Sizinle Uğraşan Birinden Kurtulmak İçin Dua

Bu İçeriğe Oy Ver post

 Sizinle uğraşan birinden kurtulmak için denemediğiniz yol kalmadıysa artık bu sorunun çözümünü dualarda bulmanın zamanı gelmiştir demektir. Çünkü dualar her zaman için ilk başta sığınılması gereken bir liman gibi düşünülebilir ve gerekli şekillerde belli şeyler yerine getirilerek okundukları zaman mutlaka çok faydalı olacaklardır. Başınıza gelip gelebilecek olan her tür sorun için bir dua mevcuttur ve eğer ki bir takım kişiler sizinle uğraşıyorsa bu durumdan kurtulmak için çeşitli dualar okuyarak o kişileri kendinizden uzaklaştırabilirsiniz. Sizinle Uğraşan Birinden Kurtulmak İçin Dua….

 Hemen hemen her insanın mutlaka hayatında kendisiyle uğraşan ve düşman olarak gören birileri vardır ve bu kişiler son derece büyük ölçüde huzursuzluk yaratır. Eğer ki hayatınızın bu döneminde siz de böyle insanlarla karşı karşıya kalmışsanız Ayetel Kürsi duası sizi her zaman için kötülerin şerrinden koruyacaktır. Bütün bunların yanı sıra yapılacak olan en iyi dualardan biri de Kenzül Arş olacaktır. Ayetel Kürsi ya da Kenzül Arş gibi duaları her gün bir kez okuyarak düşmanlarınızın şerrinden korunabilirsiniz.

Sizinle Uğraşan Birinden Kurtulmak İçin Dua

 Düşmandan korunmak için hangi dua diye soracak olursanız dualar arasında herhangi bir ayrım yapmak söz konusu değildir ve bu zaten insanların haddine olan bir şey de değildir. Hangi duayı tercih ediyorsanız onu okuyarak size düşmanlık besleyen kişiler için koruma kalkanı oluşturabilirsiniz. Ancak şöyle de bir durum vardır ki bazı dualar belirli şeyler için özel olarak okunur ve anlamları da zaten bu şekilde görülür. Mesela kötü niyetli birisinin sizden uzak durmasını istiyorsanız kesinlikle bu noktada Nas suresi okumanız gerekiyor. Çünkü bu duada kötülerin şerrinden Allah’a sığınırım şeklinde bir anlam çıktığı için bu dua her zaman için kötülerin şerrinden koruyacak ve size Allah’a daha yakın tutacaktır.

 Kötülükten Korunma Duası Nasıl Yapılır?

 Kötülükten korunma duası nasıl yapılır diye soracak olursanız da kötülüklerden korunmak için okuyacağınız duaları belirli kurallar çerçevesinde yapmanız son derece faydalı olabilir diyebiliriz. Bu aşamada kötü niyetli kimselerin sizin için geliştirmiş olduğu planları ya da bir takım kötülükleri veya sizin için okuduğu kötü dualar ya da büyüler devreye girebilir. Bütün bunlardan korunmak adına da belirli bir takım dualarla kendinize koruma kalkanı oluşturabilirsiniz.

 Kötülüklerden korunmak için dua şeklinde bir araştırma yaparak bulduğunuz bütün duaları ilk başta abdest almak suretiyle sessiz bir ortamda iyi dilekler dileyerek okumak her zaman için faydalı olacaktır.

Sizinle Uğraşan Birinden Kurtulmak İçin Dua
Sizinle Uğraşan Birinden Kurtulmak İçin Dua

 Zorda Kalınca Hangi Dua Okunur?

 Zorda kalınca hangi dua okunur sorusuna da “la havle” şeklinde bir zikir ile cevap vermek istiyoruz. Çünkü bu zikirde kuvvet vermesi için Allah’a yalvarma nidaları vardır. Bu sebepten dolayı da her zorda kaldığınızda bu zikri tekrarladığınız sürece bütün kötülüklerden ve zorluklardan korunmak için dua yapmış olursunuz.

Yorum yapın