İnstagram Silinen Mesajları Geri Getirme

1/5 - (16 votes)

İnstagram silinen mesajları geri getirme 2023 ile İnstagram’da en fazla merak edilen konular arasında bulunuyor. İnstagram platformunda yoğun arayışa neden olan ve yer kaplamasın diye sildiğimiz, birilerinden gizleme maksadıyla ortadan kaldırdığınız mesajlarınızı tekrardan okumak zorunda kalmak isteyebilirsiniz. İnstagram platformu üzerinden yapmış olduğunuz özel mesajları yanlışlıkla sildikten sonra geri getirebilmenin bilen ve yaygınca kullanılan 2 farklı yöntemi bulunuyor.

Uygulanabilecek ilk yöntem İnstagram yardım üzerinden sizlere ulaşmaktır. Bunun için İnstagram yardım merkezine giderek mesajların geri getirilmesini talep edebilirsiniz. İnstagram’da silinen mesajları geri getirme yöntemi için uygulamanız gereken aşamalar,

  • İnstagram hesabınıza giriş yapın ve profilinize girin.
  • Sağ köşede yer üç çizgi simgesine tıklayın.
  • Burada ayarlar kısmına girin ve biraz alt kısma inerek Yardım seçeneğine tıklayın.
  • Yardım merkezine girerek İnstagram silinen mesajları geri getirme veya diğer sorunlarınızın çözülmesini talep edebilirsiniz.
  • Bu kısımda ikna kabiliyetinizi kullanarak mesajlarınızı veya silinen tek kişi yazışmalarınızı neden getirmek istediğinizi açık bir şekilde belirtebilirsiniz.
  • Yapacağınız başvuru sonucunda mesajların kesinlikle geri geleceğini kimse garanti veremez ve talebiniz değerlendirildikten sonra ortalama 5 gün içerisinde talepler size ulaşır.

İnstagram’da Silinen Mesajları Geri Yükleme Programı

İnstagram’da silinen mesajları geri yükleme programı veya uygulamaların tamamı ve reklama dönük veya hesabınızı direkt olarak ele geçirme amacı olan üçüncü parti uygulamalardır. Bu yöntemler dışında mesajlarınızı geri getirebileceğiniz farklı bir yöntem bulunmamaktadır. Buna karşı gerek IOS Store veya Android Market üzerinde bu işlevi taşıdığını iddia eden birçok program bulunuyor.

Paza Kazandıran İş Fikirleri

Uygulamayı indirdikten sonra sistem sizden direkt olarak İnstagram kullanıcı adı ve şifrenizi talep eder. Bu tarz durumlarda ciddi bir güvenlik sorunu olabilir, hesabınızı kaybedebilir ve mesajlarınızın istemediğiniz kişiler tarafından okunma sonucunu doğurabilir. Bu nedenle asla farklı programlara güvenerek kesinlikle kişisel bilgilerinizi başka bir kişi ile asla paylaşmamanız önerilir.

İnstagram Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

İnstagram silinen mesajları geri getirme konusunda sildiğiniz mesaj, fotoğraf ve videolara ihtiyaç halinde ulaşabilmeniz için öncelikle ayarlar kategorisine tıklayın ve daha sonra güvenlik alt menüsüne tıklamalısınız. Sonraki aşamada verileri indir butonundan, İnstagram silinen mesajlar dahil olmak üzere paylaşımlarınızın fotoğraflarınızın kopyasını içeren bir dosya gönderiliyor. Dosyanın size gönderilmesi 48 saat sürebilir ve dosya yöneticisini kullanarak İnstagram geçmişinize ulaşabilirsiniz. Fakat bu dosyada çok sayıda video, fotoğraf ve sohbet geçmişi bulunabilir.

instagram silinen mesajları geri getirme android 2022
instagram silinen mesajları geri getirme android 2023

Facebook ile İnstagram’da Silinen Mesajları Geri Getirme

Facebook ile İnstagram’da silinen mesajları geri getirme yöntemi ile şansınızın da olması durumunda sonuç alabileceğiniz alternatif bir yol olmaktadır. Facebook ve İnstagram’ı birbirine bağlı olarak senkronize bir şekilde kullanabileceksiniz. Eğer yazışmalarınızda saklamanız gereken içerikler bulunuyorsa mutlaka sizlerde bağdaştırılmış hesap kullanabilirsiniz. İnstagram silinen mesajı Facebook üzerindeki bağlı hesaptan sorgulanması için izlenmesi gereken aşamalar,

  • İnstagram hesabınız ile bağlantılı olan Facebook profilinize giriş yapın.
  • Gelen kutusu bölümüne giriş yapın ve gelen kutusunun sol tarafında yer alan İnstagram Direct seçeneğine geçin.
  • Eğer şanslıysanız silinen mesajlar burada karşınıza çıkar ve bu yöntem tamamen şansınız ve çerezlerle bağlantılı bir durumdur.
  • Karşınıza silinen mesajlarınız çıkabilir fakat çıkmaya da bilir bu nedenle kesin bir çözüm olarak görülmüyor.

İnternet Reklamcılığı Nedir, Nasıl Yapılır?

İnstagram Engellenen Kişilerin Mesajlarını Geri Getirme

İnstagram başkasını engelleme işlemi sonrasında silinen mesajın geri getirilmesi özelinde yapabileceğiniz farklı bir yöntem bulunuyor. Eğer bir kullanıcıyı engellediyseniz ve tüm mesajlarınızda silindiyse bu durumda mesajları getir getirerek kanunen haklarınızı arama yönteminde ilerlemeniz gerekebilir. Bunun için İnstagram hesabınızda engellediğiniz kullanıcının engelini kaldırın ve işlem tamamlandıktan sonra engelini kaldırdığınız kişinin mesajlarının direkt İnstagram mesajlarında aktif olarak karşınıza çıktığını görebilirsiniz.

İnstagram Silinen Mesajları Geri Getirme Android 2023

İnstagram kullanıcılarının birçoğu Android platformlarını kullanmaktadır. İnstagram silinen mesajları geri getirme Android 2023 senesi ile beraber herhangi bir uygulama veya yöntem bulunmuyor. Bunun için yapılacak en önemli şey İnstagram yardım talebinde bulunmaktır. Bunun dışında karşı taraf eğer konuşmaları silmemişse karşı taraftan isteyebilirsiniz.

İnstagram mesajlarınıza ileride ihtiyaç duyabileceğinizi düşünüyorsanız mesajlarınızın ekran görüntüsünü alabilir, başta önlem alabilir ve sonradan pişman olmaktan kurtulabilirsiniz. Bununla beraber İnstagram mesajlarınızı saklamanızın en ideal yolunun bu olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum yapın