Kesin Yöntemlerle İnternetten Para Kazanmak

Bu İçeriğe Oy Ver post

Kesin Yöntemlerle İnternetten Para Kazanmak 2021 yılında en çok sorulan sorulardan. İnternetten para kazanma yolları neler? Merak edilen tüm soruları cevaplıyoruz.

İnternet dünyası, birçok insan için önemli bir para kazanma aracı olarak kullanılmaktadır. Kesin yöntemlerle internetten para kazanma yolları arasında, daha çok somut gerçeğe dayalı ve tatmin edici getirisi olan yöntemlere yer vermeye özen gösterdik.

Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımız bu duruma alışık olmasalar da çeşitli yollarla İnternetten para kazanmak fazlasıyla mümkündür. Üstelik kazanacağınız para aylık 200 TL olabileceği gibi, yapacağınız iş ve performansınıza bağlı olarak on binlerce lira da olabilir.

Günümüze kadar defalarca denenmiş tamamen yasal şekilde hiçbir illegal yola başvurmadan, İnternet üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Bu işlerin neredeyse tamamını evde yapabilirsiniz.

Bu yollardan bahsederken, elbette ki sizlere gayri meşru para kazanma yolları hakkında bilgi vermeyeceğiz.

İnternetten para kazanma yöntemleri denildiğinde, genellikle akla ev hanımları ve öğrenciler için kazanç yolları gelmektedir. Ancak aksine çevrimiçi ortamda doğru işi yaptığınızda, sadece öğrenciler değil rahat bir şekilde evinizi geçindirecek kadar kazanç sağlayabilirsiniz.

İrili ufaklı olarak kazanç yöntemlerini hesaba kattığımızda, İnternet dünyasında 100’e yakın farklı kazanç yöntemi bulunmaktadır. Ancak biz bunlar içerisinden dişe dokunur gelir sunmayan işleri eleyerek bir kenara bıraktık. Yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda, sizin için evde rahatlıkla para kazandıracak yöntemler olduğunu görebilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Yolları

Yapacağınız işlerin önemli bir kısmının sermayesiz veya çok ufak sermayeler ile olması da bu işlerinin ayrı bir güzelliğidir. Hazırsanız çalışmanıza bağlı olarak size bir öğretmen veya mühendisten daha fazla kazandıracak yöntemler de dahil olmak üzere, İnternetten farklı para kazanma yöntemlerinin detaylarına inelim.

YouTube’tan Para Kazanmak

Gerekli olanlar: Donanımlı bir bilgisayar, İnternet bağlantısı, video ve görsel düzenleme programları, kanalımıza göre kaliteli bir kamera ve mikrofon ve geniş bir hayal gücü ile zaman YouTube’dan para kazanmak için ihtiyacınız olan şeylerdir.

Maliyeti: YouTube kanalında sokak röportajı gibi videolar yayınlamak istiyorsanız, kaliteli bir kamera ve mikrofon olması gerekir. Bunların ortalama maliyeti de 3000 TL civarındadır. Bilgisayar ve İnternet bağlantısı maliyetleri de ayriyeten hesaplanmalıdır.

Kazanç: YouTube’dan kazanmak için, bu işleri sıkı sıkıya sarılmalı ve özgün olmanız gerekir. Ortalama olarak bu işten aylık 1000 ile 1500 arasında kazanabilirsiniz. Düşük ortalamada ise aylık 300 lira kazanırken, profesyonel şekilde aylık on binlerce lira kazancınız olabilir.

youtube para kazanma yolları

YouTube ile Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Video paylaşım sitesinde görmüş olduğunuz eğlenceli videoları önemli bir kısmı, para kazanma amacıyla çekilmektedir. Bu işi yapmanız için hangi adımları atmanız gerektiğini, maddeler halinde detaylı olarak sizlere sunalım.

 • Öncelikle hangi tarzda videolar yayınlayıp kanal açacağınızı iyice düşünün.
 • Kanal konseptinize göre harcamanız gereken zaman ve maliyeti de dikkate alarak başarılı olabileceğiniz kategoride seçiminizi yapın.
 • Yayın konseptine uygun olarak, açacağınız kanalın ismini belirleyin.
 • Kanal için gerekli olan tüm araç ve gereçleri eksiksiz olarak tedarik edin. Ya da bunun için gerekli olan maliyeti hazır bulundurun.
 • Kanalınızın kapak ve profil fotoğrafını, profesyonel tasarımcılara yaptırarak bu alanda profesyonel olduğunuzu gösterin. Ayriyeten videolarınızda kullanmak için logo yaptırmayı da unutmayın.
 • Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra, YouTube üzerinden kanalınızı açarak, görsel kısımları da dahil olmak üzere gerekli alanları doldurun.
 • Son olarak çektiğiniz videoları, kanalınızda yayınlamaya başlayarak bir süre beklemeniz gerekecektir.

YouTube’da Nasıl Başarılı Olunur?   

YouTube’dan yüksek gelir elde etmek için başarılı olmanın yolları, aslında bir sır değildir. Ancak bu yolların neler olduğunu tekrardan hatırlatacak olursak, şunları söyleyebiliriz.

 • Mutlaka profesyonel davranmaya özen gösterin.
 • Yayınlayacağınız videoların ses ve görüntü kalitesi YouTube’da başarılı olmak için büyük önem taşıyor.
 • Başkalarından derme çatma videolar toplayarak kanalınızda yayınlamak yerine, tamamen kendi emeğiniz ile fazla bulunmayan konulara yoğunlaşarak yeni videolar çekin.
 • Kanalın sık bir şekilde yeni videolar ile güncellenmesi, YouTube’da başarılı olmanın sırları arasındadır.
 • Tercihen düzenli aralıklarla işin kalitesini düşürmeden haftada 3 veya 4 video yayınlamanız, sonuca ulaşma sürecini kısaltacaktır. Ayrıca çok videonun bulunması daha çok izlenme alacağı için, kazanacağınız para da aynı orantıda yüksek olacaktır.
 • Kanalınızın tanıtımını ücretli veya ücretsiz olarak en iyi şekilde yapmayı ihmal etmeyin. Belirli bir aşamaya gelene kadar İnternette tanınmak için çaba gösterin.

Nereden Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten para kazanma yolları arasında sıklıkla tercih edilen YouTube’da, gelirlerin önemli bir kısmı Google üzerinden olmaktadır. Videolarınız da çıkacak reklamların görüntülenmesi ve tıklanması halinde, Google Adsense hesabınıza her ay kazandığınız para teknoloji devi Google tarafından gönderilir.

Google dışında kanalınızdan para kazanmak için kullanabileceğiniz yöntemler şunlardır;

 • Markalarının özel reklamlarını alarak video içerisinde kullanabilirsiniz.
 • Doğrudan reklama yönelik eğlenceli videolar çekerek para kazanabilirsiniz.
 • Video içerisinde kısa da olsa ürün veya hizmet satışına yönelik reklamlar yaparak, satacağınız her ürün başına satış ortaklığı yöntemi ile kazanç sağlayabilirsiniz.
 • Doğrudan kendinize ait herhangi bir hizmet veya ürün varsa, bunların satışını da yine çekeceğiniz videolar aracılığı ile yapabilirsiniz.

Youtube Para Kazanma Şartları

Youtube ile ilgili en çok sorulan soru “Youtube Para Kazanma Şartları Nelerdir?“. Size hemen Youtube Para Kazanma Şartları‘nı maddeler halinde sıralayalım.

 • YouTube kanalı ile para kazanmak için, telif hakkı içeren şeylerden uzak durmanız gerekir.
 • Para kazanma özelliğinin açılması için, en az 1000 aboneye ulaşmanız gerekir.
 • Yine para kazanmanın aktif olması için, yayınladığınız tüm videolar toplamda en az 4000 dakika izlenmiş olmalıdır.
 • Google Adsense yayın politikaları ihmal edilmemiş olmalıdır.
 • Yasaklı içerikler listesinde yer alan pornografiği, uyuşturucu, kumar, terör ve silah satışı gibi içerikler videolarınız da olmamalıdır.

Bu şartlar Google reklamları içindir. Özel reklam veya satış gibi yöntemler için bu şartlar gerekmiyor. Ancak özel reklam verecek kişilerin abone sayısı ve videolarınızın ortalama izlenme sürelerini dikkate alacaklarını da unutmayın.

internetten para kazanma yolları

İnternet Sitesi Kurarak Para Kazanma

Web sitesi kurarak para kazanmak, özellik de sıkı bir çalışma ve uzun vadede oldukça mümkündür.

Gerekli olanlar: Az da olsa panel yönetim bilgisi, içerik yazma kabiliyeti, bilgisayar ve İnternet bağlantısı, görsel düzenlemek için en azından basit programlar gibi şeyler İnternet sitesi kurmak için gereklidir. E-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız, satacağınız ürünlerin tedarik edilmesi de gerekir.

Maliyeti: İnternet sitesi kurmak için gerekli olan maliyet, kuracağınız sitenin özelliklerine göre değişir. Örneğin web forum sitesi lisansları ikinci el alındığında ortalama 900 TL civarındadır. Normal websitesi kuracaksanız her şey dahil, 1000 TL gibi bir maliyet söz konusudur. Haber sitelerinde ise yine maliyet bu civarda olsa da kuracağınız sitenin tema ücreti, maliyetleri artırır. İçerik yazma yeteneğiniz yoksa, her gün düzenli olarak en az 2 içerik aldığınızı kabul edersek, günlük 20 TL de bunun maliyeti vardır. Yazıları kendiniz yazacaksınız, içerik maliyeti hesaplamaya gerek yoktur.

Kazancı: Tamamen çalışmanıza ve kuracağınız sitenin konseptine bağlı olarak, İnternet sitesi geliri değişmektedir. İlk 3 ayın sonunda sıkı bir çalışma ile aylık 400 ile 800 TL arasında kazanabilirsiniz. Sitenizi büyütüp ilerlediğinizde ise, kazancınız 10.000 TL üzeri olabilir. Örneğin İnci sözlük, milliyet ve hürriyet gibi sitelerin aylık geliri 100.000 TL üzerindedir.

Web Sitesi Kurup Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Öncelikle içerik üretebileceğimiz veya yönetimini kolay sağlayabileceğiniz site kategorisini belirleyin. Haber sitesi açacaksanız çok sık güncellenmesi gerektiğini ve günlük en az 10-15 içerik girileceğini unutmayın.

 • Kuracağınız siteye göre maliyet hesaplamasını çıkarın.
 • Site ismine karar vererek domain alımını yapın. Bir yandan da içerikleri hazırlamanız faydanıza olacaktır.
 • Forum sitesi kuracaksanız ve ücreti lisans almak istiyorsanız, yeni veya ikinci el lisansları araştırarak alın.
 • Web sitenizin açık kalması için başlangıçta düşük özelliklere sahip hosting alın.
 • Web sitenizin kurulumunu sağlayarak içerik girmeye başlayın.

Domain: Alan adı olarak da bilinen domain, sitenizin görünen ismidir. Örneğin mynet bir domain ismidir. Ücreti yıllık 7 dolar civarında olup, her yıl yenilenmesi gerekir.

Hosting: Web sitesinin 7/24 açık olmasını ve tüm bilgilerin saklanmasını sağlayan hizmettir. Başlangıçta yıllık 150 ile 200 TL arasında ödeme yapmanız gerekir.

Site Teması: Site teması içerik girerken ve sonrasında sitenizi daha iyi yönetebilmeniz için gereklidir. Aynı zamanda insanlara güzel bir görüntü sunmak için, tema almanız gerekir. WordPress tabanlı siteler için ortalama tema fiyatları 250 ile 1000 TL arası değişir. Alacağınız tema ömür boyu lisansı olacağı için, her yıl ücret ödemek gerekmez.

Kazançları Artırmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

 • Öncelikle hem daha çok ziyaretçi kazanabileceğiniz hem de Google Adsense tarafından daha fazla tıklama başı ücret verecek kategorilere yönelmeniz gerekir. Ancak bu alanlarda rekabetin fazla olduğunu da düşünmek gerekir.
 • Açacağınız sitenin kategorisi ne olursa olsun, ücretli veya ücretsiz reklamlara yeterince önem vererek tanıtımını yapın.
 • E-ticaret sitesi açmayı düşünüyorsanız, insanlara sorunsuz ürünler göndererek müşteri memnuniyeti sağlayın.
 • Her türlü sitede sık içerik girerek web sitesini güncel tutmak önemlidir. Google güncel siteleri daha fazla ön plana çıkardığı için, günlük ne kadar içerik girerseniz o kadar faydası olacaktır.
 • Açtığınız siteye gireceğiniz içeriklerin, kesinlikle çok özgün olması gerekir. Başka sitelerden kopya içerikler girmeniz, ilerlemeye engel olacaktır.
 • SEO yani arama motoru optimizasyonu yaptırarak, arama sonuçlarında da doğal şekilde yer almaya özen gösterin.

Web Sitesi İle Para Nereden Kazanılır?

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında iyi bir gelir yolu olan web sitesi, farklı yöntemlerle kazanç sağlayabilir. Ancak Google Adsense gelirleri, normal web siteleri için önemli bir yere sahiptir.

Google Adsense Gelirleri: Adsense onayı aldıktan sonra web sitenize yerleştireceğiniz reklam kodlarında reklamlar görülmeye başlar. Sitenizi ziyaret eden insanların reklama tıklaması sonucunda kazanç sağlayabilir ve bunu her ay düzenli olarak banka hesabınıza çekebilirsiniz.

Backlink ve Tanıtım Yazısı Satışı: Başka web sitelerinin tanıtım yazılarını sitenizde yayınlayarak gelir elde edebilirsiniz. Yüksek ziyaretçi sayısına sahip sitelerde tanıtım yazısı fiyatları da yüksek olmaktadır.

Özel Reklamlar: Marka ya da web sitelerinin reklamlarını alıp yayınlamakta para kazandıracak yöntemlerden biridir.

Ürün ve Hizmet Satışı: Kendi e-ticaret sitenizi kurarak stoklu veya stoksuz satış yapabilirsiniz. Normal web sitelerinde ise yine satış ortaklığı yöntemi ile veya kendi ürünlerinizi satmanız mümkün olacaktır.

Makale Yazarak ve İçerik Editörlüğü Yaparak Para Kazanma

Web sitelerine içerik yazarlığı hizmeti vererek de çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Kesin yöntemlerle internetten para kazanma yolları arasında içerik yazarlığı, ciddi getirisi olabilecek işlerden biridir. Evinizden veya istediğiniz bir ortamdan, İnternet bağlantısı bulunan bir bilgisayar ile bu işi yapmanız mümkündür.

Gerekli olanlar: Bilgisayar, İnternet bağlantısı, araştırma ve okunanları yeniden yazma kabiliyeti, Türk dil bilgisi kurallarına uyum sağlamak.

Maliyeti: Bu işi yapmak için ihtiyacınız olan ve maliyet gerektiren şeyler, bir bilgisayar ve İnternet bağlantısıdır. Bunların olmadığını düşünerek maliyet verecek olursak, ortalama 500 TL’lik ikinci el bir bilgisayar ve aylık 70-80 TL faturalı bir İnternet bağlantısı yeterlidir. Hatta cep telefonunuzun İnterneti ile bilgisayarınızdan bu işi yapabilmeniz, İnternet maliyetini düşürecektir.

Kazanç: Makale yazarak ne kadar kazanırım? Diyenler için hemen cevap verelim ki, bu işin net bir kazancı yoktur. Ancak çok kaliteli ve hızlı bir şekilde günlük 10 saatinizi ayırmanız halinde, aylık rahatlıkla 5.000 TL üzeri kazanabilirsiniz. Günlük birkaç saat ayırmanız halinde ise, bu işten aylık 800-1200 TL arası kazanç elde edebilirsiniz.

Amaç: Makaleler çeşitli haber, sağlık, finans ve teknoloji gibi sitelerde yayınlanır. Yazılarınız yayınlanırken isminiz kullanılmaz. Site sahipleri bu içerikleri alıp sitelerinde yayınlayarak daha fazla ziyaretçi elde ederler ve böylelikle reklam gelirlerini artırmayı hedeflerler. Tamamen yasal bir iştir.

İçerik Yazarlığı Nasıl Yapılır?

İçerik yazarlığı yaparak para kazanmak istiyorsanız, şu kurallara uymanız gerekir;

 • Sizden istenilen konuları İnternet üzerinden araştırıp, konuyu kendi cümleleriniz ile tekrar yazmanız gerekir. Ardışık olarak bir cümlenin dahi kopya olmaması, tamamen size ait olması gerekir. Aslında anlatacaklarınız hemen hemen aynı şeylerdir. Ancak Google özgün içeriklere önem verdiği için, sizden özgün içerikler istenir.
 • Yazacağınız içeriklerin mutlaka SEO uyumlu olması gerekir. SEO uyumlu makale yazımı hakkında araştırma yaparak, gerekli koşulları öğrenin. Doğru anahtar kelime kullanımı önemlidir.
 • Yazdığınız dilin dil bilgisi kurallarına mutlaka uymanız gerekir. İmla kurallarına mümkün olduğunca riayet edilmelidir.
 • Müşteri bulmak için Google’a “webmaster forumları” yazdıktan sonra çıkan forumlara üye olabilir, burada makale ihtiyacı olan müşterilere ulaşabilirsiniz.

internetten para kazanma

Domain Ticareti Yaparak Para Kazanma

Domain yani web sitelerinin isimleridir. İş yapacak bir domain bulmanız, size 7 dolar karşılığında binlerce dolar kazandırabilir.

Gerekli olanlar: İşe yarar bir domain bulmak için yüksek hayal gücü, araştırma kabiliyeti, cep telefonu veya bilgisayar ile internete bağlanma imkânı

Maliyeti: Normalde domainlerin 1 yıllık ortalama fiyatları, 7 dolar civarındadır. Jenerik kabul edilebilecek bazı domainlerin fiyatları ise çok daha yüksektir. Burada amaç, daha önce alınmamış boşta bir domain bulmak olacağından alacağınız her domain için 7 dolar bir sermaye gerekir.

Kazancı: Domain ticareti kazancı tamamen görecelidir. Örneğin finans.com, altin.com, haber.com, cilt.com, kadin.com gibi tek kelime ve doğrudan konu ile alakalı domainler bulmanız halinde, bu tip domainleri çok rahat bir şekilde 50.000 TL üzerine satabilirsiniz. Satış fiyatlarını belirlemek size kalmış olup, pazarlıkla neye anlaşırsanız satabilirsiniz. Ancak bu tip domainlerin genellikle dolu olduğu unutulmamalıdır.

Domain Ticareti Yapmak İçin Ne Gerekiyor?

 • Öncelikle hayal gücünüzü kullanarak, gerçekten bir siteye yakışacak domain isimlerini bulup listeleyin. Hangi domainlerin satışının daha yüksek ve iyi olduğuna dair webmaster forumları üzerindeki domain ticareti alanlarından fikir alabilirsiniz.
 • Domain sorgulama sitesinden, almak istediğiniz ismin boş olup olmadığına bakın. Boş ise siteye üye olarak domaini ücretini ödeyip adınıza kayıt ettirin. Domain tescili 1 yıllık ücreti, ortalama 7 dolar civarındadır. Her yıl süresi dolmadan yenilenmesi gerekir.
 • Aldığınız domaini domain satış siteleri veya webmaster forumlarındaki domain satış alanlarına konu açarak satışa koyun.
 • Domaininizi forumlarda belirli bir fiyattan satabileceğiniz gibi, açık artırma yöntemi ile de satabilirsiniz.

Domainin hızlı satılması için bu sitelere konu açabileceğiniz gibi, domaini aktif ederek ana ekrana domainin satılık olduğunu yazıp, iletişim bilgilerinizi de eklemeniz faydalı olacaktır.

Doğru Domain Seçimi Nasıl Olur?

 • Kısa alan adları her zaman iş yapar.
 • Mümkün olduğunca tek kelimelik domainleri tercih edin. (zencefil.com, haberler.com, insan.com, kuslar.com, saglik.com gibi)
 • Önceliğiniz .com uzantılı domainler olmalıdır. Ancak parantez içerisinde verdiğimiz gibi önemli domainler bulursanız, .net hatta .org uzantılarını da alabilirsiniz.
 • .com olarak bulduğunuz önemli bir domain olursa, mutlaka boş olması halinde .net ve .org gibi uzantılarını da alın.

Sosyal Medya Reklam Yönetimi ile Para Kazanma

Başkaları için sosyal medya reklam yönetimi hizmeti vermek, internetten para kazanma yolları arasında kesin ve denenmiş yöntemlerden biridir.

Gerekli olanlar: Bunun için gerekli olanlar ilgili sosyal medya sitesi reklamları hakkında derin bilgi sahibi olmak, bilgisayar veya cep telefonu ile internet bağlantısıdır.

Maliyeti: İnternet bağlantınız ve internete bağlanabileceğiniz bir cihazınız varsa, işin hiçbir maliyeti yoktur.

Kazancı: Yukarıda sayılan birçok yöntem gibi, çok yüksek kazancının olduğunu söyleyemeyiz. Şöyle diyelim ki 1 kişinin aylık reklam yönetimini veya ayarlamasını yapmanız, size ortalama 150-200 TL kazandırır. Fiyat anlaşmanıza bağlıdır. Ay içerisinde 10 kişiye hizmet vererek, 2000 TL’ye yakın kazanabilirsiniz.

Reklam Yönetimi ile Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Bu yöntemle para kazanabilmek için öncelikle nasıl reklam verilmesi gerektiğini bilmek gerekir. Ancak bu tek başına yeterli değildir. Bunun yanı sıra, reklam maliyetlerini düşürme hakkında bilgi sahibi olmanız ve müşterinizin hedef kitlesine doğru şekilde ulaşabilecek reklamlar hazırlamanızda önemlidir.

İnsanların bir kısmı reklam vermeyi biliyor olmasına karşın, reklam maliyetlerini nasıl düşüreceklerini bilmedikleri için yüksek maliyetle reklam vermekte veya reklam vermekten vazgeçmektedir. Maliyet düşürmeyi bilmeniz size daha çok kazandıracağı gibi, daha fazla müşteri bulmanızı da sağlayacaktır.

İnternetten araştırma yaparak, farklı sosyal medya sitelerinde nasıl reklam vereceğinizi ve maliyetlerinizi düşüreceğinizi öğrenebilirsiniz. Yakında bunun için sitemizde de geniş çaplı bir anlatım yapacağız.

 • Müşterinizi iyi anlayarak, hedef kitleyi yaş, cinsiyet, şehir ve ilgi alanları olarak iyi belirleyin.
 • Tıklamaya teşvik edici metin ve görseller kullanın.
 • Görsel kalitesine mutlaka dikkat edin.

Ürün veya Hizmet Satışı ya da Satış Ortaklığı

İnternetten ürün veya hizmet satışı yapmak için, sizin bir sermayenizin olması gerekmiyor. Anlaştığınız satıcılar üzerinden satışlarınızı yapabilirsiniz. Örneğin birkaç ayakkabıcı ile anlaşıp hoşunuza giden ayakkabıların görsellerini sosyal medya üzerinden paylaşıp, üzerine kar koyarak satabilirsiniz. Bunun için anlaştığınız yerin size özel indirim yapması da önemlidir.

Kendinize ait ürün ve hizmetleri de sosyal medyadan satabilirsiniz.

Gerekli olanlar: Stoksuz satışlar için, ürün tedariki yapacağınız yerler ile anlaşın. Bilgisayar ve internet bağlantısı ve sosyal medya hesaplarına sahip olun.

Maliyeti: Kendi ürünlerinizi satmıyorsanız, internet ve bilgisayar veya telefon ve tablet gibi cihazlar dışında bir maliyeti yoktur. Bu cihazlardan herhangi biri varsa bu iş maliyetsizdir. Şayet sponsor reklam verecekseniz, reklam maliyetlerinizde olacaktır. Ancak kazancınızda buna göre artmış olur. Aylık ortalama 300 TL gibi bir reklam verebilirsiniz. Bu bir zorunluluk değil, satışları artırmak için tercihinize kalmıştır.

Kazancı: Kazanç tamamen sizin kar oranınıza ve satış performansınıza bağlıdır. Bunun için verilecek tahminleri siz de yapabilirsiniz. Örneğin 10 TL kazandığınız bir üründen günlük 5 tane satmanız, 50 TL kazandırır gibi basit bir tahmin yürütebilirsiniz.

Nasıl Satış Yapılır? Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

 • Sosyal medya sitelerinde hesap açın veya var olan hesaplarınızı kullanın.
 • Ürünle alakalı gruplara üye olarak buralarda paylaşım yapın.
 • Tercihen bir sayfa oluşturup ürünün sponsorlu reklamını vermeniz daha fazla kazanç sağlar. Ancak kazancın reklam maliyetine değip değmeyeceğini dikkate alın.
 • Oluşturduğunuz sayfaya takipçi kazanarak ürünleri burada paylaşabilir veya yüksek takipçisi olan sayfalara reklam verebilirsiniz.
 • Ürünü sattığınızda anlaşmalı olduğunuz yerin hesap bilgilerini vererek ödemeyi alın ya da kapıda ödeme yöntemi ile satın.
 • Tedarikçiniz ürünü gönderip satış tamamlandığında, kar miktarınızı anlaşmanıza göre alın.

Sosyal Medya Takipçileriniz Sayesinde Para Kazanın

Sosyal medyada profilinizin veya size ait bir sayfanın yüksek takipçisinin olması size para kazandırabilir.

Gerekli olanlar: Yüksek takipçisi olan sosyal medya hesabı veya sayfası, bilgisayar, internet bağlantısı, paylaşımlarınız için görsel düzenleme programları (olursa daha iyi olur ancak şart değildir)

Maliyeti: Sayfanızı reklamlar ile büyütecekseniz, bunun için reklam maliyeti söz konusudur. Biraz uğraşıp doğal yollarla takipçi kazanmak istiyorsanız, bilgisayar ve internet dışında maliyet yoktur. Bunlarında var olduğunu düşünürsek, hiçbir maliyeti bulunmamaktadır.

Kazancı: İşin kazancı net değildir ancak mutlak bir kazancı vardır. Örneğin Instagram’da bildiğim bir Kayseri şehir sayfası, 90 bin takipçiye sahip olup her reklam paylaşımı için 120 TL istemektedir. 100 TL’ye paylaşım yapıp iki günde bir reklam paylaştığını düşünürsek, günlük 50 TL gelir elde edebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Bunun için takipçi sayınızın en az 50.000 olması önemlidir. Takipçiler bot değil tamamen gerçek olmalıdır. Profilinizde reklam ve iş birliği için özel mesaj gönderebilirsiniz ibaresine yer vererek, reklam vermek isteyenleri yönlendirebilirsiniz.

Size gönderilen yasalara uygun bir reklamı paylaşmadan önce ödemenizi alıp, daha sonra paylaşım yapabilirsiniz. Ekstra olarak hikâye paylaşımı gibi teklifler sunabilirsiniz. Reklamın kalıcı olup olmayacağı veya kaç saat duracağı gibi detayları da mutlaka konuşmanızı tavsiye ederiz.

Takipçi sayınızı yükseltmek için geri takip yöntemlerini kullanmanız, gereksiz yere zaman kaybıdır. Hızlı dönüşüm almak istiyorsanız, bulunduğunuz sosyal mecrada sponsor reklamlar verip kitlenize daha hızlı ulaşım sağlayabilirsiniz.

Web Sitelerine Konu Açarak Para Kazanın

Özellikle forum siteleri başta olmak üzere, çeşitli web sitelerine başka sitelerden alacağınız konuları açıp yayınlayarak gelir elde edebilirsiniz. Bunun için kopyala yapıştır yöntemini kullanabilirsiniz. Zaten aslında bu tarz işlerde sizden istenen de tam olarak budur.

Bazı site sahipleri özgün içerikler yerine, kopya içerikler ile konu açmanızı isteyebilir. Bu işin tutarı fazla emek gerektirmediği için düşüktür. Webmaster forumları üzerinden bu kişilere ulaşabilirsiniz. Genellikle 50 konu için 20 TL gibi bir ücret verilmektedir.

Komisyonculuk Yaparak Para Kazanabilirsiniz

İnternet üzerinden verilen hizmetler için komisyonculuk yaparak, internetten para kazanmak mümkündür.

Gerekli olanlar: Bilgisayar, internet bağlantısı, işin yapıldığı sitelerde üyelikler.

Maliyeti: Bilgisayar, telefon veya tablet ile internet bağlantısı varsa hiçbir maliyeti yoktur.

Kazancı: Doğru şekilde uygulanıp iyi bir performans yakalandığında, aylık 5.000 TL üzeri dahi rahatlıkla kazanılabilir.

Nasıl Yapılır?

İnternette web sitesi kurulumu, tasarım, logo yapımı, SEO hizmetleri, makale hizmetleri, tanıtım yazısı satışı ve daha birçok iş yapılmaktadır. Bu işi yapanlar ile ihtiyacı olan kişileri buluşturup kar elde edebilirsiniz. İşi yapanlardan size özel fiyatlar isteyebilirsiniz. Diğer taraftan size verilen fiyatlara göre kendiniz bir fiyat belirleyerek, hizmetin satışını yaparak kazancınızı alırsınız.

Bu işler daha çok “webmaster forumları” üzerinden yapıldığı için, bu forumlara üye olup konu açan kişilerle iletişime geçebilir ya da kendiniz konu açarak tıpkı bu hizmeti veren kişiler gibi işin detaylarını yazarak ihtiyacı olan kişilere ulaşabilirsiniz.

Sizinde aklınıza gelen farklı yöntemler varsa yorumlar bölümünde bizimle ve takipçilerimiz ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca araştırmamızı istediğiniz konuları da yorumlar üzerinden ve iletişim bölümümüzden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum yapın