İnternet Reklamcılığı Nedir, Nasıl Yapılır?

Bu İçeriğe Oy Ver post

İnternet reklamcılığı nedir, nasıl yapılır? konusu, özellikle internetle ilgilenen pek çok kişinin en çok araştırdığı konulardan birisi olmaktadır. Günümüzde gelişen teknolojiye de bağlı olarak, internet kullanımı oldukça artmış durumdadır. Buna bağlı olarak digital dünyadaki bu büyük gelişme ile birlikte, reklam sektörü de büyük oranlarda reklam çalışmaları için internet ortamını kullanmaya başlamıştır.

İnternet Reklamcılığı Nedir?

İnternet Reklamcılığı, bir marka sahibi olan kişi ya da kurumların verdikleri hizmetleri ya da satışını yaptıkları ürünleri dijital platformlar üzerinden müşterilerine sunmak amacıyla yaptıkları reklam çalışmalarına verilen isimdir.

Geleneksel reklam yöntemlerine göre internet reklamcılığından daha iyi sonuçlar elde edildiğini keşfeden, pek çok kurumsal ya da kişisel kimliğe sahip olan firmalar ve kişiler ürünlerini, hizmetlerini ya da markalarını internet ortamında tanıtmaya başlamışlardır. İnternet reklamcılığı sayesinde her zaman için ürün, marka ve hizmet reklam çalışmaları dünya çapında olmak üzere, belirlenmiş olan hedef kitleye ulaşabilmeyi başarmakta ve kısa sürede çok büyük kazançlar elde edilebilmektedir.

İnternet reklamcılığı sayesinde, ürün, hizmet ve marka pazarlama reklam çalışmaları kapsamında hedef kitleye ulaşmak için yapılması gereken hedefleme ve analiz çalışmaları daha iyi bir şekilde yapılabilmektedir. Bunlara bağlı olarak internet reklamcılığı çeşitleri ise temel olarak içerik ağı reklamları, arama motoru reklamları, e-mail reklamları ve olarak dörde ayrılmaktadır.

Google Reklam Verme
Google Reklam Verme

Google Reklam Verme

Google reklam verme, internet reklamcılığı planlaması konusunda mutlaka olması gereken bir işlem olmaktadır. Google reklam verme sayesinde ürün, marka ve hizmet tanıtımları, her zaman için daha iyi bir şekilde yapılabilmektedir. Bu nedenle reklam planlaması çalışmalarında, mutlaka Google’a reklam verilmesi de gerekmektedir.

İnternet reklam planlaması yapmadan oluşturulan içeriklerin tanınması oranları, yani geniş kitlelere ulaşması da, her zaman için daha zor olmaktadır. Bu nedenle içeriklerin tanıtımları için gerekli olan Google reklam stratejilerinin oluşturulması gerekmektedir.

Buna bağlı olarak özellikle sosyal medya platformlarında ve internet sitelerinde ürün, hizmet ve marka tanıtımları yapanların, Google reklam verme planlamasına her zaman için öncelik vermesi gerekmektedir.

Google reklam verme planlaması doğru olan reklam çalışmaları ise daha geniş kitlelere ulaşabilmekte ve hedef kitleye daha iyi hitap edebilmektedir. Buna bağlı olarak internet ortamında yapılan ürün, hizmet ve marka tanıtımlarının iyi olması sonucunda, ürün ve hizmet satışlarından elde edilen kazançlarda Google reklamları sayesinde büyük oranlarda artışlar yaşanmaktadır.

Site Reklam Verme

Site reklam verme işlemi, aslında Google reklam verme üzerinden gerçekleşen bir işlem olmaktadır. Google’a reklam verildiği zaman otomatik olarak reklamlar bütün internet sitelerinde ve sosyal mecralarda yayınlanmaya başlamaktadır. Bunun dışında internet üzerinde yer alan ve tanınmış olan haber siteleri, forumlar, sözlükler ya da buna benzer bütün kişisel olarak oluşturulmuş sitelere de, belirli bir ücret karşılığında reklam verilebilmektedir.

Bu iki seçeneğin arasında en iyi seçim ise yine Google reklam verme olmaktadır. Google’a verilen reklamlar, çünkü çok daha geniş bir kitleye ulaşma şansını yakalamaktadır. Site ve Google reklam verme konusunda ise her zaman dikkate alınması gereken noktalar ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Hedef kitlenin iyi belirlenmesi
 • Reklam verme hedeflerinin iyi tanımlanması
 • Reklam bütçesinin hazırlanması

İnternet reklamcılığı konusunda genel olarak ürün, marka ve hizmet tanıtımı yapılacağı zaman öncelikli olarak hedef kitlenin iyi belirlenmesi gerekmektedir. Bu nedenle tanıtımı yapılacak olan ürün, hizmet ya da markanın etkileşimini ve bilinirliliğini artırmak için her zaman hedef kitlenin belirlenmesinin yapılması gerekmektedir.

Bununla beraber reklam verme hedeflerinin de iyi tespit edilmesi ve buna bağlı olarak hedef pazar çalışmalarının ve analizlerinin eksiksiz olarak yapılması gerekmektedir. Bu aşamada rakiplerin de reklam stratejilerinin incelenmesi ve gözden geçirilmesi, iyi bir reklam stratejisinin oluşturulması açısından iyi bir yöntem olmaktadır. Google reklam verme ya da site reklam verme işlemlerinde istenilen ve uygun olan bütçe üzerinden her zaman reklam verilebilmektedir.

Google Ads Reklam Verme

Google Ads reklam verme, Google reklam verme işlemi olmaktadır. Google reklam verebilme işlemleri Google Ads hesabı üzerinden pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Bu nedenle Google Ads reklam verebilmek için ilk olarak bir Google hesabının açılması, daha sonra ise Google Ads hesabının oluşturulması gerekmektedir.

Bunlara bağlı olarak Google Ads hesabının, yani Google reklam hesabı oluşturmak için ads.google.com adresinden giriş yapılması yeterli olmaktadır. Google Ads giriş sağlandıktan sonra ise yapılması gerekenler şunlar olmaktadır;

 • Google reklam vermek için öncelikle yukarıda verilen adresten Google Ads girilmesi gerekmektedir.
 • Google Ads girildikten sonra ise ilk olarak Google reklam verme işlemi için gerekli olan ve reklamı yapılacak olan ürünü hizmet ya da marka tanıtımları için anahtar kelimeleri belirlemek lazımdır. Bu işlem Google Ads panelinde yer alan anahtar kelime bölümünden kolaylıkla yapılabilmektedir.
 • Daha sonra ise Goolge Ads’nin de yönlendirmeleri kullanılarak reklam kampanyası ayarlarını yapmak lazımdır.
 • İlgili olan reklam metni istenilen yere doğru, eksiksiz ve imla kurallarına dikkat edilerek yazılmalıdır.
 • En sonunda ise ödeme yerinden istenilen meblağda ödemenin yapılması gerekmektedir.
 • Bu aşamada faturalandırma ayarları da istenildiği şekilde düzenlenebilmektedir.
 • Bütün bu işlemler sonucunda Google Ads reklam verme işlemi başarı ile tamamlanmış olmaktadır.

Uygulama Reklamı Yapma

Google reklam verme işlemine ek olarak, uygulama sahipleri de Google Ads reklamlarından faydalanabilmektedirler. Google Ads reklam  ile android ya da iOS işletim sistemleri için yapılan uygulama sahipleri, uygulamalarının tanıtımlarını kolaylıkla yapabilmektedirler. Bu hizmet sayesinde uygulama reklamları Youtube video platformu, Google Play Store, Google Arama ve diğer Google hizmetlerinin verildiği bütün platformlarda yayınlanmaktadır.

Google uygulama reklamları sayesinde yapılan uygulamalar çok geniş kitlelere kolaylıkla erişebilmektedir. Google uygulama reklamları, yine Google Ads reklam verme sayfasında yapılabilmektedir. Uygulama reklamı yapma işlemi için her zaman ekonomik fiyatlarla bu hizmet alınabilmektedir.

Instagram Reklam Verme
Instagram Reklam Verme

Instagram Reklam Verme

Instagram reklam verme, özellikle ürün ve marka sahipleri için en iyi yöntemlerden birisi olmaktadır. Son yıllarda pek çok işletme ve ürün sahibi özellikle Instagram’da reklam vermeye başlamıştır. Bu nedenle Instagram’da reklam verme yolları pek çok kişi önem taşımaktadır. Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında Instagram uygulaması bulunmaktadır.

Google arama sonuçlarında da her zaman en üst sıralarda yer alan Instagram uygulamasının, günlük olarak yaklaşık bir milyona yakın aktif kullanıcı sayısı bulunmaktadır. Buna bağlı olarak Instagram uygulamasında yapılan ürün ve hizmet reklam tanıtımları, her zaman en verimli sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. Diğer sosyal mecralara göre Instagram uygulaması reklam verme açısından en iyi platformlardan birisi olarak kabul edilmektedir.

Instagram Reklam Türleri Nelerdir?

Özellikle şirket sahipleri ve ürünlerini satmak isteyenler için Instagram tanıtım yapma açısından en iyi seçenek olmaktadır. Buna bağlı olarak 2022 yılı verilerine göre, Instagram üzerinden ürün ve marka reklamı yapan Instagram kullanıcılarının sayısı yaklaşık olarak iki milyonu geçmiş durumdadır. Bunlara bağlı olarak Instagram reklam türleri ise sırasıyla şunlar olmaktadır;

 • Instagram Video Reklamları
 • Instagram Fotoğraf Reklamları
 • Instagram Hikaye Reklamları
 • Instagram Slayt Reklamları

Instagram Video Reklamları

Instagram’da reklam yapmak isteyen kullanıcıların en çok tercih ettiği yöntemlerden birisi, Instagram video reklamları olmaktadır. Instagram profilinde işletme sahipleri ya da ürünlerini pazarlamak isteyen kişiler 60 saniyelik videolarla ürün ve marka tanıtımlarını Instagram üzerinden kolaylıkla yapabilmektedirler.

Burada bilinmesi gereken tek önemli nokta ise bu reklam videolarının süresinin en fazla 60 saniye olmasıdır. Bunun nedeni ise Instagram’ın daha uzun süreli videolara izin vermemesinden kaynaklanmaktadır. Bu videoların çekimleri ise kare ya da yatay şekilde olabilmektedir.

Instagram Fotoğraf Reklamları

Instagram fotoğraf reklamları ile ürünlerin tanıtımları çok pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Tek bir görüntü ile birçok ürünün ya da tek bir ürünün reklamı olabilmektedir. Reklam amaçlı kullanılan bu fotoğraflar kare ya da dikdörtgen olarak Instagram profillerine yüklenebilmektedir.

Instagram Hikaye Reklamları

Instagram’da reklam vermek isteyen pek çok Instagram üyesinin en çok kullandığı reklam türlerinden bir diğeri de hikaye reklamlarıdır. Özellikle işletme hesabına sahip olan Instagram kullanıcıları, hikaye üzerinden verdikleri reklam içeriklerinde hem yazı, hem de görsel tanıtımları birlikte çok kolay bir şekilde kullanabilmektedirler. Böylelikle ürün ve marka tanıtımları video ve fotoğraf içerikleri ile de yapılabilmektedir.

Instagram Slayt Reklamları

Instagram’da yayınlanan en sık reklam türlerinden birisi de slayt gösterisinden oluşan reklamlar olmaktadır. Ürünlerin tanıtımları için çeşitli fotoğraflar paket halinde ve slayt gösterisi şeklinde verilebilmektedir. Aynı zamanda bu Instagram slayt gösterisi reklamları içeriklerine arzu edilirse ses ya da yazı metinleri de eklemek mümkün olmaktadır.

Instagram’da Reklam Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Instagram uygulamasında reklam verirken bazı noktalara dikkat etmek büyük önem taşımaktadır. Bu noktalara titizlikle uyulduğu zaman ürün ya da marka tanıtımlarında daha çabuk ve verimli sonuçlar alınabilmektedir. Bu bağlamda Instagram uygulamasında reklam verirken dikkat edilmesi gerekenler ise sırasıyla şunlardır;

 • Hashtag kullanımına dikkat etmek
 • Hedef kitlenin iyi belirlenmesi
 • Reklam metinlerini iyi hazırlamak
 • Instagram profili takipçileri ile iyi bir iletişim içerisinde bulunmak
 • Her zaman güncel kalmak
 • Yapılan reklamın verilerini iyi takip etmek

Instagram üzerinde reklam çalışmaları yaparken en önemli konulardan birisi de, reklamın yapılacağı hedef kitleyi iyi belirlemek olmaktadır. Bu nedenle reklamın kimlere hitap edeceği iyi tespit edilip, bu yönde çalışmaların yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda yukarıda yazılı olan detayların her birine özen göstermek şartı ile Instagram’da yapılan marka ve ürün tanıtımları, her zaman çok büyük kitlelere ulaşma şansını da elde etmektedirler.

Instagram Reklam Veremiyorum

Instagram reklam veremiyorum sorunu, pek çok Instagram kullanıcısının en çok merak ettiği konulardan birisi olmaktadır. Instagram uygulamasında reklam verme işlemleri hem Instagram kullanıcı profillerinde, hem de özel olarak Instagram uygulamasında verilebilmektedir. Instagram kullanıcı hesaplarında yapılan ürün, hizmet ve marka reklam tanıtımları ücretsiz olarak yapılabilirken, Instagram uygulamasında verilen reklamlar ise ücretli olmaktadır.

Instagram reklam verememe sorunu genel olarak reklam vermek isteyen Instagram kullanıcılarının yaptığı bazı hatalardan kaynaklanmaktadır. Bu konuda yapılan en büyük hata ise Instagram kullanıcı hesabında reklam verebilmek için öncellikle Instagram kullanıcı profilinin işletme hesabına dönüştürülmesi gerekmektedir. Instagram işletme hesabı üzerinden istenilen her türlü ürün, marka ve hizmet tanıtım reklamları pratik bir şekilde verilebilmektedir.

Instagram Reklam Fiyatları

Instagram reklam fiyatları özellikle işletme ve marka sahiplerinin en çok araştırdığı konulardan birisi olmaktadır. Instagram dünya genelinde en çok üye sayısına sahip olan sosyal medya platformlarından birisi olup, 2022 yılı itibari ile Instagram uygulamasına üye olanların sayısı ise 1 milyarı aşmış bulunmaktadır.

Çok büyük bir üye potansiyeline sahip olan Instagram’da, pek çok iş yeri ve marka sahibi ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak için Instagram uygulamasından yararlanmaktadır. Instagram uygulaması en büyük hedef kitle potansiyeline sahip olan sosyal medya platformlarından birisidir. Instagram uygulamasında yayınlanan reklamlar sayesinde, ürün ve hizmet reklam çalışmaları dünya çapında çok geniş kitlelere erişme şansını yakalamaktadır.

Instagram’da Reklam Fiyatları Nasıldır?

En popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram uygulamasına da reklam verilebilmekte olup, Instagram uygulamasında yayınlanan bu reklamlar sayesinde ürün ve hizmet tanıtımları çok geniş kitlelere erişebilmektedir. Buna bağlı olarak ürün ve hizmet satışlarından elde edilen kazançlarda çok büyük bir yükselişe geçmektedir.

Instagram reklam verme fiyatları ise verilecek olan reklamın özelliklerine ve yayınlanma sürelerine göre kendi içlerinde farklılık göstermektedir. 2022 yılı itibari ile Instagram uygulamasında verilen reklamların en düşük olan fiyatı yaklaşık olarak 1.500 TL olmaktadır. Verilen bu reklamların Instagram uygulamasında ulaştığı kişilerin sayısı ise ortalama olarak bir günde 5000 kişi ile 100.000 kişi arasında değişmektedir.

Instagram’a Reklam Nasıl Verilir?

Instagram uygulamasına reklam vermek için internet üzerinde yer alan ve güvenilir olan pek çok siteden yararlanılabilmektedir. İnternet üzerinde yer alan bu siteler aracılığı ile Instagram’a kolaylıkla reklam vermek mümkün olmaktadır. Instagram uygulamasına verilecek olan reklamlar bu sitelerde paket olarak hizmete sunulmaktadır.

Bu reklam paketleri ise online olarak satın alınabilmektedir. Herkesin bütçesine uygun olan fiyatlara sahip olan bu paketlerin içeriğinde ise yayınlanacak olan reklamın bütün özellikleri belirtilmektedir.

Bu paketlerin içeriğinde günlük en çok 1.000.000 kişi en az 100.000 kişi olacak erişme seçenekleri de yer almaktadır. Buna bağlı olarak Instagram reklam paketi alabilmek için yapılması gerekenler ise şunlar olmaktadır;

 • Instagram reklam paketi satın alabilmek için öncelikle ilgili olan siteye giriş yapılması gerekmektedir.
 • Instagram reklam paketlerini satışa sunan siteye giriş yapıldıktan sonra ise açılan ana sayfada yer alan ve istenilen özelliklere sahip olan reklam paketinin seçilmesi lazımdır.
 • Reklam paketi seçildikten sonra ise satın alma tuşuna basılmalıdır.
 • Satın alma sayfasında istenilen bütün bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması lazımdır.
 • Instagram reklam paketi sipariş sayfasında istenilen Instagram kullanıcı adının özellikle doğru yazılması gerekmektedir.
 • Daha sonra Instagram uygulamasına verilecek olan reklamın niteliklerinin ve özelliklerinin ilgili olan bölüme detaylı olarak yazılması gerekmektedir.
 • Bütün bilgiler girildikten sonra tamam tuşuna basılarak ödeme online olarak gerçekleşmektedir.
 • Bütün bu işlemlerin sonucunda Instagram reklam paketi alımı kolaylıkla tamamlanmış olmaktadır.

Youtube Reklam Verme

İnternet reklamcılığı konusunda, en iyi seçeneklerden birisi de, her zaman için Youtube reklam verme yolu olmaktadır. Youtube tüm dünyada en çok kullanımı tercih edilen video paylaşım sitesi özelliğini taşımaktadır. Buna bağlı olarak Youtube uygulamasında verilen reklamlar sayesinde marka, hizmet ve ürün tanıtımları, dünya çapında çok geniş kitlelere ulaşabilmektedir.

Youtube uygulamasına verilen reklamlar sayesinde ürün ve hizmet satışlarından elde edilen gelirlerle de çok büyük artışlar yaşanmaktadır. Youtube reklam verme işlemi için ise bir takım noktalara dikkat etmek ve bir takım işlemleri doğru ve eksiksiz olarak yapmak gerekmektedir.

Youtube Reklam Nasıl Verilir?

Youtube reklam nasıl verilir? konusu, özellikle internet reklamı vermek isteyen birçok kişinin en çok merak ettiği konulardan birisi olmaktadır. Youtube sosyal medya platformunda verilen reklamlar sayesinde ürün, marka ve hizmet tanıtımlarının Google arama sonuçlarında da en üst sıralarda çıkması sağlanabilmektedir. Google Adwords ismiyle tanınan reklam platformu ismini Google Ads olarak değiştirmiştir.

Youtube uygulamasında reklam verebilmek içinse, yukarıda anlatılan Google Ads reklam verme hizmeti kullanılmaktadır. Google Ads hizmeti üzerinden, aynı zamanda Youtube reklamlarını da vermek mümkün olmaktadır. Google Ads üzerinden Youtube reklamı verebilmek içinse, ilk olarak bir Youtube kanalına sahip olmak gerekmektedir.

Youtube kanalı açabilmek içinse öncelikle bir gmail uzantılı e-mail hesabına sahip olunması lazımdır. Gmail uzantılı e-mail adresi üzerinden hemen Youtube kanalı açılabilmektedir. Youtube kanalı açma işlemi tamamlandıktan sonra reklamı yapılacak olan ürün, hizmet ya da markaya ait olan reklam tanıtım videosunun yüklenmesi gerekmektedir.

Youtube kanalına reklam tanıtım videosu yüklendikten sonra ise sıra bu videonun reklam tanıtımını yapmaya gelmektedir. Reklam videosunun tanıtımı yapmak, yani Youtube reklamı vermek için Google Ads hizmetine giriş yapılmalıdır. Google Ads uygulamasına girildikten sonra ise Youtube reklam bölümüne girilmesi lazımdır. Google Ads Youtube reklam bölümünde yer alan kutuya, reklamı yapılacak olan Youtube reklam videosunun url’sinin yapıştırılması gerekmektedir.

Daha sonra ise Reklamınızın Nerede Gösterilmesini İstiyorsunuz yazan kısımdan istenilen seçimler yapılmalıdır. Bütün bu seçimler tamamlandıktan sonra ise ödeme kısmından istenilen meblağda ödemenin yapılması gerekmektedir. Reklam ödemesi de yapıldıktan sonra Youtube reklam verme işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Facebook Reklam Verme

Facebook reklam verme, internet reklamcılığı açısından her zaman için en iyi yöntemlerden birisi olmaktadır. Facebook’ta verilen reklamlar çok büyük üye sayısına sahip olan uygulamada, dünya çapında çok geniş kitlelere ulaşabilmektedir. Facebook uygulamasında reklam verebilmek için öncelikle bir Facebook kullanıcı hesabına üye olmak gerekmektedir.

Daha sonra bu Facebook kullanıcı hesabından tanıtılacak olan ürün, hizmet ya da markaya ait olan bir Facebook sayfası açmak gerekmektedir. Ürün ya da marka adına açılan bu Facebook sayfası üzerinden istenilen her paylaşım için ya da genel olarak sayfayı tanıtan Facebook reklamlarını vermek olmaktadır.

Facebook sayfasından reklam verebilmek için öncelikle sayfada yer alan reklam verme tuşuna basılması gerekmektedir. Açılan reklam verme sayfasında ise istenilen ayarlamalar yapıldıktan sonra ödeme kısmından ödeme online ödeme yöntemleri ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Ödeme de yapıldıktan sonra Facebook reklamı verme işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Reklam Yöneticisi Nasıl Kullanılır?

Reklam yöneticisi nasıl kullanılır? konusu, özellikle Facebook uygulamasında reklam vermek isteyen pek çok kişinin en çok araştırdığı konulardan birisi olmaktadır. Reklam yöneticisi Facebook reklamlarının takibini sağlayan ve Facebook uygulamasının verdiği bir hizmet olmaktadır. Facebook reklam yöneticisi android ve iOS işletim sistemlerine sahip olan bütün akıllı cihazlarda ve telefonlarda kullanılabilmektedir.

Facebook reklam yöneticisi sayesinde, aynı zamanda bu uygulama üzerinden de Facebook reklamları verilebildiği gibi Instagram reklamları da verilebilmektedir. Aynı zamanda bu uygulama sayesinde verilen bütün reklamların performansları ve diğer verilerine ulaşılabilmekte ve bütün reklamları buradan yönetilebilmektedir.

Tiktok Reklam Verme
Tiktok Reklam Verme

Tiktok Reklam Verme

Tiktok reklam verme işlemi için öncelikle bir Tiktok kullanıcı hesabının açılması gerekmektedir. Tiktok kullanıcı hesabı açıldıktan sonra ise Tiktok kullanıcı profilinden istenilen her türlü reklam verilebilmektedir. Tiktok kullanıcı profilleri üzerinden verilen bu reklamlar ile ürün ve hizmet tanıtımları yapılabilmektedir. Son aylarda markaların Tiktok üzerinden genç kitleye erişim sağlamak için bu mecrayı sıkça tercih ettiği bilinmektedir.

Tiktok reklam verme için Tiktok profilinin öncelikle işletme hesabına çevrilmesi lazımdır. Tiktok işletme hesap ayarlarından ise reklam verme bölümüne girilmesi gerekmektedir. Burada yer alan hazır şablonlar kullanılarakta reklam metinleri ya da videoları oluşturulabilmektedir. Aynı zamanda bu kısımdan sesli Tiktok reklamları da hazırlanabilmektedir.

Reklam videosu hazırlandıktan sonra reklamın ulaşacağı hedef kitle seçiminin yapılması lazımdır. Daha sonra ise ödeme kısmından istenilen ödeme şekli seçilmelidir. Ödeme yapıldıktan hemen sonra oluşturulan Tiktok reklamı yayınlanmaya başlamaktadır.

Dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Tiktok uygulamasında verilen reklamlar, her zaman içni çok geniş bir hedef kitleye ulaşmaktadır. Bu sayede ürün ve hizmet satışlarından elde edilen gelirlerde de çok büyük artışlar yaşanmaktadır.

Twitter Reklam Verme
Twitter Reklam Verme

Twitter Reklam Verme

Twitter reklam verme işlemi için ilk olarak Twitter uygulamasına kullanıcı adı, kullanıcı şifresi ve e-mail ile kayıt olunması gerekmektedir. Twitter uygulamasına üye olduktan sonra giriş yapılması lazımdır. Twitter uygulamasında yer alan kullanıcı ayarları kısmından profilin reklam vermeye açık olması için gerekli ayarlamaların yapılması gerekmektedir.

Bu ayarlamada yapıldıktan sonra Twitter profilinde yer alan her paylaşımın altında Tanıt seçeneği çıkmaya başlamaktadır. İstenilen ürün, hizmet ya da marka tanıtımı paylaşımı twitlendikten sonra en altta yer alan tanıt seçeneğine basılmalıdır.

Daha sonra açılan Twitter reklam verme sayfasında istenilen hedef kitle ve bütçe ayarlarının yapılması gerekmektedir. Bütün bunlar yapıldıktan sonra ödeme kısmına geçilmektedir. Ödeme işlemide tamamlandıktan sonra Twitter uygulamasında reklam hemen yayınlanmaya başlamaktadır.

Twitter uygulamasında verilen reklamlar istenilen lokasyonda gösterilebildiği gibi tüm dünyada gösterilecek şekilde de ayarlanabilmektedir. Twitter reklamlarını veri sonuçlarına ise Twitter kullanıcı hesabı ayarlar kısmından erişilebilmektedir.

Pinterest Reklam Verme

Pinterest uygulamasında reklam vermek için öncelikle bir Pinterest hesabına sahip olunması lazımdır. Pinterest üyesi olduktan sonra bu hesabın işletme hesabına çevrilmesi gerekmektedir. Pinterest işletme hesabı ayarlar kısmından istenilen her reklam kolaylıkla verilebilmektedir.

Pinterest reklam verme için ilk olarak Reklamlar kısmına girilmesi ve burada yer alan reklam oluştur kısmına tıklanması lazımdır. Daha sonra burada yer alan ayarlardan kampanya hedefi ve diğer ayarlamaların sırasıyla yapılması ve tanıtılacak olan reklam paylaşımının yüklenmesi gerekmektedir.

Bütün bunların ardından ödeme kısmında ödeme yapıldıktan sonra Pinterest reklam verme işlemi kolaylıkla tamamlanmış olmaktadır. Pinterest reklam verilerine ise kullanıcı ayarları kısmından ulaşılabilmekte ve istenilen ayarlamalar yapılabilmektedir.

Linkedin Reklam Verme
Linkedin Reklam Verme

Linkedin Reklam Verme

Linkedin reklam verme işlemi için öncelikle bir Linkedin hesabı açmak gerekmektedir. Linkedin hesabı oluşturulduktan sonra ise Linkedin reklam platformu kısmına girilmesi lazımdır. Burada yer alan sayfada ilk olarak verilecek olan reklamın açılan kutuya isminin yazılması gerekmektedir. Reklam başlığı oluşturulduktan sonra ise kullanılacak olan reklam dili seçiminin yapılması gerekmektedir.

Daha sonra ise metin reklamlar mı ya da video reklamlar mı olacak kısmının işaretlenmesi gelmektedir. Eğer Linkedin reklamları video olacaksa, bu video sadece 30 sn olarak ayarlanabilmektedir. Bu seçimde yapıldıktan sonra reklam metni ya da reklam videosunun yüklenmesi gerekmektedir. Daha sonra açılan sayfada yer alan hedef kitle ve diğer seçimlerin işaretlenmesi gerekmektedir.

Bütün bu işlemlerden sonra ödeme kısmından istenilen meblağda online olarak ödemenin yapılması gerekmektedir. Linkedin reklam ödemesi de yapıldıktan sonra Linkedin uygulamasında reklam verme işlemi pratik bir şekilde tamamlanmış olmaktadır. Linkedin reklam ücreti ödemeleri ise iki şekilde yapılabilmektedir.

Bunlar ise tıklama başına ücretlendirme ya da her 1000 gösterim için ücretlendirme olmaktadır. Bu seçeneklerden istenilen seçilerek her bütçeye uygun olacak şekilde Linkedin uygulamasında çok ekonomik olan fiyatlarla reklam verilebilmektedir. Aynı zamanda Linkedin reklam ücreti ödemelerini Linkedin üyeleri eğer isterlerse sadece günlük olarak da yapabilmektedir.

Linkedin in uygulamasında verilen reklamlar, aynı zamanda Google arama sonuçlarında da, her zaman en üst sıralarda çıkmaktadır. İnternet reklamcılığı konusunda en iyi platformlardan birisi de, her zaman için Linkedin uygulaması olmaktadır.

[highlight color=”red”]İnternetten Para Kazanmak[/highlight]konusunda hazırladığımız içeriklerimizi incelemeyi unutmayın.

Kesin Yöntemlerle İnternetten Para Kazanmak

Youtubedan Nasıl Para Kazanılır

Web Sitesi Kurarak Para Kazanmak

Instagram reklam verme fiyatları ne kadar?

Instagram reklam verme fiyatları ise verilecek olan reklamın özelliklerine ve yayınlanma sürelerine göre kendi içlerinde farklılık göstermektedir. 2022 yılı itibari ile Instagram uygulamasında verilen reklamların en düşük olan fiyatı yaklaşık olarak 1.500 TL olmaktadır.

Yorum yapın