Kamu Personeli

2021 Bekçi Alımları Ne Zaman Olacak? E-Devlet Bekçi Başvurusu

2021 Bekçi Alımları Ne Zaman Olacak sorusunun cevabı bu yazımızda. 2020 yılının hemen başında yapılan açıklamalarda çok sayıda bekçi alımının olacağı söylenmişti. Ancak Mart ayında patlayan korona virüs nedeniyle alımlar bir süre ertelendi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan bekçi alımlarının yapılacağını söylese de alımlar ile alakalı net bir bilgi verilmemişti. 2020 yılı özelinde bekçi alımlarının bir süre ertelendiği bilgisi gelmişti.

2020 yılında bekçi alımlarının ertelenmesi ile birlikte gözler 2021 yılına çevrildi. Hiç şüphe yok ki bekçi alımları önemli bir ihtiyaç ve bu alımları bekleyen binlerce hatta belki de milyonlarca insan var. 2021 Bekçi Alımları Ne Zaman Olacak? diye bekleyenlere eldeki bilgileri aktaralım.

2021 Bekçi Alımları Ne Zaman Olacak

2021 Bekçi Alımları Ne Zaman Olacak?

2021 yılında birçok yeni gelişme olacak. Bunlardan bir tanesi de yeni bekçi alımları ve ertelenen bekçi alımları ile alakalı olacak. Bekçi alımlarında beklentiler eskiye oranla çok daha ileri düzeyde, bunun nedeni ise hem yaş sınırlamasının ilerletilmesi hem de lise mezunu şartının kaldırılması olmuştu.

Bekçi alımlarında ilkokul mezunu olmak ve 31 yaşını aşmamış olmak gerekiyor. Elbette 2021 yılında alımlar ile alakalı detaylar belli oldukça 2021 yılı bekçi alım şartları da açıklanacaktır. 2021 yılının başında yeni ekonomi paketi açıklanacak ve bu açıklama ile birlikte bekçi alımlarına ait detaylarında gün yüzüne çıkması bekleniyor. Polis Akademisi ve EGM alımlar ile alakalı detayları da o dönemlerde açıklayacak.

Bekçi Alımları İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Bekçi alımlarında genel olarak 18 yaşını doldurmuş ve 31 yaşından gün almamış olmak geliyor. 2021 yılında yapılacak bekçi alımlarında da bu durum geçerli olacak. Ayrıca hemen aşağıda gördüğünüz gibi en az lise mezunu yada dengi okul mezunu olmak ibaresi de ortadan kalktı.

Bekçi olabilmek için ilkokul mezunu olmak yeterli olacak. Bunun dışında aranan şartlara uygun olanlarda başvuru yapabilecek.

2020 Yılı Bekçi Alım Şartları;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • En az lise ve dengi okul mezunu olmak,
  • Boyu uzunluğunun en az 167 cm olması,
  • Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında,
  • Askerliğini yapmış,
  • Başvuru yapılan ilde en az 12 aydır yaşıyor olma

Bekçi Maaşları Ne Kadar Oldu?

Bekçi maaşları ne kadar olduğunu birçok insan merak ediyor. Bekçi olma hayali kuran birçok genç bekçi maaşlarını yakından takip ediyor.

EGM yapmış olduğu son açıklama da yeni göreve başlayan ve bekar olan bekçi maaşının 4.527 lira olduğunu açıklamıştı. Bekçi maaşlarında lisans ya da lise mezunu olma arasında farklar olabiliyor. Örneğin lise mezunu bir bekçi ile lisans mezunu arasında farklar var. Birde evli ve çocuğu olan bekçiye çocuk başına ek ödemeler olabiliyor. Yani evli ve 2 çocuğu olan bekçi ile yeni göreve başlayan bekar olan bekçi arasında maaş farkı bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kullanmaktasınız :(

İçeriği görüntüleyebilmek için lütfen kullandığınız reklam engelleyiciyi kaldırınız.