Clash Of Clans 5 Seviye Köy Düzeni

Bu İçeriğe Oy Ver post

Clash of Clans 5 seviye köy düzeni ganimet koruma için oldukça önemlidir. Doğru bir düzenle düşman saldırdığında kaynaklarınız daha etkili bir şekilde korunabilir.

Strateji oyunlarını seviyorsanız, Clash of Clans telefonda oynayabileceğiniz oldukça güzel bir oyundur. Farklı seviyelerde aktif oyuncuları fazla olduğu için dinamik bir yapısı vardır.  Köyünüzü geliştirmek ve büyütmek istiyorsanız, doğru bir düzen kurarak kaynaklarınızı koruyabilirsiniz.

Böylece istediğiniz binaları daha hızlı yapabilir, araştırmalara da hemen başlayabilirsiniz. Bu bakımdan Clash of Clans 5 seviye köy düzeni kurma oldukça önemlidir. İyi bir savunma yaparak kaynaklarınızı daha iyi, etkili bir şekilde korumanız mümkündür.

Savunma Yapıları

Savunma birimleri Clash of Clans 5 seviye köy düzeni kurma için oldukça önemlidir. Eğer savunma yapılarınızı doğru bir şekilde konumlandırırsanız, kaynaklarınızı daha etkili bir şekilde korumanız mümkündür.

Bu bakımdan önce ilk sıralara zayıf olanları yerleştirmek önerilir. Böylece arkaya gidildikçe savunmanız daha fazla güçlenebilir ve kaynaklarınız daha iyi bir şekilde korunabilir. Tersini uygulamak güçlü savunmalarınızın hızlı şekilde yok olmasına neden olur.

Depolar

Depo binaları altın ve iksirlerin toplandığı yerdir. Bu gibi kaynaklar Clash of Clans içerisinde bina kurmaya, geliştirmeye, asker üretmeye ve araştırma yapmaya imkan tanır. Bu bakımdan önemleri oldukça fazladır.

Düşmanlar da bir köye saldırdığı zaman kaynaklardan maksimum sonuçları almayı amaçlar. Bu nedenle Clash of Clans 5 seviye köy düzeni ganimet koruma için oldukça önemlidir. Belediye binasına yakın konumlandırmak, düşman birliklerinin buraya ulaşmasını daha zor bir hale getirir.

Bunları geliştirmek için etraflarını surlar koyabilir ve bunları en üst seviyelere kadar çıkartabilirsiniz. Etraflarını savunma birimleriyle çevirerek daha iyi bir koruma elde edebilirsiniz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Birbirimizi Ne Kadar Tanıyoruz Soruları

Yeni Depo Binaları

Eğer yeni bir depo binası almak istiyorsanız önce mevcut köy düzeninde kaynaklarınızı ne kadar koruyabildiğinizi görmeniz önerilir. Bazı noktalarda eksikler varsa bunları tamamlayabilir, böylece savunmanızı güçlendirebilirsiniz.

Ardından yeni depo için boş alan oluşturarak, daha iyi bir şekilde konumlandırabilirsiniz. Böylece köy savunmanızı da güçlü tutabilirsiniz. 

Clash Of Clans 5 Seviye Köy Düzeni
Clash Of Clans 5 Seviye Köy Düzeni

İnşaat Yapıları

İnşaatçı binaları haritada çok küçük yer kaplasa da Clash of Clans 5 seviye köy düzeni ganimet koruma için oldukça önemlidir. Bu binalar eş zamanlı olarak daha fazla yeni bina yapmaya ve olanları geliştirmeye olanak tanır.

Eğer bunları haritanın farklı noktalarına konumlandırırsanız, düşmanınız tüm binaları yok etmek için bunlara da ayrı ayrı gitmek zorunda kalır. Bu da zaman kaybına neden olacağı için 3 yıldız alması da zor bir hal alır.

Ayrıca birlikler haritada otomatik hareket ettiği için bazıları bunlara yönlenebilir. Böylece surlarınıza ve savunmalarınıza giden, diğer binalarınıza odaklanan düşmanların sayısı azalır. Bu sayede kaynaklarınızı korumanız da kolaylaşır.

Tüm bunlara dikkat ederseniz,  köy savunmanızı daha iyi bir şekilde oluşturmanız da mümkündür.

Yorum yapın