Köpek Gibi Pişman Etme Duası

Bu İçeriğe Oy Ver post

Köpek gibi pişman etme duası nasıl edilebilir? İnsanlar hayatında diğer insanlardan haksızlık  ya da zarar görebilir. Bu sadece sevgililer ile sınırlı değildir. Arkadaşlar da bazen farklı nedenlerden dolayı birbirlerine zarar verebilir.

Köpek Gibi Pişman Etme Duası Video

Ancak kişiler çok seviyorsa ya da değer veriyorsa gitmesini arzulamayabilir. Bu gibi durumlarda pişman olması istenebilir. Eğer ne yapabileceğinizi düşünüyorsanız, temiz ve ihlaslı bir kalp ile Allahü Teala’ya el açarak dua edebilirsiniz.

Tüm bildiğiniz duaları okuyabileceğiniz gibi Kur’an-ı Kerim’den Yasin-i Şerif’i de okuyabilirsiniz. Ayrıca 2 ya da 4 rekat olarak hacet namazı kılabilir, ardından duasını buyurabilirsiniz. Daha önce kılmamışsanız hem nasıl kılındığına hem de duasına internetten ulaşabilirsiniz.

Tuz İle Uzaklaştırma Duası da ilginizi çekebilir.

Kötülük Gören İnsanlara Ne Okunabilir?

Bir kişiden zarar ya da kötülük gören kişiler, hangi dualar ile el açabileceğini merak ederek kötülük yapana hangi dua okunur sorusuna yer verir. Fil suresi, bunlardan bir tanesidir. Eğer farklı dualar da arıyorsanız, Allahümme antelhadırulmühıytu bimeknun atiddamairi Allahümmeazzi bizzalime ve kallilnasırahü olarak başlayan duayı da okuyabilirsiniz.

Eğer bunun tam halini merak ediyorsanız, yukarıda verdiğimiz metin ardından sıra sıra şunlar okunmalıdır;

 1. Ve entel muttaliulalimü
 2. Allahümme innifülanenzalemeni Ve esaeileyye ve
 3. La yeşhedübizalikeğayruke. Allahümme entemelkühü
 4. Fe ehlikhü Allahümme serbilhül  Hevane.
 5. Allahümme kammıshükamisarrida Allahümmaksıfhü (7 defa)
 6. Allahümmahfıdhü (2 kere) Fe ehazehümüllah İnnehükaviyyünşedid
 7. Veinnaalazehabinbihi. Vehıylebeynehüm Ve beyne mayeştehun.
 8. Vekadimma İla maamilümin amelin
 9. fecealnahühebaenmensura. Tüdemmiru
 10. Külle Şey’inbi emri rabbiha. Laasimelyevme
 11. Minemrillah. Fe kutıada
 12. birulkavmillezine zalemü velhamdülillahirabbil alemin

Köpek Gibi Pişman Etme Duası günün herhangi bir zamanında okunabilir. Bunun dışında sık sık hasbünallahü ve nimel vekil de diyebilirsiniz.

Köpek Gibi Pişman Etme Duası
Köpek Gibi Pişman Etme Duası

Köpek Gibi Pişman Etme Duası

İnsanlar hayatlarının farklı zamanlarında, farklı durumlarla haksızlık görebilir. Bu gibi hallerde kötülük yapanların cezasını bulması için dua olarak ne okunabileceği insanlar tarafından bir merak konusu oluşturur.

Bunun için yukarıda verdiğimiz dua edebileceğiniz seçeneklerden biridir. Eğer farklı arıyorsanız şunu da okuyabilirsiniz;

 1. Ve Zennuni İz Zehebe
 2. Mugadıben Fe Zanne En Len
 3. Nakdire Aleyhi Fe Nada
 4. Fiz Zulumati En La
 5. İlahe İlla Ente Subhaneke
 6. İnni  Kuntu Minez Zalimin

Ayrıca aşağıdaki Köpek Gibi Pişman Etme Duası da düzenli olarak edilebilir;

 1. La İlahe İllallahül azim-Ül-Halim La İlahe
 2. İllallahü Rabbül-Arş-İlazim
 3. La İlahe İllallahü Rabbüs-Semavati
 4. Ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-İl-Kerim

Haksızlığa karşı hangi dua okunur diyen kişiler tüm bunları edebilir. Aynı zamanda sık sık salavat getirmek, Esmaü’l Hüsna okumak da mümkündür. Ya Müheymin, Ya Guddüs bu kapsamda unutulmamalıdır. Ayrıca İslam dininde duaların kabul edildiği bazı zaman aralıkları da mevcuttur. Ezan okunurken, ezan ve kamet arasında, mübarek gün ve gecelerde ya da diğer vakitler girdiğine de dualara bakılabilir.

“Köpek Gibi Pişman Etme Duası” üzerine 2 yorum

 1. Merhaba, ben yazınızı okudum ve çok etkilendim. İnsanları köpek gibi pişman etme duası hakkında bilgi almak istiyorum. Bu duayı nasıl yapabilirim? Yardımcı olabilir misiniz?

  Yanıtla
 2. Makaleye farklı bir perspektif katmışsınız. Köpek gibi pişman etme duasının etkili olduğunu düşünüyor musunuz? Sadece dua etmek yerine başka yöntemler de denemek gerekmez mi?

  Yanıtla

Yorum yapın