Hurda Fiyatları 2022

Bu İçeriğe Oy Ver post

Hurda fiyatları 2022 konusunda fiyatlarda sürekli değişiklikler meydana gelebilmektedir. Bilindiği gibi her bir hurda sahip olduğu özelliklerden dolayı farklı fiyatlarda satılmaktadır. Hurda satmak isteyen birçok kişi hurda fiyatlarını merak etmektedirler.

Hurda Fiyatları 2022

Döküm hurda fiyatı konusunda hurda satmak isteyen birçok kişi hurdaların fiyatlarının ne olduğunu merak eder. Hurdalarda en öne çıkan materyaller demirdir. Hurda satışı gerçekleştirilen ürünlerin başında gelen metallere ulaşılması çok kolaydır ve hurda demir fiyatları da belirli aralıklar dahilinde güncelleştirilebilmektedir. Demir hurda fiyatları bakıldığında,

Hurda FiyatlarıHurda Fiyatı
Döküm petek hurda fiyatı6,60 TL/Kg
İnşaat demir çubuğu hurda fiyatı6,20 TL/Kg
İnşaat yıkım hurda fiyatı5,50 TL/Kg
Pik demir talaşı hurda fiyatı5,70 TL/Kg
Demir talaşı hurda fiyatı3,50 TL/Kg
Teneke hurda fiyatı3,80 TL/Kg
Ekstra hurda demir fiyatı5,80 TL/Kg
Toplamda hurda fiyatı4,00 TL/kg
Hurda Fiyatları
Hurda Alüminyum Fiyatları
Hurda Alüminyum Fiyatı

Alüminyum Hurda Fiyatı

Alüminyum hurda fiyatı hurdacılık sektöründe ön planda bulunan malzemelerden biridir ve alüminyum birçok alanda kullanılan bir malzeme olduğu için birçok kişi alüminyum hurdalara kısa sürede ulaşabilmektedir. Alüminyum hurdasının değeri birçok hurdaya göre daha yüksektir. Geri dönüşüm olarak da etkili olan hurda alüminyum fiyatı bu nedenle birçok hurdaya göre yüksek olabilmektedir. Geri dönüşüm bağlamında oldukça değerli bir maden olan alüminyum hurda fiyatları,

Alüminyum Hurda FiyatlarıAlüminyum Hurda Fiyatı
Alüminyum tel fiyatı41,60 TL/Kg
Alüminyum araiş fiyat35,30 TL/Kg
Alüminyum jant fiyatı39,70 TL/Kg
Alüminyum ofset matbaa fiyatı35,30 TL/Kg
Alüminyum profil fiyatı33,30 TL/Kg
Alüminyum talaş fiyatı22,10 TL/Kg
Alüminyum radyatör fiyatı20,10 TL/Kg
Alüminyum bakırlı petek fiyatı57,60 TL/Kg
Alüminyum Hurda Fiyatları

Hurda Bakır Fiyatları

Hurda bakır fiyatları ile güncel olan fiyatları borsa üzerinden değişmektedir. Hurdacılık denilince akla ilk gelen olan bakır madeni, geri dönüşüm için tercih edilen ürünlerden biridir. Kullanışlı bir elementtir ve bu nedenle birçok alanda bakır kullanılabilmektedir. Bakır elementi yumuşaktır ve kolaylıkla işlenebilir.

İletkenlik hususunda oldukça başarılı bir element olan bakırın soğutma ve ısıtma endüstrilerinde oldukça fazla tercih edildiği görülmektedir. Bakır hurdasının bu kadar çok tercih edilmesi, birçok kişinin ellerinde far olan bakır hurdalarını satmasına neden olabilmektedir. Hurda bakır fiyatları, güncel hurda fiyatları ortalama olarak 120 TL ila 140 TL aralığında değişmektedir.

Güncel Hurda Fiyatları

Hurda Kağıt Fiyatları

Kağıtlar, insanların en fazla kullandığı malzemelerin başında gelir çünkü kağıtların kullanım alanı geniştir ve bu nedenle kağıt hurdalarına da ulaşım kolaydır. Birçok birey kağıt kullanımı sonrasında hurda olarak nitelendirilen kağıtları çöp kutularına atar. Hurda karton fiyatları ortalama olarak 3,60 TL olarak değişmektedir.

Fakat kağıtlar geri dönüştürülen malzemelerden biridir, bu nedenle kağıt hurdalarının geri dönüştürülmesi için hurdacıya satılması gerekir. Hurda kağıt fiyatları genel olarak değişiklik gösterse de TL/Kg olarak bakıldığında 2,40 TL ila 3,60 TL aralığında değişmektedir.

Sarı Hurda Fiyatı

Sarı hurda fiyatı hurdacılık sektöründe yer alan kişiler tarafından bilinen ürünlerden biridir ve ortalama olarak 80 TL ila 140 TL civarında değişmektedir. Pirinç alaşımının kullanılması ile elde edilen ürünlerin kullanım sürelerinin dolması ile bu ürünler sarı hurda kapsamına girer. Bilindiği gibi pirinç alaşımının rengi sarıdır, bu nedenle bu ürünlere sarı hurda denilir. Pirinç alaşımı içerisinde çok farklı maddeler bulunur ve bu maddelerden bazıları nikel hurda, demir, kalay, fosfor, kurşun gibi değişebilmektedir.

Plastik Hurda Fiyatları

Plastik hurda fiyatları bakıldığı zaman hurda fiyatları birçok alanda kullanılan ve bu nedenle kolay ulaşılabilen ürünlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. İçerisinde plastik olan ürünlerin kullanım sürelerinin dolması ile beraber plastik hurdalar ortaya çıkmaktadır, birçok hurdacı ile bu ürünleri satın almaktadır. Birçok imalat sanayisinde kullanılan plastiğin geri dönüşümünün yapılması ve doğanın korunması noktasında önemli bir meseledir.

Kullanım süreleri dolan plastiklerin uygun işlemlerden geçilerek geri dönüşlerinin yapılması ile doğada bulunan plastik atıklarında azalma meydana gelir. Plastik hurda fiyatları ortalama olarak 3 TL ila 6 TL civarında değişebilmektedir.

Hurda Kablo Fiyatları

Hurda kablo fiyatları genel olarak bakıldığı zaman en sık kullanılan ürünlerden biri olarak hurda sektöründe ön plana çıkan malzemelerden biridir ve fiyatları farklılık göstermektedir. Kullanım süreleri dolan kablolar hurda olarak geri dönüşüm merkezlerinde gerekli işlemlerin yapılması ile beraber tekrar kullanılacak bir seviyeye ulaşmaktadır.

İthal hurda fiyatları değişiklik gösterir ve bu hurdalar, tersaneler, şantiyeler, elektrik firmaları gibi alanlarda çalışma sonucunda birçok kablo hurdaya çıkabilmektedir. Bu alanlardan ulaşılan kabloların ilk önce uygun bir şekilde yarıştırılma işlemlerinin yapılması gerekir. Yapılan işlemler sonrasında yüksek teknolojiye sahip olan araçlar ile birlikte bu ürünlerin geri dönüşümleri yapılmaktadır. Kablo hurda fiyatları konusunda ortalama olarak 25 TL ila 100 TL aralığında değişmektedir.

Krom Hurda Fiyatı

Türkiye’de ihracatı en fazla yapılan maddelerden biri olan krom, birçok alanda kullanılabilmektedir. Krom hurda fiyatı ortalama olarak 19 TL ila 90 TL aralığında değişen geniş bir fiyat aralığı bulunuyor. Paslanmaz olan kromlar numaralarına göre fiyatlandırmaktadır.

Krom maddesi, kullanıldıktan sonra hurda statüsüne geçmektedir ve işlevini tamamlamış olan krom hurdaların geri dönüşüm merkezlerine gönderilecek geri dönüştürülmesi ve daha sonra kullanılabilecek seviyeye getirilmesi gerekmektedir. Krom hurda fiyatları konusunda en yükseği anot nikel %99 fiyatları olarak kilosu 94 TL olmaktadır. En düşük ise 202, 201 ve 430 krom fiyatları ise 8,50 TL olabilmektedir.

Hurda Akü Fiyatları

Hurda akü fiyatları bakıldığı zaman akü hurda fiyatları hurdacılık sektöründe ön planda bulunan malzemelerden biridir ve değişebilmektedir. Akümülatör kelimesinin kısaltılmış hali olan akü, birçok alanda kullanılabilmektedir. Kullanım süresi dolmuş olan akülerin geri dönüşüm merkezleri üzerinde geri dönüştürülmesi mümkündür. İlk önce ayrıştırma işleminin hurda akülerin geri dönüştürülebilmesi için profesyonel bir şekilde yapılması gerekir. Hurda akü çeşitleri ayrıştırılması ile meydana gelen bazı malzemeler,

  • Eser miktarda asidik su
  • Eser miktarda kurşun
  • Eser miktarda plastik

Gibi olabilmektedir. Ayrıştırma işlemleri gerçekleştirilen hurda akünün geri dönüşüm merkezlerine gönderilmesi ve buralarda gerekli işlemlerin yapılması gerekir. Güncel olan hurda akü fiyatları konusunda ortalama olarak 16 TL civarında olmaktadır. Hurdalar genellikle değişen piyasa koşulları nedeni ile hurda fiyatlarının güçlü dalgalanmalara maruz kalınacağı unutulmamalıdır. Hurda sektörü genel olarak gün geçtikte değişen bir sektördür ve çevreye zarar vermemesi adına geri dönüştürülebilmesi nedeniyle oldukça yararlı bir adımdır.

Yorum yapın