi çekebilir.

Daflon 500 mg Nasıl Alınır?

Daflon 500 mg kullanımı doktorunuz tarafından size belirtilecektir. Dolayısıyla buna uygun bir şekilde hareket edilmesi gerekir. Eğer önem gösterilmezse istenen sonuçlar da alınamaz. Prospektüse göre yemekle beraber alınmaktadır.

Bunun dışında hastalığa göre farklılık göstermektedir. Venöz yetersizliği varsa biri öğle biri akşam olmak üzere iki doz alınır. Hemoroid durumunda ise ilk 4 gün 6 tablet şeklinde kullanılır. Ardından takip eden 3 günde, günlük 4 tablet alınır.

Daflon 500 mg emzirme ve hamilelik dönemlerinde, doktorunuza danışmadan kullanılmamalıdır. Dolayısıyla hamilelik planlıyorsanız, yine doktorunuza bilgi verilmelidir.

Daflon Kullananlar Yorumları
Daflon Kullananlar Yorumları

Daflon 500 MG Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Daflon 500 mg kısa süreli tedavilerde geçerlidir. Bu bakımdan hemoroit için kullanılıyorsanız ve 15 günde geçmemişse, hemen doktora gidilmelidir. Muayene tekrar yapılmalı ve uygun bir tedavi planlanmalıdır. Tedavi planına da hastalar uyum göstermeli, belirtilen konuların dışarısına çıkmamalıdır.

Eğer venöz dolaşım sistemi için kullanılıyorsa güneşe ve sıcağa uzun süre boyunca maruz kalmamya özen gösterilmelidir. Bunun dışında uzun süre ayakta durulmamalı, aşırı kilo da alınmamalıdır. Bunların yanı sıra doktorunuzun belirttiği konular varsa bunlara da dikkat etmeniz şarttır.

Daflon 500 mg kullanımı hakkında bilmeniz gereken bir nokta, her ilaçta olduğu gibi yan etkilerinin bulunduğudur. Dolayısıyla bilinçsiz bir şekilde alınmaması gerekir. Eğer kullanım esnasında bunlar gözlemlenirse, en kısa sürede yakın sağlık kuruluşuna gidilmelidir.

Daflon Kullananlar Yorumları

Daflon Kullananlar Yorumları, genel olarak olumlu şekildedir. Birçok kişi kullanmış, faydasını görmüş ve rahatsızlığı giderilmiştir. Fakat yine de doktor kontrolünde kullanılmalı, önerilmediği takdirde kesinlikle kullanılmamalıdır.

“Daflon Kullananlar Yorumları” üzerine bir yorum

Yorum yapın