İslami Cinsiyet Belirleme Takvimi

Bu İçeriğe Oy Ver post

 İslami cinsiyet belirleme takvimi genel olarak çiftler arasında çok fazla popüler hale gelmiştir. Farklı bir takım uygulamalara bakacak olursak da İslami açıdan olduğu gibi pek çok takvim de cinsiyet belirlemek adına bir çiftin ne zaman ilişkiye girmesi gerektiği konusunda yanıtlar verir. Bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi için yapılan bilimsel araştırmalara göre de bir takım tezler ortaya atılmış olsa da hiçbir şekilde tam olarak bu durumun gerçekliği ifade edilmemektedir. Ama yapılmış olan denemeler üzerinden bir örnek verecek olursak mesela daha önceden İslami cinsiyet belirleme takvimi kullanmış bir kişinin bu konuda başarılı oldu defalarca kez görülmüştür.

 Bebeğin Cinsiyetini Belirlemek İçin Ne Yapmalı?

 Bebeğin cinsiyetini belirlemek için ne yapmalı şeklinde pek çok konu son yıllarda yapılan araştırmaların da etkisi altına girip çok fazla sorulmaya başlandı. İlk olarak şunu belirtmek gerekir ki bebeğin cinsiyetini belirleyen kişi her zaman için babadır ve yapılan bilimsel açıklamalarda da bu durum kanıtlanmıştır. Yine bilimsel açıklamalara bakarak fikir yürütecek olursak bu noktada bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi için herhangi bir yöntemin yapılması söz konusu değildir. Çin takvimine göre bir ayarlama yapıp da bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi için çalışmak ya da İslami cinsiyet takvimi doğru mu şeklinde sorulan sorulara ne yazık ki tam olarak net bir cevap vermek de buna istinaden hiçbir şekilde mümkün olmayacaktır.

 Erkek Bebek İçin Hangi Ay İlişkiye Girmeli?          

 Erkek bebek için hangi ay ilişkiye girmeli konusunda çok fazla soru sorulmasının en büyük sebebi ve genel olarak Türk toplumunda erkek çocuğa düşkünlüktür. Ya da kız çocuğunuz varsa bir de erkek Çocuğunuz olmasını istiyorsanız erkek bebeğin olacağı şekilde bir takvim düzenlemesi yapmaya çalışmak her zaman için merak konusu olmuştur.

 Erkek bebek için genel olarak yumurtlama dönemine en yakın olan zamanlarda cinsel ilişkiye girmek gerekli olacaktır diye çeşitli söylentiler mevcuttur. Ancak yine de bütün bu yapılan araştırmalara göre tam olarak bir kanıt ortada olmamakla birlikte genellikle adet döneminin 14 veya 16 gün sonrasında erkek bebek için çalışmaların başlatılması söylenir.

İslami Cinsiyet Belirleme Takvimi
İslami Cinsiyet Belirleme Takvimi

 Cinsiyeti Nasıl Tahmin Ederiz?

 Cinsiyeti nasıl tahmin ederiz? Genel olarak hamile olan bir kadının ilk 12 haftası içerisinde bebeğin cinsiyetinin anlaşılması hiçbir şekilde mümkün değildir. Bir bebeğin cinsiyeti için 16. haftayı beklemek gerekir ve hamilelikten sonra 16 hafta geçmişse bebeğin cinsiyeti hakkında bir takım tahminlerde bulunmak mümkün olacaktır.

 Bazı insanlar bebeğin cinsiyetini hamile olan bir kadının göbeğinin şekline bakarak da anlayabilir. Bütün bunlar tamamen tecrübe bazında düşünülecekse bu durumda hamile kalan bir kadının göbeğinin sivri bir şekilde oluşması bebeğin erkek olduğunu düşündürür. Öte yandan hamile kalan bir kadının göbeğinin biraz daha yuvarlak olması ve aynı zamanda kalçalarının da fazlasıyla genişlemiş olması durumunda da pek çok kişi bebeğin kız olacağını düşünmektedir. Tabii ki de bütün bunlar tamamen bir tahminden ibarettir ve hiçbir kesinliği yoktur.

Yorum yapın