Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları

4.8/5 - (6 votes)

Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları – Biteral 500 mg nedir, ornidazol etkin maddesi içeren anti-bakteriyel ve anti-protozoal bir ilaçtır. Yardımcı maddeleri ise,

 1. Kalsiyum Hidrojen Fosfat,
 2. Prejelatinize Nişasta,
 3. Mısır Nişastası,
 4. Laktoz,
 5. Povidon,
 6. Magnezyum Stearat,
 7. Susuz Sitrik Asit şeklindedir.

Bakterilere karşı etkili olan Biteral 500 mg 1 ve 4 vajinal tablet içeren ambalajlarda sunulmaktadır. Vaijnda florayı meydana getiren mikroorganizmaların, hastalık meydana getirmesi ve farklı vajina iltihaplarının görülmesi halinde yararlanılmaktadır. Eğer ilacın etkin maddesine ya da yardımcı maddelerine karşı bir alerjiniz varsa alınmaması gerekir.

Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları

Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları birçok kişi tarafından düşünülmektedir. Bu konuda internette pek çok bilgiye ulaşmanız mümkündür. Bununla birlikte ilaçların doktor gözetiminde, hekim tarafından belirtilen şekilde yararlanılması gerekir.

Dolayısıyla kullanıcı yorumları yanlış yönlendirme yapabilir. Herkesin hastalığına göre reçete edildiği için görüşler farklılaşabilir. Ayrıca yanlış kullanan kişiler, olumsuz durumları ve yan etkilerini gördüğünde bunları belirtebilir.

Hatalı kullanan kişilerin yönlendirmeleri, farklı insanları da yanlış anlamaya sebep olabilir. Bu nedenle Biteral 500 mg kullanıcı yorumları kolay bir şekilde bulunabilecek olsa da dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir.

Herbalife Zararları Canan Karatay yazımız da ilginizi çekebilir.

Biteral 500 Mg Hangi Durumlarda Kullanılmamalı?

Biteral 500 mg merkezi sinir sistemi hastalığı varsa alınmamalıdır. Bunun dışında ağır karaciğer yetmezliği olanlar da doz aralığı iki kat fazla bulunmalıdır. Eğer bu gibi durumlar geçmişse sizin için geçerli olmuşsa, doktorunuza danışmanız gerekir.

Uygulama bakımından ilacın yiyecek ve içecekler ile etkileşimi bulunmamaktadır. İlaç alınırken ve ilaç kesildikten sonra, minimum 3 gün boyunca alkol alınmamalıdır. Biteral gene bir prensip olarak, hamileliğin erken safhalarında gerekli bulunmadıkça alınmamalıdır.

Emziren kadınlar da gerekli olmadığı sürece alınmamalıdır. Dolayısıyla Biteral 500 mg dikkatli bir şekilde alınmalıdır.

Biteral 500 MG Nasıl Kullanılır?

Biteral 500 mg nasıl kullanılmalı? Eğer en iyi sonuçları almak istiyorsanız, doktorunuzun belirttiği şekilde alınması gerekir. Prospektüs bilgisine göre Trikomoniasis durumunda günlük doz 250 mg’lık oral tabletler ile kullanılır.

Tek dozluk tedavide 4 oral tablet +1 vajinal tablet yatmadan önce alınır. 5 günlük tedavi 2 oral sabah, 2 oral tablet akşam, 1 vajinal tablet de yatmadan kullanılır. Kullanım vajinal olduğu için yutmadan kullanılmalıdır.

Daflon Kullananlar Yorumları yazımız da ilginizi çekebilir.

İlaç yeni doğanlarda, süt çocuklarında ve prematürelerde alınmamaktadır. Böbrek fonksiyon yetmezliği bulunanlarda doz ayarlamasına gerek yoktur. Bunun dışında karaciğer yetmezliği bulunuyorsa ilaç dozu özel olarak belirlenmekte ve uygulanmaktadır.

Eğer bir doz Biteral 500 mg almayı unutmuşsanız, dengelemek için tekrar alınmamalıdır. Bu halde doktorunuz uygun bir yöntem belirlemesi gerçekleştirilecektir.

Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları
Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları

Biteral 500 MG Yan Etkileri

Her ilacın olduğu gibi Biteral 500 mg yan etkileri de yer almaktadır. Bunlar çok yaygın, yaygın, yaygın olmayan, seyrek, çok seyrek ve bilinmiyor sıklıkla görülmektedir. Bu çerçevede,

 1. Bulantı,
 2. Kusma,
 3. İshal,
 4. Epigastrik rahatsızlık,
 5. Ağız kuruluğu,
 6. Lökopeni,
 7. Tat alma bozukluğu,
 8. Uyku hali,
 9. Baş dönmesi,
 10. Titreme,
 11. Geçici bilinç azalması,
 12. Duyusal ya da karışık petiferal nöropati,
 13. Nöbet,
 14. Yorgunluk,
 15. Vertigo,

Gibi bir takım yan etkiler gözlemlenebilir. Bunların dışarısında da Biteral 500 mg yan etkileri vardır. Bu nedenle dikkatli bir şekilde alınması, doktor tarafından reçete edildiğinde yararlanılması gerekir. İlaç saklanırken çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde saklanmalıdır. Oda sıcaklığı 25 derece altında olmalıdır.

Eğer son kullanma tarihi geçmişse alınmaması gerekir. Bu bakımdan kullanıcı yorumları sizi yanlış yönlendirebilir.

Prospektüs

Yorum yapın