Ziraat Katılım Tüketici Kredisi 2022

Bu İçeriğe Oy Ver post

Ziraat Katılım Tüketici Kredisi 2022 ile ihtiyacı olan müşterilerine farklı kredi finansman hizmeti sunarak devlet bankası olma sorumluluğunu taşımaktadır. Farklı Seçeneklerden yararlanarak ihtiyacınız olan krediyi seçebilirsiniz. Bunun için banka şubesi veya internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken ihtiyacınızı belirlemek ve kredi başvurusunda bulunmaktır.

Ziraat Katılım 2022 İhtiyaç Kredileri

Ziraat Katılım devlet bankası güvencesi ile 2021 yılında da müşterilerinin farklı ihtiyaç finansmanları ile yanındadır. Geniş bir finansman yelpazesi sunan Ziraat katılım;

 • Eğitim kredisi
 • Doğalgaz dönüşüm kredisi
 • Filika finansman limitli kart
 • Hac ve umre kredisi
 • İpotekli bireysel kredi
 • Dayanıklı tüketim kredisi

olmak üzere farklı seçenekler sunar.

Ziraat Katılım Tüketici Kredisi 2021

Eğitim Kredisi

Ebeveynlerin öncelikleri arasında çocuklarının eğitimi gelir. Öğrencilerin gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında ihtiyacı olan kredi 2022 yılında Ziraat Katılım ile cebinizde. Dilediğiniz ödeme seçeneklerinden birini seçerek esnek bir kredi imkanı sunar. Dilerseniz 36 Ay’a kadar vade yapabilirsiniz.

Doğalgaz Dönüşüm Kredisi

Doğalgazın en önemli ihtiyaçlardan biri olduğu bu kış günlerinde Ziraat Katılım doğalgaz dönüşüm kredisi kullanarak doğalgaz rahatlığını sizde hissedin. Her bütçeye uygun ödeme koşulları sunan Ziraat katılım Kredi güvencesi ile müşterilerinin yanındadır.

Filika Finansman Limitli Kart

Ziraat Katılım müşterilerinin yurtiçi ihtiyaçlarını karşılamaları doğrultusunda filika finansman limitli kart ile taksitler yapabileceğiniz imkanlar sunar. Filika finansman limitli kart için belirleyeceğiniz limit gerek tek bir harcamada gerekse birden fazla harcamada kullanabileceğiniz olanaklar sağlar. Filika kartınıza belirlenen 1000 TL limit harcanması durumunda 36 aya kadar taksit olanağı sunar. Ödeme konusunda esneklik bulunan filika kart müşterilerinin ihtiyaçları durumunda oldukça avantaj sağlar.

Hac Ve Umre Kredisi

Hac ve Umre ziyaretleri ibadetin bir parçasıdır. Kutsal topraklara yapacağınız ziyaretler Ziraat Katılım Hac ve Umre Kredisi ile dilediğiniz ödeme seçenekleri ile yanınızda. Farklı vade seçeneklerinden birini seçme avantajı sağlar, sizde gönül rahatlığı ile kutsal toprakları ziyaret edersiniz.

İpotekli Bireysel Kredi

Kredi ihtiyacınız yüksek meblağ bir kredi ise bunun için Ziraat Katılım kendinize veya yakınınıza ait herhangi bir taşınmaz gayrimenkulü ipotek vererek ihtiyacınızı karşılayan bir kredi türüdür. Diğer ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi dilediğiniz ödeme seçeneğini seçerek kredinizi alın, ihtiyaçlarınızı ertelemeyin.

Dayanıklı Tüketim Kredisi

Ev ihtiyaçları sürekli dönüşüm halindedir. Var olan eşyaların değiştirilmesi veya yeni evlenecek gençlerin beyaz eşya, mobilya, televizyon, klima gibi ihtiyaçlarını karşılamak için müşterilerine sunduğu kredi türüdür. Nakit sorunu yaşamamak için esnek vade seçenekleri sunar.

İhtiyaç Kredisi Alma Koşulları

Ziraat Katılım 2022 Tüketici Kredisi için birtakım koşulların yerine getirilmesi gerekir. Bu adımları takip ederek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunlar;

 • İhtiyaç kredisi sahibinin 18 yaşını doldurmuş olması
 • Önceden kullandığınız kredi ödemelerinin zamanında ve eksiksiz ödenmiş olması
 • Gerek özel sektörde gerekse kamu sektöründe çalışan kişinin gelinin resmi olarak belgelenmesi
 • İpotek kullanılması durumunda evli iseniz eşinizin rızası olduğunu belgeleyen bir yazı

İstenen Belgeler

 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı
 • İkametgah belgesi veya adınıza kayıtlı herhangi bir fatura
 • Gelirinizi gösteren belge. (Memurlar için maaş bordrosu, özel sektör çalışanları için şirketin imza sirküleri ve ne kadar maaş aldığını gösteren maaş bordrosu, emekli müşteriler için emekli aylığı döküm belgesi)
 • Şirket sahibi veya ortakları için vergi levhası, oda kayıt belgesi, gelir tablosu ve imza sirküleri
 • Çiftçiler için çiftçilik yaptığını gösteren belge ve üzerine kayıtlı arazilerin tapu fotokopileri
 • Gayrimenkul kira geliri olan müşterilerin tapu belgesi ve kira kontratlarının başvuru sırasında hazır olması gerekir.

Belgelerin eksiksiz olarak tamamlanması durumunda kredi tutarı, ne kadar sürede ödeneceği tercihi yapılır. İstenen belgeler bankaya ulaştıktan 1 gün sonra kredi onaylanarak işlem tamamlanır.

Ziraat Katılım Bankası adresini ziyaret ederek ve banka şubelerini ziyaret ederek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın