Instagram Gizli Hesap Görme

5/5 - (1 vote)

Instagram Gizli Hesap Görme nedir? Gizli Instagram hesabı görülebilir mi? Bazı kullanıcılar hesaplarını kimsenin görmemesi için gizliye alır. Bu genellikle profilini arkadaşlarıyla beraber kullanmak isteyen kişiler ya da paylaşımlarının çalınmasını istemeyen hesaplar tarafından gerçekleştirilir.

Normal şartlarda bir gizli hesap görmek istiyorsanız, onu arkadaş olarak eklemeniz veya takip etmeniz gerekir. Ancak bunu yapmadan çözüm bulmak istiyorsanız, gerekli sonuçları almanız mümkün olabilir. Bunlardan günümüzde en çok bilinenler şu şekildedir;

  1. Bilgisayar aracılığıyla kontrol etme
  2. Site ve programlardan yararlanma
  3. Fake hesap açma
  4. Google Görseller

Bunların her birini deneyerek size en uygun olanı tercih etmeniz mümkündür. Eğer tek tek denerseniz, istediğiniz çözümlere ulaşabilirsiniz.

Bilgisayar Aracılığıyla Kontrol Etme

Instagram, bilindiği üzere hem bilgisayar hem de mobil uygulama aracılığıyla kullanılabilir. Ne var ki masaüstü tarayıcıdan girmek, birçok özelliğe ulaşamamak anlamına gelir. Buna rağmen bazı durumlarda bilgisayar çözüm sunabilir. Bunlardan bir tanesi de takip etmeden profili görme şeklindedir.

Bu kapsamda yapmanız gerekenler oldukça basittir. İlk olarak kullandığınız tarayıcıyı açmanız, Instagram resmi sitesine girerek hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Son olarak da hangi hesaba girmek istiyorsanız buna tıklanır.

Bilindiği üzere bazen bilgisayar üzerinden gizli hesaplar görülmektedir. Ancak Instagram süreli yenileme yaptığı için bunu düzeltmiş de olabilir. Dolayısıyla göremiyorsanız farklı seçenekleri de değerlendirmeniz tavsiye edilir. Instagram’da kapalı hesapları görme uygulaması ve fake hesaplar bunlardan bazılarıdır.

İnstagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Site ve Programlardan Yararlanma

Instagram her geçen gün büyüyen gelişen bir yapıya sahiptir. Üyelerini platformda tutmak ve sürekli arttırmak için yeni özellikler sürekli tanıtılır.

Bu durum bir süre sonra beraberinde Instagram’a yönelik bir hizmet sunan üçüncü parti uygulama ve aplikasyonlarının da devreye girmesine neden olmuştur. Bunlar günümüzde oldukça fazla olup her biri farklı seçeneğe sahiptir.

Dolayısıyla gizli hesapları görmenize yardımcı olacaklar da yer alabilir. Ancak bunları incelemeden, söz konusu site ve aplikasyonların takip etmeden profili görme imkanı sunsa bile Instagram tarafından desteklenmediği bilinmelidir.

Dolayısıyla dikkatli olunması gerekir. Zira bu site ve uygulamalar, sizden kullanıcı hesabınız ile giriş yapmanızı isteyebilir.

Bundan sonra tek tek inceleyebileceğiniz uygulamalardan bazıları aşağıda olduğu gibidir;

  1. com
  2. Scout
  3. Ghosty
  4. Postegro
  5. Lili
  6. Pingru

Bunların her biri size farklı seçenekler sunar. Her bir uygulamayı ayrıntılı incelerseniz ayrıntıları ile beraber öğrenebilirsiniz. Gerek Türkçe gerekse İngilizce kaynaklardan, Instagram’da kapalı hesapları görme uygulaması üzerine ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Fake Hesap Açma

Sosyal medya kullanıcılarının çoğu günümüzde sık sık karşılaşılan fake hesaplardan şikayetçidir. Zira bu durumda kişiler karşı tarafın aslında kim olduğunu göremez. Eğer bir hesap gizliyse ve görmek istiyorsanız, başvurabileceğiniz yöntemlerden bir tanesini bu oluşturur.

Takip etmeden profili görme yöntemleri arasında olan bu seçenek oldukça pratiktir. Sadece fake bir Instagram hesabı oluşturmanız, ardından da ilgili hesabı takip etmeniz gerekir. Böylece karşı taraf sizin aslında kim olduğunuzu da anlamayacaktır.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir konu Instagram’ın fake hesaplara karşı oldukça dikkatli olduğudur. Dolayısıyla açıktan bir süre sonra hesabınızın sahte olduğu düşünülürse kapatılabilir. Bu nedenle görmek istediğiniz profili hızlıca takip edip incelemeniz tavsiye edilir.

Instagram’da kapalı hesapları görme sitesi ücretsiz ve ücretli seçenekler dışında çözüm arıyorsanız, bilgisayar çözüm sunmuyorsa deneyebileceğiniz bir yöntemdir.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Şifremi Unuttum Nasıl Değiştirebilirim

Google Görseller

Her ne kadar birçok kişi tarafından bilinmese de Google Görseller, Yandex ve Explorer Görseller de gizli hesapları görmenin bir yoludur.

Birçok kişinin bildiği üzere Instagram fotoğraf ve video paylaşımı temeli üzerine kurulmuştur. Dolayısıyla hesabına bakmak istediğiniz bir profil varsa, yukarıda verilen yöntemler çözüm sunmuyorsa deneyebileceğiniz çözümler arasındadır.

Eğer fake hesap açmışsanız ancak istek onaylanmamışsa ya da Instagram çok hızlı bir şekilde hesabınızı sahte olduğu için siliyorsa bu seçeneği deneyebilirsiniz. Bunun için iki yol vardır. Birincisinde ilgili hesabın kullanıcı adını görseller bölümüne yazabilir, ardından tüm sonuçları inceleyebilirsiniz.

Bunun dışında ilgili hesabın bir görseli sizde varsa doğrudan bunu Google arama motorundan taratabilir, ilgili sonuçlara ulaşabilirsiniz. Böylece sonuçlardan giderek inceleme yapabilirsiniz. Instagram kapalı profil görme hilesi olarak kullanabileceğiniz bu yöntemde, farklı arama motorlarının farklı görsel sonuçları sunacağı unutulmamalıdır.

Dolayısıyla Internet Explorer, Mozilla Firefox ve Yandex de denenmelidir.

instagram gizli hesap görme 2022

Yorum yapın