Peygamber Efendimizin Sevdiğine Kavuşma Duası

Bu İçeriğe Oy Ver post

Peygamber Efendimizin Sevdiğine Kavuşma Duası – İmkansız aşka kavuşmak için dua olarak neler okunabilir? İnsanların bazen sevmesine rağmen ilgili kişiye kavuşamayabilir. Bunu sağlamak için neler yapılabileceği sık sık soru işareti oluşturur. Her şey Allahü Teala’nın emriyle olduğu için ona el açarsanız, isteklerinize kısa sürede kavuşmanız mümkündür.

Peygamber Efendimizin Sevdiğine Kavuşma Duası

Sevgi ve aşk her ilişkinin temelidir. İnsanlar karşı cinsten bir kişiyi severek bir ilişki başlatabilir. Bu bazen sevgililik bazen de evlenme gibi olabilir. Ne olursa olsun sevgi olmazsa eksik kalır ve bir süre sonra aralar da bozulmaya başlar.

Bunun önlenmesi için de insanlar bir çözüm düşünebilir. Alemlerin rabbine el açarak dua ederseniz, bu gibi problemleri de kısa sürede çözebilirsiniz. İmkansız aşka kavuşmak için dua için hayırlısının istenmesi önerilir. Zira bir aşkın sizin hakkınızda hayırlı olup olmadığını en iyi bilen odur.

Eğer hangi duaları edebileceğinizi düşünüyorsanız, ezbere bildiğiniz tüm duaları okuyabilirsiniz. Temiz kalpli ve ihlaslı bir şekilde ederseniz, Allah’ın izniyle muradınıza ulaşabilirsiniz. Peki, Peygamber Efendimizin Sevdiğine Kavuşma Duası nedir nasıl okunur?

Tuz İle Uzaklaştırma Duası da ilginizi çekebilir.

Hacet Namazı

Eğer bir muradınız varsa hacet namazı kılarak Allahü Teala’ya Peygamber Efendimizin Sevdiğine Kavuşma Duasını edebilirsiniz. İsteğiniz bir kişi ile kavuşmaksa, Allah’ın iniyle kısa sürede görebilirsiniz. Bu namaz 2 ya da 4 rekat şeklinde, günün herhangi bir zaman diliminde kılınabilir.

Nasıl kılacağınızı merak ediyorsanız, ilk rekatta Sübhaneke ve Fatiha yanı sıra 3 kere Ayete’l Kürsi okunur. İkinci rekata kalkıldığında ise Fatiha, Felak ve Nas sureleri gelmektedir. İki rekatta sonlandırılacaksa oturduktan sonra Tahiyyat, Salli, Barik ve Rabbena duaları okunarak selam verilir.

Eğer dört rekat kılınacaksa tahiyyat ardından kalkılır ve Fatiha, İhlas, Felak ve Nas sureleri okunur. Son rekatta da Fatiha, İhlas, Felak ve Nas sureleri gelir. Oturduktan sonra Tahiyyat, Salli, Barik ve Rabbena duaları okunarak selam verilir.

Böylece tamamlandıktan sonra hacet duası edilmektedir. Peygamber Efendimizin Sevdiğine Kavuşma Duası hacet duasıdır. Şayet nasıl edildiğini bilmiyorsanız La ilahe illallahu’l halimu’l kerim olarak başlamakta ve şöyle ilerlemektedir;

 1. Subhanallahi Rabbi’l Arşi’l Azim
 2. Elhamdu Lillahi Rabbi’l Alemin
 3. Es’eluke Mucibati Rahmetike
 4. Ve Azaime Mağfiretik; Ve’l İsmete
 5. Min Külli Zenbin Ve’l Ganimete
 6. Min Külli Birrin Ve’sselamete Min
 7. Külli İsm. La Teda’li Zenben
 8. İlla Gaferteh; Ve La Hemmen
 9. İlla Ferrecteh; Vela Haceten
 10. Hiye Leke Rıdan İlla Kadayteha.
 11. Ya Erhhame’r Rahimin

Böylece hacet namazı kılınabilir. İmkansız aşka kavuşmak için dua da bundan sonra edilebilir.

Peygamber Efendimizin Sevdiğine Kavuşma Duası
Peygamber Efendimizin Sevdiğine Kavuşma Duası

Kuranda Geçen Sevdiğine Kavuşma Duası

Kuranda Geçen Sevdiğine Kavuşma Duası da oldukça etkilidir. Eğer bir kişiye kavuşmak istiyorsanız veya onunla sevgi bağlarını güçlendirmeyi arzuluyorsanız, hacet namazı ve duası dışında bunu da okuyabilirsiniz. Her ne kadar zor gibi dursa da kısa olduğu kolay bir şekilde ezberlenebilir.

Ardından günün farklı zamanlarında sık sık edebilirsiniz. Özellikle İslam’da duaların makbul olduğu zaman aralıklarını bilmeniz ve girdiğinde okumanız önerilir.

Yorum yapın