ÇKYS Nedir? ÇKYS Zimmet Sorgulama Nasıl Yapılır?

5/5 - (6 votes)

ÇKYS Nedir? ÇKYS Zimmet Sorgulama Nasıl Yapılır? Sağlık Bakanlığı Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi sorgulaması ne demektir? Merak edilen tüm soruları sizin için cevapladık.

ÇKYS Nedir? ÇKYS Açılımı

ÇKYS nedir? ÇKYS açılımı Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi‘dir. ÇKYS, TC Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan bütün personelin, kurum ve bina bilgisi, malzeme bilgileri ile özel sağlık kuruluşları tarafından izlenen bir sistemdir. ÇKYS sistemine bağlı olarak çalışan alt modüller şu şekildedir;

 • İKYS – İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi: Bu sistem ile personel hareketlerinin takibi sağlanmaktadır.
 • MKYS – Malzeme Kaynakları Yönetim Sistemi: Sağlık Bakanlığı’na ait tüm malzeme depolarında bulunan taşınır malzemelerin aktif olarak takibinin yapıldığı modüldür.
 • YTS – Yatırım Takip Sistemi: Bakanlığa ait taşınmazların takibinin yapıldığı sistemdir.
 • SKYS – Özel Sağlık Kuruluşları Yönetim Sistemi: Türkiye’de hizmet veren bütün özel sağlık kuruluşlarına ait bütün işlemlerin takip edildiği modüldür.
 • TSİM – Temel Sağlık İstatistikleri Modülü: Ülkemiz genelinde sağlık ile ilgili bütün istatistikleri toplamak için kullanılan modüldür.

Sağlık Bakanlığı ÇKYS Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sağlık Bakanlığı ÇKYS Sorgulama nasıl yapılır sorusu en çok aranan sorgular arasında yer almaktadır. Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi ÇKYS sistemi üzerinden Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan tüm personel üzerine zimmetli eşyaları ve zimmet durumu hakkında detaylı bilgi edinebilir. Bakanlık bünyesinde çalışan bütün doktorlar, hemşireler, sağlık teknikerleri ve diğer personel görev yerleri ve zimmet durumları hakkında bilgi sahibi olabilir.

Sağlık Bakanlığı’nda çalışan tüm sağlık personeli ÇKYS sorgulaması yaparak personel atama sorgulaması vb. işlemleri hızlıca yapabilir. ÇKYS sorgulaması yapmak için aşağıdaki butona tıkladıktan sonra açılacak olan ekranda gerekli alanları doldurup sisteme giriş yapabilir.

YHGM (Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü) Nedir?

Eczane Çalışma Saatleri

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Almanya’da Sağlık Personeli Maaşları

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı 2023

ÇKYS Giriş Yapamıyorum Hatası

ÇKYS Giriş yapamıyorum hatası genellikle sisteme giriş yapmaya çalışan kişilerin karşılaştığı sorunların başında geliyor. Bu sorunun ana sebebi çoğu zaman bilgisayarınızın Java sürümünden kaynaklanıyor. ÇKYS giriş yapamıyorum diyorsanız öncelikle bilgisayarınızın Java yazılımının güncel olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

ÇKYS Bordro Sorgulama

ÇKYS Bordo Sorgulama ekranına, ÇKYS Ortak Portal ve Ortak Portal aracılığı ile giriş yapılabilir. Ayrıca Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi Bordro sorgulama ekranına e-devlet sistemi üzerinden e-devlet şifreniz ile giriş yaparak bilgilerinize erişim sağlayabilirsiniz. Bunun yanında ÇKYS Bordro sorgulama ekranında yıllık izinleriniz hakkında detaylı bilgiye de ulaşabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı ÇKYS Sorgulama
Sağlık Bakanlığı ÇKYS Sorgulama

ÇKYS Ortak Portal, e-Devlet ve Ortak Giriş Noktası aracılığı ile giriş yapılabilmesinin amacı meydana gelebilecek problemlere karşı farklı sistemler üzerinden de giriş yapılmasını sağlayabilmektir. Ayrıca bu sayede istenilen yerden ÇKYS Bordro Sorgulama ekranına ve diğer modüllere erişim sağlanması basit hale gelmiştir.

ÇKYS Zimmet Sorgulama Nasıl Yapılır?

ÇKYS Zimmet sorgulama yapabilmek için ÇKYS Ortak Portal, ÇKYS Uygulama Portalı vb. gibi farklı online platformlar bulunuyor. Fakat bu platformlar sisteme giriş yapmak isteyen kullanıcıları farklı ÇKYS birimine yönlendirebiliyor ve iş gereksiz şekilde uzuyor.

ÇKYS Hizmet Sorgulama ve ÇKYS isim sorgulama ile belirtilmek istenen zimmet sorgulama ve görev yeri bilgisi işlemleridir. Kolay yoldan ÇKYS hizmet sorgulama ve ÇKYS zimmet sorgulama yapmak için şu adımları izleyin;

 • Listenin altında sizin için hazırladığımız ÇKYS Zimmet Sorgulama butonuna tıklayın.
 • Karşınıza çıkan “Personel Görev Yeri ve Zimmet Durumu” ekranında bulunan giriş seçeneklerinden hangisi sizin için uygunsa onu seçin.
 • Yeni Kimlik kartınıza ait bilgileri yazınız. Eğer hala eski kimlik kullanıyorsanız kimlik kartındaki bilgilerinizi doldurun. T.C. vatandaşı değilseniz “Yabancı Uyruk” sekmesine girerek bilgilerinizi doldurun.
 • Uygun giriş yöntemini seçmenizin ardından istenilen kimlik bilgilerinizi gerekli bölümlere girin. Karşınıza çıkan güvenlik kodunu doğru bir şekilde yazdıktan sonra “Sorgula” butonuna basarak Zimmet Kayıtlarınıza erişebilirsiniz.

ÇKYS Kodu Nedir?

ÇKYS Kodu, hastane, aile sağlığı merkezi gibi sağlık kurumlarına ait olan ÇKYS Kodu bilgisidir. Hizmet verdiğiniz kuruma ait ÇKYS Kodu bilgisi sistem üzerinden görüntülenebilir. Fakat farklı yerlere ait ÇKYS Kodunu bulunduğunuz ile ait İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden öğrenebilirsiniz.

ÇKYS Şifremi Unuttum

ÇKYS Şifremi Unuttum ne yapacağım diye soruyorsanız bu bilgiler tam sizin için. Eğer ÇKYS Şifrenizi Unuttuysanız aşağıdaki adımları tamamlayarak yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

ÇKYS Şifremi Unuttum
ÇKYS Şifremi Unuttum
 • Aşağıda sizin için hazırladığımız butona tıklayın.
 • Gerekli bölümleri doldurarak hızlı ve kolay bir şekilde yeni ÇKYS şifrenizi alabilirsiniz.
 • Yeni şifrenizi belirlemenize rağmen hala sisteme giriş problemi yaşıyorsanız ÇKYS için gerekli programları bilgisayarınıza yüklemelisiniz. Ayrıca ÇKYS kaydınızın olup olmadığı hakkında hizmet verdiğiniz kurumdaki yetkililere danışmanızı öneririz.

ÇKYS Şifremi Unuttum ne yapabilirim?

ÇKYS Şifremi Unuttum

Eğer ÇKYS Şifrenizi unuttuysanız https://yazilimdestek.saglik.gov.tr/SifremiUnuttum adresi üzerinden gerekli alanları doldurarak şifrenizi yenileyebilirsiniz.

ÇKYS Kodu Nedir?

ÇKYS Kodu; hastanelerin, aile sağlığı merkezileri gibi kurumların sahip olduğu Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi koduna denilmektedir.

“ÇKYS Nedir? ÇKYS Zimmet Sorgulama Nasıl Yapılır?” üzerine bir yorum

 1. Makaledeki tüm bilgiler oldukça faydalıydı, teşekkürler. Bir sorum var, ÇKYS Zimmet Sorgulaması hangi bilgilerle yapılır?

  Yanıtla

Yorum yapın