Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz

Bu İçeriğe Oy Ver post

 Topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz gibi bir uyarı ile karşı karşıya kaldığınız zaman bir anda ne yapacağınızı bilemez bir hale gelebilirsiniz. Neden diye soracak olursanız çünkü bu aşamada kullanmış olduğunuz sosyal medya mecrası giriş çıkış yaparken ya da beğeni veya paylaşım yapmak için bir hamle yaptığınız an sizlere bu uyarıyı Vermiş olacaktır. Bu sebepten dolayı da siz de bunun nedenini merak ederek bir takım araştırma var yapabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi Instagram’a giremiyorum ya da Instagram’da paylaşım yapamıyorum şeklinde yapılan araştırmalar olacaktır.

 Instagram Neden Topluluğu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz Diyor?

 Instagram neden topluluğu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz diyor konusu ile ilgili olarak birtakım kısıtlamalar sonucunda araştırma yapmaya başlamışsanız bu noktada durup biraz daha önce neler yapmış olduğunuzu gözden geçirmekte her zaman için fayda vardır. Çünkü muhakkak bir şikâyet nedeniyle ya da yapmış olduğunuz paylaşımın içeriği ile alakalı bir olumsuz durum teşkil eden sebepler önünüze sıralanır.

 Instagram üzerinde cinsel içerikli pornografik paylaşımlar yapmışsanız ya da başkasının olan bir fotoğrafın altına kırıcı bir yorum yapmak suretiyle suç denilebilecek unsurları oluşturmuşsanız Instagram sistemi bunları direkt olarak algılayarak bu platform üzerindeki hareketlerinize bir kısıtlama getirir. Bunun yanı sıra Instagram üzerinden yine çok fazla kişiye aynı anda mesaj göndermeyi denemişseniz ya da bir gün içerisinde çok fazla kişi Instagram’dan takibe almışsanız da bu sebepten dolayı Instagram sistemi topluluğu korumak adına kısıtlama yapar.

 Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz Ne Zaman Geçer?

 Topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz ne zaman geçer? Eğer ki Instagram adresinizde yapmış olduğunuz herhangi bir ihlal suçundan dolayı bu tür bir uyarı almışsanız 24 saat içerisinde Instagram’a giriş ya da Instagram üzerinden herhangi bir işlem yapma olanağınız durdurulacaktır ve bu durum ilk başta 24 saat olarak geçer. Ancak bu tür bir problem 2 kez başınıza gelmişse bu durumda da daha fazla beklemeniz gerekebilir ve bunun süresi bir hafta bile sürebilir. Instagram üzerinden tekrar böyle bir ihlalde bulunmuşsanız da direkt olarak ınstagram’ınız kapatılabilir.

Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz
Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz

 Instagram Hesabım Kısıtlandı Nasıl Kaldırılır?

 Instagram hesabım kısıtlandı nasıl kaldırılır konusu ile ilgili olarak şu adımları takip edebilirsiniz.

  •  Sağ üst köşedeki simgeye dokunup profilinize girin
  •  Daha sonra arkadaş listenizde kısıtlamak istediğiniz ya da daha önceden kısıtlamış olduğunuz kişinin Instagram profilini açın
  •  Profil ayarlarına girdikten sonra kısıtla bölmesinden işleminizi gerçekleştirin

 Instagram üzerinden yapmış olduğunuz bütün işlemlerin her zaman için algoritma tarafından takip edildiğini ve Bu işlemlerde herhangi bir sorun teşkil eden durum söz konusu olması halinde kısıtlamalar olacağını göz önünde bulundurarak ınstagram’ınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yorum yapın