Clash Of Clans 3 Seviye Köy Düzeni

Bu İçeriğe Oy Ver post

Clash of Clans 3 seviye köy düzeni nasıl yapılabilir? Clash of Clans yıllar önce oyun piyasasına sunulsa da en çok tercih edilen, sevilerek oynanan strateji oyunları arasındadır. Hala popüler olduğu için milyonlarca aktif oyuncuya sahiptir.

Oyuna ilk kez başlıyorsanız, başarılı ve büyük bir köy olmanın yolu nasıl bir köy düzeni kurduğunuzdan gelir. Eğer güzel bir savunma yapabilirseniz, düşman saldırısı aldığınızda kaynaklarınızı daha iyi korumanız mümkün olur. Böylece saldırılardan daha az hasar ile kurtulmak mümkündür.

Dolayısıyla Clash of Clans köy düzeni kurarken nelere dikkat edeceğinizi bilmek, daha oyuna başlarken önemlidir. Böylece ilk günden daha doğru adımlar atmanız mümkündür.

İnşaatçı Binaları

İnşaatçı binaları, yeni binaların kurulduğu yerlerdir ve çok küçük bir alan kaplar. Bunları haritanın en köşe noktalarına yerleştirmek, Clash of Clans 3 seviye köy düzeni yaparken oldukça önemlidir. Böylece düşmanın sizden 3 yıldız almasının önüne geçmeniz mümkündür. Çünkü tüm binalarınıza ulaşması oldukça zordur.

Ayrıca askerler yerleştirildikten sonra otomatik hareket ettiği için bunlardan bir kısmı inşaat binalarına yönelebilir. Bu sayede savunmalarınıza ve kaynaklarınıza gidenlerin sayısı azalacağı için daha iyi bir savunma yapmanız da mümkün olur.

Depo Binaları

Altın ve iksirlerin depolandığı binalar yeni binaların kurulmasını ve geliştirmelerin yapılmasını sağlar. Bu bakımdan oldukça önemli görevleri yer almaktadır. Düşmanlar saldırılarında temel olarak bunlara ulaşarak yağmalamayı ister.

Dolayısıyla ilk olarak tüm iksir ve altın kaynaklarınızı zamanında toplamanız gerekir. Ardından da depolarınızı haritanın en orta noktasına, belediye binası yakınlarına yerleştirmeniz önerilir. Böylece savunmaları daha kolay, rahat bir hal alır.

Bunun etrafını surlarla ve savunmalarla çevireceğiniz için düşmanın ulaşmasını zorlaştırabilirsiniz. Ayrıca ikinci bir altın ya da iksir deposu almadan önce boş alanlarınızı ve savunmalarınızı buna göre ayarlamanız gerekir.

Çünkü yeterli alanınız yoksa veya savunmalarınız sizi koruyamıyorsa ilk önce bu sorunu çözmek, düşmanın kaynaklara ulaşamamasına yardımcı olur. Clash of Clans köy düzeni yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir.

Clash Of Clans 3 Seviye Köy Düzeni
Clash Of Clans 3 Seviye Köy Düzeni

Savunmalar

Savunmaların nasıl yerleştirildiği, başarılı bir Clash of Clans 3 seviye köy düzeni için önemlidir. Eğer dikkatli bir şekilde yerleştirirseniz, daha güçlü olabilir, kaynaklarınızı koruyabilirsiniz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Kuzeni Telefona Kaydetme İsimleri

Bu bakımdan ilk olarak güçlü savunmalar yerleştirilse bu hemen yok edilmelerine, böylece geriye doğru zayıflamaya neden olur. Önce güçsüz olanları yerleştirirseniz, bu durum arkaya doğru savunmanızın güçlenmesine yardımcı olur.

Ayrıca saldırı aldığınızda kendi birliklerinizi nasıl kullandığınız da önemlidir. Eğer doğru bir şekilde kullanırsanız savunmanıza yardım edebilir, böylece düşmanın kaynaklarınıza ulaşmanızı da engelleyebilirsiniz.

Eğer tüm bunlara dikkat ederseniz, Clash of Clans köy düzeni daha kolay kurabilirsiniz. Fikir almak için gelişmiş oyuncuların nasıl bir sistem kurduklarına bakabilir, böylece bir düşünce oluşturabilirsiniz.

Yorum yapın