Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Saç Ekimi Fiyatları

Bu İçeriğe Oy Ver post

Bunda bir neden de fiyatlara etki eden çok sayıda faktör olmasıdır. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

  1. Kaç greft ekildiği
  2. Hangi saç ekim yöntemi kullanıldığı
  3. Ekim yapılacak alanın boyutu
  4. Operasyonu yapan ekibin tecrübesi

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekiminin başarılı sonuçlar vermesini istiyorsanız seçtiğiniz kliniği dikkatli belirlemeniz gerekir. Şayet sadece düşük fiyatlı olduğu için değerlendirirseniz, olumsuz sonuçlar gelebilir. Zira çok düşük olması ne kadar kaliteli olduğunu da düşündürür. Saç ekimi nasıl yapılır için ilk olarak kan testi gelir.

Bu sayede kişinin operasyona engel oluşturabilecek hastalığı olup olmadığı tespit edilmektedir. Kan alımı bir dakika almaktadır. Sonuçlar da siz bilgilendirilirken elde edilir. Dolayısıyla beklemeniz gerekmez. Bilgilendirme tamamlanınca bir engel yoksa işlemlere devam edilir.

Süreç hakkında ve greft üzerinde bilgilendirildikten sonra saç ekim planlamasına gelinir. Burada ilk önce saç ektirecek kişi dinlenir. Böylece ne istediği, talebi öğrenebilir. Ardından da sözlü anlatım ve çizimlerle teknik bilgiler verilir. Bu sayede hasta için en iyi yöntem tespit edilir. Karar verildikten sonra saç tıraşı yapılır.

Hasta tüm işlem boyunca uyanıktır. Ancak karar aşaması ardından lokal anestezi uygulanır. Etkisini gösterdikten sonra FUT ya da FUE yöntemi ile bölgeden greft alımı gerçekleştirilir. Toplanmaları ardından da kanal açmaya geçilir. Burada açılan kanal sayısı, ekilecek grefte eşdeğerdir.

Saç Ekim Ardından Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç ekiminde en çok yapılan hata saç ekimi nasıl yapılır için doktorları ve klinikleri yeterli görmektir. Ancak ekim yaptıran kişinin de bazı hususlara dikkat etmesi gerekir. Aksi durumda sonuçlar da istendiği gibi olmayacaktır.

Saç ekim işlemleri tamamlanınca köklerin o bölgeye uyum sağlaması gerekir. Tam uzama görülmesi 12 ile 18 ay arasında olmaktadır. Dolayısıyla ilk 3 ay sonuçlar istendiği gibi olmayabilir. Bu süreçte saçlar dökülebilir ve bu tamamen normaldir.

Kişiler bu süreçte doğal besinler, yiyecek-içecekler tüketmelidir. Şampuanlar kimyasal içerikli olmamalıdır. Alınan vitaminler de saçları destekleyici özellik taşımalıdır.

Saç Ekim Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç ekimi nasıl yapılır için bilmeniz gereken bazı ön hazırlıklar da vardır. Bunlar sizin tarafınızdan operasyon öncesinde gerçekleştirilir. Bunlardan birincisi işlemden 7 gün önce sigarayı ve aspirini bırakmadır.

Saç Ekimi Hangi Yöntemler İle Yapılır?

Teknolojinin gelişmesi ile beraber sağlık sektörü de ilerleme göstermektedir. Bu bakımdan saç ekiminde kullanılan yöntemler de sürekli ilerlemektedir. Saç ekimi nasıl yapılır günümüzde FUT, FUE ve DHI Teknikleri ile gerçekleştirilmektedir.

FUT Tekniği ile Saç Ekimi

Saç ekiminde kullanılan yöntemlerden biri olan FUT kişilere kısa sürede daha fazla ekim yapılmasını sağlamaktadır. Genellikle ense bölümünde bulunan saçlardan yararlanılır. Saçlar şerit halinde alınmakta olup kaliteli ya da kalitesiz şeklinde ayırmadan ekilir. Ekim alanında 20 cm’lik iz kalabilmektedir.

FUE Tekniği ile Saç Ekimi

İlk olarak 2003 yılında uygulanan FUE, FUT’dan sonra geliştirilmiştir. Bu yöntemde daha fazla sayıda greft kısa sürede alınabilmektedir. Köklerin çıkarılırken hasar görmemesi ve böylece ekilmesi şarttır. Doğal bir saç görünümü sunması için, saç çizgisinin de oluşturulması gerekir.

Kesik yapılmadı için pansuman, bandaj, ağrı ve acı gibi etmenler de bulunmamaktadır.

DHI Tekniği ile Saç Ekimi

Doğrudan saç ekimi olarak da bilinen DHI, donör alandan toplanan kaliteli köklerin, kalemler yardımıyla ilgili bölgeye ekilmesiyle yapılmaktadır.

Yorum yapın