700 TL Gıda Yardımı Başvuru Formu

Bu İçeriğe Oy Ver post

700 TL gıda yardımı başvuru formu devlet tarafından maddi olarak vatandaşlara sunulmaktadır. Farklı birçok kategoride sunulan yardımlarla beraber ihtiyaç sahiplerine erzak veya gıda yardımları sıklıkla yapılmaktadır. 700 TL gıda yardımı başvurularıyla bakanlık, belediye, kaymakamlık tarafından birebir ürün destekleri sağlanıyor veya bu ücret şeklinde verilmektedir.

700 TL Gıda Yardımı Başvuru Formu

Bakanlık, belediye, kaymakamlık yardımlarına ilişkin yardımlarla en sık şekilde araştırmalar yapılmaya devam ediliyor. Gündemde yoğun bir şekilde merak edilen 700 TL gıda yardımı başvuru formuyla beraber ihtiyaç sahiplerine sıklıkla verilmektedir. Erzak yardımı gelirli ve gelirsiz fark etmeden birçok kişiye yardımlar verilmektedir.

Erzak Yardımı Başvuru Formu

Erzak yardımı başvuru formu bakıldığı zaman gıda yardımı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan destek seçeneklerinden biri olarak e-devlet üzerinden de başvurular yapılabilir. Sonrasında da başvuru sürecini yine bu platform üzerinden takip edebilirsiniz.

Gıda yardımları maddi açıdan hayatını devam etme konusunda zorluk yaşayan bireyler için yapılabilmektedir. Devlet bu anlamda zorluk yaşayan kişilere verdiği destekler ile maddi açıdan sorunlu vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. İhtiyaç sahiplerine 700 TL verilen gıda yardımı başvurusunu herkes yapabilir fakat öncelik olarak ihtiyaç sahiplerine verilmesi öncelik olarak belirlenmiştir.

Erzak Yardımı Başvurusu

Erzak yardımı başvurusu belediye ve bakanlıklar direkt olarak para yardımı olarak değil vatandaşlara ürün desteği sağlar. Bu destek için yapılması gereken bazı gıda yardım destek başvuru şartlarına uyulması gerekir. Erzak yardımı olarak bilinen bu yardımdan yararlanmak adına bazı belgeler gerekir bunlar şu şekilde özetlenir,

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Dilekçe
 • Muhtaçlık belgesi
 • Mal beyanına ilişkin belgeler
 • SGK’dan alınması gereken fakirlik belgesi
 • İkametgâh belgesi
 • Vukuatlı nüfus örneği

Gibi belgeler gerekir ve tüm bunların yanında belediyelerin farklı belge ve evrak talepleri de olabilir. Bu nedenle başvuru öncesinde bilgi almanız son derece sağlıklı bir karar olur. En yakın belediyeler ile başvuruda bulunarak gıda yardımı için gerekli olan süreci başlatabilirsiniz.

700 TL Gıda Yardımı Başvuru Formu
700 TL Gıda Yardımı Başvuru Formu

 

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı Formu

Vakıflar Genel Müdürlüğü kuru gıda yardımı formu ile vakıflarda yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla Vakıflar Genel Müdürlüğünce 81 il merkezine kuru gıda yardımı verilmektedir. Kuru gıda yardımı hizmetlerinden yararlanmak isteyen muhtaç sahipleriyle beraber formu doldurmak suretiyle Bölge Müdürlüklerine şahsen veya posta yoluyla pota yoluyla başvuru yapabilirler. Kuru gıda yardımına başvurmak için istenen şartlar şu şekilde özetlenebilir,

 • Erzak ve gıda yardımı, belediyeler sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları veya diğer kurumlar tarafından toplumun en muhtaç ve en yoksul kesimine yönelik olarak yapılıyor.
 • Hane halkı kişi başı aylık ortalama net geliri, asgari ücretin 1/3’ünün altında bulunan kişiler yani dar gelirli ve yoksullar, erzak ve gıda yardımı alabiliyorlar.
 • Herhangi bir işi bulunmayan ve ailesinin temel asgari ihtiyaçlarını karşılamayan işsizler yani muhtaçlar bu yardımlardan öncelikli olarak yararlanıyorlar.
 • Gıda ve erzak yardımlarından yararlanabilecek kişiler arasında dar gelirli ve yoksullar, muhtaç ve işsizler, engelliler, çalışmasında engel olan bir hastalığı bulunan kronik hastalar.
 • Kimsesiz ve gelirsiz yaşlılar, muhtaç ve yoksul asker, şehit ve gazi yakınları.

Gibi kişiler ve buna ek olarak doğal afetlerden dolayı zor durumda kalmış kişiler ve tüm muhtaç kişiler 700 TL gıda yardımı başvuru formu başvurusu yapabilir ve erzak yardımlarından yararlanabilirler. Gıda yardım kolisi içerisinde genellikle çay, ayçiçeği yağı, un, tuz, şeker, bulgur, nohut gibi temel yemeklik malzemeler yer almaktadır bunun dışında para yardımı da yer alıyor.

“700 TL Gıda Yardımı Başvuru Formu” üzerine bir yorum

 1. Ben epleks hastasıyım ve sağ elimi doldurulacak çalışamıyorum aile ihtiyaçımız var. 2 tane kız çocuğum var birisi 9 yaşında ilkokul 2 sınıfa gidiyor kırtasiye malzemesi ve tablet ihtiyaçımız var. Öbürü de 1 yaşında bebek bezi ve ıslak mendil isilik beğlem yardım etmenizi istiyorum. Mahallemizde bakkal yok gıda sebze-meyve temizlik yardım etmenizi istiyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

  Yanıtla

Yorum yapın