Sofuoğlu Fındık Fiyatları

5/5 - (2 votes)

Sofuoğlu Fındık fiyatları ne kadar? Sofuoğlu’nun fiyat aralıkları pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Sofuoğlu hem tombul hem de sivri fındık sunmaktadır. Aşağıda yer alan tabloyu incelerseniz, her biri hakkında bilgi sahibi olmanız mümkündür.

Sofuoğlu Fındık Fiyatı Ne Kadar? 2022

2022 yılında zam alarak değişen Sofuoğlu Fındık Fiyatı, aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Sofuoğlu Fındık FiyatlarıSofuoğlu Fındık Fiyatı
25.09.2022 Sofuoğlu Fındık Fiyatlari 36,00 TL
12.08.2022 Sofuoğlu Fındık Fiyatı37,00 TL
12.07.2022 Sofuoğlu Fındık Fiyatlari 35,00 TL
09.06.2022 Sofuoğlu Fındık Fiyatı34,25 TL
Sofuoğlu Fındık Fiyatı

Sofuoğlu Fındık Fiyatları

Sofuoğlu Fındık tarafından sunulan fiyatları, günlük olarak güncel bir şekilde yayınlanmaktadır. Bunları düzenli bir şekilde takip ederek, fiyatlar hakkında bilgi edinmeniz mümkündür.

Fındık FiyatlarıFındık Fiyatı
Tombul Fındık44 TL
Sivri Fındık44 TL
Fındık Fiyatları

Sofuoğlu Fındık İletişim

Sofuoğlu Fındık Facebook hesaplarından sürekli olarak paylaşım yapmakta ve güncel listelerini yayınlamaktadır. Resmi Facebook hesabına ulaşmak için buraya tıklayın.

Sofuoğlu Fındık Yararları Nelerdir?

Fındık içi faydaları bakımından oldukça zengindir. E vitamini açısından zengin olduğu için düzenli olarak tüketilmesi önerilir. Bu kırmızı kan hücrelerinin parçalanmasının önüne geçer. Böylece anemi tehlikesini de düşürür.

Ayrıca doğru kan dolaşımı, ateş ve diğer hastalıkların meydana gelme tehlikesini de azaltır. Bağışıklığı da güçlendirmesiyle bilinmektedir. Sofuoğlu Fındık Fiyatları, faydalarıyla kıyaslanınca olukça avantajlıdır.

Sinir Sistemi

Fındık içi faydaları, sinir sistemi için de geçerlidir. Zengin besin öğelerine sahip olan fındık, B6 vitamini bakımından oldukça zengindir. Bu elektrik sinyallerinin hızını ve verimliliğini arttırmaktadır. Böylece daha düzgün bir şekilde çalışmasına olanak tanımaktadır.

Gübre Fiyatları

Tigem Sertifikalı Tohumluk Fiyatları

Ayrıca sinir sisteminin sağlıklı bir biçimde görev yapabilmesi için seratonin, melatonin ve epinefrin gibi hormonların salgılanmasına da imkan tanır.

Beyin Sağlığı

Fındık beyin sağlığı için de oldukça önemlidir. Fındık içi faydaları incelendiğinde yapısında kersetin, kaemferol ve protonosiyanidin gibi maddeler olduğu görülmektedir. Bunlar beyin sağlığını destekleyebilmektedir.

Bunların dışında izolosin ve triptofan, aminoasit bakımından zengin bir yapıya sahiptir. Bu nedenle hem psikolojik hem de zihinsel olarak kişilerin kendisini rahat hissetmesine olanak tanır.

Sofuoğlu Fındık Fiyatları
Sofuoğlu Fındık Fiyatları

Kas Gücü

Fındık magnezyum bakımından önemli bir kaynaktır. Magnezyum, vücuda girip-çıkan magnezyum miktarının düzenlenmesinde rol oynar. Doğru miktarda kalsiyum kasların kasılmalarını meydana getirerek, kasların gereksinim duyulmadığında dinlenmesine olanak tanır.

Böylece magnezyum kas gerginliğini azaltarak kas yorgunluğu, kramp, kas spazmı ve ağrılarının da önüne geçer. Ayrıca yüksek olması kas gücünü de arttırır.

Cilt ve Bağırsaklar

Fındık içi faydaları cilt ve bağırsaklar için de geçerlidir. Fındığın içinde bulunan antioksidanlar, cilde zararlı olabilecek radikaller ile mücadele eder. Böylece daha sağlıklı ve genç bir cilde olanak tanır. UVA/UVB ışınlarının sebep olduğu deri kanserine karı da yardımcı olur.

Antioksidanlar ile beraber, flavanoidler cilt hücrelerinin dejenerasyonunu da uyarmaktadır. E vitamininin de yardımıyla ölü hücreleri ortadan kaldırır. Böylece dış görünümü güzelleştirir.

Ayrıca bağırsak sağlığı için de önemlidir. Yüksek lif tüketimi bağırsak hareketlerini aktif hale getirir. Sindirim sisteminin işini böylece kolaylaştırır.

Fındık Nasıl Tüketilmeli?

Peki, fındık tüketimi nasıl olmalı? Günümüzde hem çiğ hem de kavrulmuş fındıklar vardır. Ancak fındığın kavurma süresi uzadıkça besin kayıpları yaşanmakta, içindeki sağlıklı yağlar zarar görmektedir.

Bu bakımdan kavrulmamış fındık, kavrulmuş ile karşılaştırıldığında iki kat daha fazla antioksidan bulundurur. Dolayısıyla çiğ, yani kavrulmamış olmasına dikkat edilmelidir.

2022 Tarım Destekleri yazımız da ilginizi çekebilir.

Yorum yapın