Kızılay’dan Yardım Almak İstiyorum Başvuru Formu

Bu İçeriğe Oy Ver post

Kızılay’dan yardım almak istiyorum başvuru formu ile Kızılay Yardım başvurusu yapabilir ve sorgulama yapabilirsiniz. Türkiye’de sivil toplum örgütleri içerisinde olan Kızılay, ihtiyaç sahibi şahıs ve ailelere çeşitli yardımları yapıyor.

Kızılay bünyesi ağırlıklı olarak temel ihtiyaçlar konusunda destek veriyor. Özellikle beslenme, barınma ve sağlık ihtiyaçları konusunda yardıma muhtaç kişilere desteğini vermektedir.

Kızılay yardımlardan faydalanmak için gerçekten işsiz ve ihtiyaç sahibi olmanız gerekir. Ekonomik durumu yetersiz kalan vatandaşlara ve muhtaç olan kişilere belli aralıklarla ekstra yardımlar da yapılabilmektedir.

Bu başvurularda ailelerin aylık gelir durumu göz önüne alınır ve ailelerin gelir durumunun da ortalama kazancının asgari ücret miktarının üçte biri altında olması gerekir. Yapılan hesaplamalar sonrasında aile gelirinin asgari ücretin 1/3 oranı altında olanlar için birçok sosyal yardımda bulunuyor.

Kızılay Yardım Başvurusu 2022

Kızılay yardım başvurusu 2022 konusunda bu yardımlardan faydalanmak ve ihtiyaçlarını gidermek isteyenler başvurularını yapabilirler. Bulunulan il ve ilçe içerisinde en yakın olan Kızılay şubesine giderek başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Başvuru formunuzu teslim ettikten sonraki aşamada Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile inceleme işlemine geçer. Kızılay yardım başvurusu konusunda,

  • E-devlet Kızılay yardım başvurusu yapılmamaktadır ve başvuru için en yakın Kızılay şubesine başvurmanız gerekir. Türk Kızılay tarafından belirlenen tutarların kişiye özgü olan Kızılay Karta aktarılması ile kart kullanıcılarının istedikleri zamanlarda bakiyeleri doğrultusunda alışverişlerini nakit kullanmadan yapabilmesine olanak tanır.
  • Kızılay’ın 81 ilimizde temsilcileri bulunur ve muhtarlıklara yardıma ihtiyacınız olduğunuz belirtmeniz durumunda muhtarlar sizlere yol gösterebilir.
  • Bulunduğunuz ilin kaymakamlık ve valiliklerinde başvuru yapmanız mümkündür ve Kızılay çağrı merkezinde yetkili kişilerde başvuruları kabul etmektedirler.

Kızılay Yardım Başvurusu Sorgulama

Kızılay yardım başvurusu sorgulama için yapılabilecek birçok yol bulunuyor. Türk Kızılay iletişim hattı çağrı merkezi numarası olan 186 numarasını arayarak öğrenebilirsiniz. Resmi internet sitesi olan Türk Kızılay adresini ziyaret ederek çevrimiçi destek hattına kısa mesaj göndererek öğrenebilirsiniz. Bir diğer sorgulama için de sonuç öğrenmek için en yakın Kızılay şubesine giderek danışma bölümünden T.C. kimlik kartınız ile sonuçları öğrenebilirsiniz.

[box type=”note” align=”” class=”” width=””]İlginizi Çekebilir: 700 TL Gıda Yardımı Başvuru Formu[/box]

Kızılay başvuruları konusunda sosyal medya Kızılay resmi internet sitesi üzerinden de başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kızılay’ın resmi internet sitesi üzerinden iletişim kısmına giderek başvurularınızı hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kızılay'dan Yardım Almak İstiyorum Başvuru Formu
Kızılay’dan Yardım Almak İstiyorum Başvuru Formu

Kızılay Yardım Başvurusu İletişim

Kızılay yardım başvurusu iletişim kısmından resmî sitesi üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebileceksiniz. Başvurularınızda yetkili kişiler tarafından incelemeye alınır bu nedenle bilgilerinizin tamamen doğru olması şarttır. Başvuru sonuçlarınız kısa mesaj yolu ile iletilir bu nedenle güncel telefon numaranızı ve diğer tüm bilgilerinizi eksiksiz yazdığınızdan emin olmanız gerekiyor. Aksi takdirde başvurunuz iptal edilir ve yardım alamazsınız.

Kızılay yardım başvuruları aynı zamanda çağrı merkezi üzerinden görüşülebilir, başvuru sonuçlarınızı sorgulatabilir ve merak ettiğiniz birçok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Kızılay çağrı merkezi 7 gün 24 saat hizmet sağlar ve ulaşmak için ALO 168 numarası üzerinden ulaşabilirsiniz. Kızılay, dar gelirli olan ailelere yönelik olarak para yardımı yapar ve ihtiyaç sahibi istenilen belgeleri tamamladıktan sonra başvuru yapabilirler. İstenilen belgeler şu şekildedir,

  • T.C. kimlik kartının aslı ve fotokopisi
  • İkametgâh belgesi
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Muhtarlıktan alınabilen fakirlik belgesi
  • Gelir belgesi
  • İşsiz kişilerin işsiz olduklarını gösteren bir belge

Gibi gereken belgelerin sağlanması gerekiyor. Kızılay’dan yardım almak istiyorum diyen kişiler mutlaka belgeleri eksiksiz olarak tamamlamalı ve bilgilerin doğruluğunu kanıtlamalıdır. Aksi takdirde yardım parası veya diğer yardım başvuruları iptal edilir.

“Kızılay’dan Yardım Almak İstiyorum Başvuru Formu” üzerine 2 yorum

Yorum yapın