Met Kullananlar Yorumları

2/5 - (1 vote)

Met kullananlar yorumları incelendiği zaman bağımlılık da dahil olmak üzere çok sayıda kötü, olumsuz sonucu olduğu görülmektedir. Bir uyuşturucu olan Met aynı zamanda kristal, ateş buz, metamfetamin olarak da bilinir. Uyuşturucu olduğu için kesinlikle uzak durulması gerekir. Bu yazımızda Met Kullananlar Yorumları ve diğer bilgiler yer almaktadır.

Metin sahip olduğu pek çok zarar vardır. Buna ölümler de dahil olmaktadır. Kalp hastalıkları ve buna bağlı ölümler de yine kullanıcılarda görülmektedir. Ayrıca kullanımı vücudu zararlı mikroorganizmalara karşı savunmasız hale getir. Bu bakımdan hastalıklara daha kolay yakalanılmasına neden olur.

Met Kullananlar Yorumları

Met zararları bunun dışında da oldukça fazladır. Dolayısıyla buna karşı dikkatli olunması ve kesinlikle kullanılmaması gerekir. Uyuşturucu kullanımının ülkemizde kesinlikle yasak olduğu unutulmamalıdır.

Met Kullananlar Yorumları

Met kullananların yorumları aşağıda yer aldığı gibidir. Kullanan kişilerin tamamı zararlı olduğuna ve kimsenin kullanmaması gerektiğini vurgulamaktadır.

Bana kardeşimi bıçaklattıran lanet madde.

Met kullanmadan önce hayatımda birkaç olumsuz şey vardı. Metten sonra tek derdim uyuşturucuyu bulmak ve bir yerde çürümek oldu. Meğer dert sandıklarım beni hayata bağlayan şeylermiş. Allah kimseye yaşatmasın, aylarca tedavi görüp bırakabildim.

Bir kereden bir şey olmaz diye diye alıştırdılar beni bu zehre. Gençlere tavsiyem, size vermeye çalışan kim olursa olsun direkt uzaklaşın.

Önce derimde kabarcıklar çıktı, sonra diş etim kanamaya başladı. Sonra zayıfladım, kemiklerim sayılana kadar zayıfladım. Bir gün gözümü açtığımda hastanedeydim, annem halimi görüp kalp krizi geçirmiş. O gün kurtulmaya karar verdim. Ya beni kurtarın ya da öldürün dedim. Bağımlılar için özel açılan bir hastanede 1 yıl kadar yattım. Çok şükür temizim artık, düşmanım düşmesin.

Met diğer maddelerden çok daha farklı. Direkt bağımlılık yapıyor. En sevdiğiniz kişiyi bile düşman olarak görebiliyorsunuz. Başlamayın, başlatmayın.

Bir insanın kendine yapabileceği en büyük kötülük.

Met kullananlar yorumları incelendiğinde çok sayıda zararlı noktası olduğu görülmektedir. Kişiler hayatlarının mahvolduğunu, ruh hallerinin de darmadağın olduğunu belirtmektedir. Ayrıca kişiler uyku düzenlerinin bozulduğunu, yemek bile yiyemediklerini söylemektedir.

Bunun yanı sıra met kullanan kişilerin dişlerinin çok kötü olduğunu, genç bir insanın dişlerinde bu denli tahribat görülmediği de söylenmektedir. Ağız kuruluğundan çekilen acı da yine Met kullananlar yorumları arasında görülmektedir.

Bunların dışında ciddi bir şekilde bağımlılık yaptığı da yorumların arasında gözlemlenmektedir. Kronik psikoz olan kişilerin yorumları yine mevcuttur. Tüm bunların dışında kişilerin sosyal hayatlarının bozulduğunu, arkadaşlıklarının bittiğini söylemektedir.  Dolayısıyla met zararları oldukça fazladır.

Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları yazımız da ilginizi çekebilir.

Met Zararları Nelerdir?

Met kullananlar yorumları incelendiği, bunun pek çok zararı olduğu görülmektedir. Böbrekler de bunlara dahildir. Kullanımı böbreklerde hasarlara neden olmaktadır. Ayrıca dişlerde de hızlı bir şekilde çürümeye, diş eti hastalıklarına neden olmaktadır.

Böylece yeme güçlükleri, baş ağrıları gibi durumlar da yer almaktadır. Ciltte de zararlı yaraların meydana gelmesine neden olmaktadır. Bu nedenle bilinçli olunması, kesinlikle alınmaması gerekir.

Met Hangi Yan Etkilere Sahip?

Met yan etkileri oldukça fazladır. İştah azalması, obsesif haller ve psikoz atakları bunlardan bazılarıdır. Ayrıca şu gibi yan etkileri de mevcuttur;

 1. Cildi kaşıma ya da toplama gibi sinirsel aktiviteler
 2. Sinirlilik
 3. Baş dönmesi
 4. Depresyon
 5. Şiddetli titreme
 6. Kronik yorgunluk
 7. Paranoya
 8. Artan kalp hızı
 9. Kalp basıncı
 10. Felç riski
 11. Saldırganlık ve şiddeti de kapsayan, ruh hali değişimleri ya da ani patlamalar
 12. Ağız kuruluğu
 13. Kırık, lekeli ve çürük dişler

Met yan etkileri bunlarla sınırlı kalmadan belirttiğimiz üzere ölüme kadar da gidebilmektedir. Tüm bu sebeplerden ötürü kullanmamanız, kullanan bir tanıdığınız varsa da tedavi ettirmeniz gerekir.

Met Kullananlar Yorumları
Met Kullananlar Yorumları

Met Kullanma Belirtileri

Uyuşturucu kullanan insanları ayırt etmek oldukça kolaydır. Çünkü bu gibi maddeler belirttiğimiz üzere vücut üzerinde olumsuz çok sayıda etkiye sahiptir. Ayrıca kişilerin ruh halini ve sosyal yaşantısını da etkilemektedir.

Dolayısıyla met kullanan kişilerde düş çürümesi, vücut üzerinde görülen yaralar, aşırı kilo kaybı, saç dökülmesi gibi durumlar yaşanabilmektedir. Bu gibi fiziksel göstergelerin yanı sıra kişilerin sağlıkları da olumsuz bir şekilde etkilenir.

Met Ömrü Nasıl Etkiler?

Herkesin uyuşturuculara karşı bilinçli olması, zararlarını bilmesi ve böylece uzak kalması gerekir. Met üzerine yapılan çalışmalar, sadece ölüm riski bulundurduğunu değil aynı zamanda ömrü kısalttığını da göstermektedir.

Bu bakımdan met kullananların önünde 5 sene kaldığı belirtilmektedir. Dolayısıyla bunun kullanılmaması, alan kişilerin de profesyonel destek alarak bırakması gerekir. Alo 191 olan uyuşturucu bırakma hattı aranmalı, tıbbi destek de alınmalıdır. Met zararlı hem vücuda ve sağlığa zarar verdiği, ölümlere yol açtığı hem de kullanımının yasak olduğu unutulmamalıdır.

Yorum yapın