5 Seviye Belediye Binası Köy Düzeni

5/5 - (1 vote)

Clash of Clans 5 seviye köy düzeni nasıl olabilir? Strateji oyunlarını seviyorsanız, Clash o Clans telefonlarınızda tercih edebileceğiniz seçeneklerden biridir. Dünya çapında popüler olan oyun, pek çok oyuncuya sahiptir. Ayrıca yeni başlayan oyuncuların sayısı da oldukça yüksektir.

Oyuna yeni başlamışsanız, ilk dikkat etmeniz gereken noktayı nasıl bir köy düzeni oluşturduğunuz meydana getirir. Eğer hatalı yaparsanız saldırılarda daha fazla kaynak kaybedebilir, böylece yapmak istediğiniz işlemleri ertelemek zorunda kalabilirsiniz.

Bu bakımdan nelere dikkat edeceğinizi bilirseniz, buna göre plan oluşturabilirsiniz. Farklı oyuncuların düzenlerini de inceleyerek, Clash of Clans köy düzeni hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Köşelere İnşaatçı Binalarını Koyma

Clash of Clans 5 seviye köy düzeni yaparken, dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesini köşe noktalarına inşaatçı binası koymak gelir. Eğer düşmanınızın 3 yıldız almamasını istiyorsanız, bu oldukça önemli konulardan bir tanesidir.

Çünkü haritanıza girdiğinde saldırı süresi dolmadan önce tüm binalarınızı yok etmesi oldukça zordur. Ayrıca her ne kadar dikkatli bir şekilde yerleştirse de bazı askerleri otomatik olarak köşelerde bulunan inşaat binalarına gidebilir.

Böylece savunmalarınıza daha az düşman saldıracağı için onlarla uğraşmak daha kolay bir hale gelir. Bu nedenle Clash of Clans köy düzeni yaparken, inşaatçı binalarını en uç noktalara koymak önemlidir.

Depo Binalarını Ortaya Yerleştirme

Clash of Clans 5 seviye köy düzeni yaparken, depoları nereye koyduğunuz da önemlidir. Çünkü düşmanın hedefi sadece 3 yıldız almak değil aynı zamanda kaynaklarınızı da ele geçirmektir. Bazen bu 3 yıldız almadan da önce gelir.

Altın ve iksir kaynakları sürekli toplandığı için depolar kaynaklar bakımından zengindir. Bu nedenle özenli bir yerde toplamanız gerekir. Haritanın en orta noktası, depolarınızı koruyabileceğiniz en güzel yerdir.

Bunun etrafına surlar ve savunma binaları yerleştireceğiniz için savunmaları da oldukça kolay olacaktır.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Birbirimizi Ne Kadar Tanıyoruz Soruları

Savunmaları Yerleştirme

Clash of Clans köy düzeni yaparken, dikkat etmeniz gereken konulardan birini de savunmaları yerleştirme gelir. İlk olarak sur duvarlarını geliştirmeyi ihmal etmemeniz gerekir. Böylece daha geç yok olacakları için size büyük bir zaman kazandırır.

Ayrıca savunma binaları da içten dışa doğru, güçlüden zayıfa göre dizilmelidir. Böylece en güçlü savunmalarınız arkada kalacağı için düşman ilerledikçe savunma gücünüz de artabilir.

5 Seviye Belediye Binası Köy Düzeni
5 Seviye Belediye Binası Köy Düzeni

Fazla Depolama Alanları Hemen Alınmamalıdır

Eğer gerekmiyorsa fazla depolama alanını hemen almamanız önerilir. Çünkü koruyamayacaksanız, bu fazladan kaynak kaybedeceğiniz anlamına gelir. Dolayısıyla ikinciyi almayı hedefliyorsanız öncelikle haritanın orta kısmında yeterli boş alanları oluşturmanız, savunmanızı da güçlendirmeniz tavsiye edilir.

Saldırıya Göre Hareket Edilmelidir

Clash of Clans köy düzeni oluştururken, saldırıda kendi birliklerinizi savunmada nasıl kullandığınız da önemlidir. Eğer doğru bir şekilde yerleştirirseniz, savunmalarınıza daha iyi bir şekilde yardım edebilirsiniz.

Yorum yapın